Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z rozrusznikiemcf moto 600
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 06:33



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Problem z rozrusznikiemcf moto 600 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.12.2016 22:21
Posty: 24
Imię: Sławek
Quad: CF Moto X6
Poprzednie quady: kinqway 110
PostWysłany: 09.06.2019 19:23 
Problem z rozrusznikiemcf moto 600
Witam, mam problem z rozrusznikiem, mianowicie z wycierającym się wałkiem wirnika. Obecnie rozrusznik rzęzi przy odpalaniu do czasu aż go nie zablokuje. Wyjmuje go i kręci ale wałek na połączeniu z trybem zdezelowany. Pół roku temu kupiłem nawy na allegro i problem się powtórzył. Mam dwa działające rozruszniki z wytartymi wałkami. Dodam iż od zawsze przy odpalaniu po puszczeniu guzika start lub jak gasł na wolnych obrotach było słyszalne stuknięcie metalu o metal jakby quad dostawał ruchu wstecznego wału. Ten rozrusznik jest nowy (kupiony pół roku temu) i wytarty jak stary, który pracował dobrze przez dwa lata, od zakupu quada. Tydzień temu mi go zablokowało jak zgasł na wolnych obrotach i stuknęło jakby wał korbowy obrócił się wstecznie. Odkryłem że dostał luzu na tulejce, dorobiłem u tokarza i pokręcił ze 20 odpalań i zablokowało go.
Rozebrałem lewy dekiel, tryby idealne, luzy minimalne na tulejkach w karterze (jak wałek od trybów rozrusznika włożyłem w tulejkę to na końcu się ruszał ze 3mm). Odczuwalne zużycie łożyska jedokierunkowego napędu wału korbowego (słyszalne szumienie). Teraz albo napawam wałek albo Kupię zamiennik od Suzuki 1000 tylko nie wiem dokładnie który model. Proszę o jakąś radę...


Załączniki:
Komentarz do pliku: zdjęcie rozruszników
roz.jpg
roz.jpg [ 975.46 KiB | Obejrzany 1503 razy ]
 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.