Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyciek z uszczelki pomp hamulca nożnego CF Moto 500 X5
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 02:44



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Wyciek z uszczelki pomp hamulca nożnego CF Moto 500 X5 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.06.2015 11:11
Posty: 63
Miejscowość: Pabianice
Imię: Jakub
Quad: CF Moto 500 X5
PostWysłany: 03.05.2020 13:32 
Wyciek z uszczelki pomp hamulca nożnego CF Moto 500 X5
Drodzy forumowicze,
próbuję uporać się z problemem cieknącej uszczelki między pompą hamulca nożnego a kolankiem prowadzącym do zbiornika płynu hamulcowego.
Zdjąłem całość, dokładnie przeczyściłem oraz na nowo wypełniłem płynem i zadowolony, że wszystko jest szczelne zacząłem odpowietrzać układ.
Niestety, moja radość była przedwczesna. Poza tym, że odpowietrzenie tego układu to kilka dobrych godzin zabawy, to jeszcze nie zawsze jest skuteczne.
Image
W trakcie odpowietrzania z pomiędzy kolanka (które, (z zgrozo) chińczyk zamontował na jedną śrubę...) a pompy zaczął wydobywać się płyn hamulcowy. Zakładam, że związane było to ze wzrostem ciśnienia w układzie.

Próbowałem znaleźć nową uszczelkę (zakładam, że jest ona winowajcą), która jest widoczna na zdjęciach, ale bezskutecznie. Sprzedawane są tylko nowe pompy wraz z całym osprzętem i uszczelką, która mnie interesuje a kosztują powyżej 200 zł.
Image
I tutaj pojawia się znaczny dylemat. Dokładając trochę, pozbywam się tej pompy, kupuje przewody hamulcowe oraz klamkę ze zbiorniczkiem i mam piękny układ, która co najważniejsze, działa, hamuje i jest możliwy do odpowietrzenia. No ale właśnie, co wtedy z hamulcem nożnym?

Czy ktoś z Was może spotkał się z problemem cieknącego płynu w tym miejscu? Jak sobie poradziliście?

https://ibb.co/DQXYcS4v

_________________
Pozdrawiam,
Jakub

Szukam ludzi do wspólnych wypadów z okolic Pabianic, Łodzi, Rzgowa, Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa.


Ostatnio zmieniony przez kubisekg 03.05.2020 13:32, edytowano w sumie 5 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.11.2019 07:18
Posty: 4
Miejscowość: Chronów
Quad: CF 500 2a Allroad Long
Poprzednie quady: Hummer 125, Lifan 250
PostWysłany: 16.01.2023 09:06 
Re: Wyciek z uszczelki pomp hamulca nożnego CF Moto 500 X5
Mi też ciekła ta pompa w tym miejscu. Wymieniłem na nową za ok 70zł. Mała modyfikacja układu i hamulec nożny żyleta, koła stają w miejscu. :hura:


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.