Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z odpaleniem/gaznikiem CF Moto 500
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 21:39



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Problem z odpaleniem/gaznikiem CF Moto 500 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 25.06.2021 19:55
Posty: 3
Imię: Michal
Quad: CF Moto 500
PostWysłany: 26.06.2021 00:59 
Problem z odpaleniem/gaznikiem CF Moto 500
Cześć wszystkim !

Od miesiąca jestem posiadaczem quada CF Moto 500 . Sprzęcik zakupiłem używany, mankamentem było przełożenie napędu co ewidentnie wskazywało na wariator .. ale od początku.
Kupujac używkę wiedziałem że moja przygoda zacznie się od rozebrania sprzętu co do ostatniej śrubki . Tak też zrobiłem . Silnik wyciganiety , osprzęt quada również , elementy mechaniczne jak tuleje , klocki , płyny , wariator z paskiem - wszystko do wymiany .

W końcu przychodzi czas składania i tutaj zaczynają się schody .
Silnik na swoim miejscu , przewody podłączone, olej + płyn zalany , przekręcam rozrusznik i kicha.

Quad kreci , strzela ale nie pali , czyli rozbieram gaźnik . Membrana cała , iglice wraz z dyszami wydają się być całe, gaźnik wyczyszczony i poskładany.
Ponowna próba odpalenia i dalej nic .

W takim razie lecimy dalej , świeca . Po każdorazowym kreceniu świeca wyciągana i sprawdzana . Niestety ale świeca czarna, nie wygląda jak zalana lecz czarna.
Wymieniona świeca na nową - to samo kręci nie pali .

Kolejny powrót do gaźnika, regulacja , czyszczenie , podpięcie, dalej nic .

Kolejnie sprawdziłem luzy zaworowe oraz ustawienie rozrządu. Luzy ustawione na 0.1 ssanie i 0.2 wydech, rozrząd stoi na punktach , łańcuch napięty. Po regulacji próba odpalenia - dalej nic .

Powrót do gaźnika jak wyżej beż rezultatu .
Oczywiście naładowany akumulator , sprawdzone styki , oraz zera .

Teraz zaczyna się kombinowanie, czyli zalewanie świecy bezpośrednio paliwem , plak w gaźnik dalej nic . Quad kręci nie odpala , co jakiś czas strzeli .

Drąże temat dalej... po kolejnym zamontowaniu gaźnika , nie założyłem airboxa z dolotem i zauważyłem że paliwo cofa się w stronę filtra jest tak jakby wypluwane przez gaźnik...
Ale rozrząd jest okay , zawory "wydają" się być git

Mam nadzieję że opisałem to w miarę czytelnie i znajde pomoc na ww temat .

Jestem amatorem silników 4t , może po drodze coś przeoczyłem, bądź możecie mi dać wskazówki odnośnie samego gaźnika.

Przyjmę każdą pomoc walka od paru dni zaczyna mnie dobijać

-- dodano 26.06.2021 00:59 --

Ciśnienie na tłoku 10bar


Ostatnio zmieniony przez Pietrucha, 26.06.2021 00:59, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 08.11.2020 17:09
Posty: 28
PostWysłany: 13.11.2022 14:06 
Re: Problem z odpaleniem/gaznikiem CF Moto 500
Miałem podobne objawy jak mi rozrząd przeskoczył


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.