Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Egzotyczna wyprawa- pytanie.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 21:12

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Egzotyczna wyprawa- pytanie. 
Autor Wiadomość
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 25.08.2008 21:41 
Egzotyczna wyprawa- pytanie.
Od kilku miesięcy chodzi za mną diabelski plan aby wyprawić się z quadem gdzieś na drugi koniec świata (no może trochę bliżej) :) W kręgu moich zainteresowań postawiłem Rosję (tajga, tundra), Mongolię, Kazachstan i kilka innych ościennych Państw. Moje pytanie brzmi. Czy znacie kogoś: firmę bądź jakiegoś fascynata, który takimi wyprawami zajmuje się profesjonalnie? A może uczestniczyliście w takiej wyprawie i możecie opisać wrażenia? (oczywiście zgodnie z regulaminem forum wszelkie oferty poproszę na prv..)

Moją inspiracją po części była strona: http://www.sttracing.com/transsyberia/t ... index.html
jednak 50 tys. Euro poraża. Poniżej kilka fotek z tejże wyprawy.

Image

Image

Image


Mam też pytanie o ewentualnych zainteresowanych. Czy jest ktoś kto byłby chętny na takie wyzwanie? Wszystko oczywiście na razie hipotetycznie ale z nutką wstępnej decyzyjności :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 28.08.2008 20:08 
Jakiś czas temu (cerwiec, może lipiec) był w dodaku do gazety wyborczej (duży format chyba się nazywa) reportaż z podróży jakiegoś gościa UAZem przez ZSRR do Władywostoku bodajże. Warto przeczytać przed wyjazdem, trochę praktycznych porad się znajdzie.
Zamierzasz jechać quadem czy terenówką?


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 29.08.2008 10:24 
filipfil napisał(a):
Jakiś czas temu (cerwiec, może lipiec) był w dodaku do gazety wyborczej (duży format chyba się nazywa) reportaż z podróży jakiegoś gościa UAZem przez ZSRR do Władywostoku bodajże. Warto przeczytać przed wyjazdem, trochę praktycznych porad się znajdzie.
Zamierzasz jechać quadem czy terenówką?


no pewnie że quadem :) Od jednego z użytkowników dostałem również adres strony gdzie 3 kumpli na KTMach przemierza kraje: Ukraina, Gruzja, Armenia, Azerbejdzan, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadzykistan, Kirgistan, Kazachstan, Rosja, Mongolia i inne.

http://motosyberia.com

szczerze powiem, że jestem pod ogromnym wrażeniem. I właśnie o coś takiego mi chodzi. Oczywiście sporo mniejszy dystans niż oni :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18.04.2008 15:26
Posty: 12
Miejscowość: małopolska
Quad: Allroad 500
PostWysłany: 08.10.2008 23:17 
filipfil napisał(a):
Jakiś czas temu (cerwiec, może lipiec) był w dodaku do gazety wyborczej (duży format chyba się nazywa) reportaż z podróży jakiegoś gościa UAZem przez ZSRR do Władywostoku bodajże. Warto przeczytać przed wyjazdem, trochę praktycznych porad się znajdzie.


Polecam przeczytać każdemu, kto się wybiera do Rosji: http://wyborcza.pl/1,76842,5449257,296_godzin.html


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 09.10.2008 14:10 
Cytuj:
Polecam przeczytać każdemu, kto się wybiera do Rosji: http://wyborcza.pl/1,76842,5449257,296_godzin.html


Ja również polecam :)

znam prawie wszystkie felietony Pana Jacka i jestem jego fanem od lat. Odważny, przebojowy i bardzo inteligentny człowiek. Pewnie tego nie przeczyta ale naprawdę konkretny szacun dla niego.

na deser: http://wyborcza.pl/1,76842,5427827,Mask ... as=1&ias=7


 
Profil Gadu-Gadu WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.10.2008 20:51 
Polecam książki Romualda Koperskiego. Ciekawa pozycja o tym kierunku podróży.


 
Profil Facebook WWW
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 09.10.2008 21:46 
Shelton napisał(a):
Polecam książki Romualda Koperskiego. Ciekawa pozycja o tym kierunku podróży.


"Pojedynek z Syberią" przeczytałem dwa razy. W internecie nie ma chyba takiej strony której nie przeczytałem a związana była z tym tematem :)
Nosi mnie straszliwie na taką wyprawę. Ale jestem już o krok od ostatecznej decyzji :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 10.10.2008 12:02 
Znalazłem jeszcze jedną stronę naprawdę godną polecenia. Ekspedycja Stulecia zorganizowana przez samego Romualda Koperskiego. Wkrótce ma powstać książka na podstawie poniższej wyprawy.

http://ekspedycjastulecia.pl/pl/index.php

Niżej kilka fotek dla zachęty. Piękna sprawa.

Image

Image

Image

Image

Image


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2004 19:07
Posty: 180
Miejscowość: Kolbudy / Gdańsk
Quad: taki tam...
PostWysłany: 23.12.2008 14:32 
Wyprawa jest na wypasie.. ale quady raczej w warunkach zimy nie dałyby rady.
Z informacji jakie posiadam;) można wybrać się tam latem - lipiec - sierpień.
trasę można zaplanować następująco:
Polska - Moskwa - quady na przyczepie
Moskwa - 450 - na północny wschód od Irkutsk - na quadach - tereny trudne jak nie bardzo trudne.
Czas na taką wyprawę - ok. 30 dni;)
Powrót - raczej koleją razem z quadami...

ja jestem zainteresowany :diabeł:

_________________
TUNEZJA 2009


 
Profil
DWS
DWS
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.06.2008 17:28
Posty: 362
Miejscowość: Piaseczno
Quad: LR Disco 300TDI Siberian edition
PostWysłany: 23.12.2008 15:04 
StapleS napisał(a):
Wyprawa jest na wypasie.. ale quady raczej w warunkach zimy nie dałyby rady.
Z informacji jakie posiadam;) można wybrać się tam latem - lipiec - sierpień.
trasę można zaplanować następująco:
Polska - Moskwa - quady na przyczepie
Moskwa - 450 - na północny wschód od Irkutsk - na quadach - tereny trudne jak nie bardzo trudne.
Czas na taką wyprawę - ok. 30 dni;)
Powrót - raczej koleją razem z quadami...

ja jestem zainteresowany :diabeł:


Ja zdecydowanie też w to wchodzę. Ale przydałby się ktoś kto za rączkę, krok po kroku poprowadzi nas przez formalności, jakie zapewne wiążą się z taką wyprawą. No i oczywiście musi znać perfekt język rosyjski. Bo nie wydaje mi się, żeby na Syberii można było się dogadać po angielsku na przykład.
Myślę, że niezbędny byłby również support jakiegoś terenowego samochodu.

O takiej wyprawie mażę od lat :D


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 23.12.2008 22:40 
Super pomysł...
Bardzo wstępnie i niezobowiązująco jestem zainteresowany tematem. W pierwszej kolejności musiałbym kupić przeprawówkę, co już chodzi mi po głowie. Właśnie z myślą o wyprawach :)

Dwa lata temu z kumplem wybraliśmy się (prywatnie) na przełomie stycznia i lutego do Irkucka i nad Bajkał. Co prawda samolotem, więc doświadczeń w kierunku wyprawy quadowej nie zebrałem, nie mniej mam dwa spostrzeżenia:

- wbrew wojenkom polityków na wysokim szczeblu Rosjanie bardzo lubią Polaków. Gdzie tylko przedstawialiśmy się jako Polacy witały nas uśmiechy, życzliwość i... wódka :)
- znajomość rosyjskiego jest jak najbardziej wskazana. Po angielsku można się dogadać tylko z dobrze wykształconymi młodymi ludźmi. Drogowskazy są cyrylicą, więc ten alfabet też warto znać.

Wydaje mi się, że dobrze napisał Staples - zimą quadem to byłaby wyprawa totalextreme. Nie na pierwszy raz... Łaziłem po lasach wokół Bajkału, śniegu były ogromne ilości. I mróz, wtedy akurat nieduży (ok. -20), który jednak jest bardzo przyjemny i rześki, bo powietrze jest wyjątkowo suche.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.