Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy inne?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 17:23

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy inne? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 23.10.2011 22:54 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Jesli można cos dodac.
To faktycznie amerykanskie racje sa można powiedziec ze najlepsze, ale też nie przesadzajmy ze super smaczne - po prostu na przetrwanie. Jedzenie ich przez tydzień czasu raczej nie jest żadną przyjemnościa. Ot spróbować można. Mi akurat najbradziej przypadł do gusty zestaw z fasolką.
Jadłem polskie, włoskie, niemieckie, wegierskie, francuzkie. Ciekaw jestem czy w rosyjskiej jest seta :^^D:


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.10.2011 23:09 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
I to jest słuszne stwierdzenie. Z nudów jechałem na MRE w ostatniej wersji w zeszłym roku w grudniu w Afryce przez jakiś tydzień. Idzie wyżyć ;)


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 24.10.2011 22:42 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Dziś porobiłem pare zdjęć z racji włoskiej.
Ponizej zdjecia porównawcze racji od niemców i wlochów i amerykanów.
W kazdej racji znajduje się podgrzewacz na ktorym trzeba polozyc puche, podpalic zapalkami dolączonymi do zestawu (zdjecie nr.7)
W zestawie można powiedziec ze jest wszystko a nawet wydaje mi się ze za duzo, przez co paczka jest duza - jak dla mnie za duza.
W srodku owoce w puszcze, dwie konserwy, dwie zupy, baton energetyczny, tabletki do wody takie cos jak plusz, ciastka, zelki, czekolada kawa, szczoteczki jednorazowki do zebow i inne ... włacznie z papierowym workiem na smieci.
Zupy niedobre, konserwy ujdą, ciastka taki sam syf jak w amerykanskim MRE. Zestawow jest chyba ponad dwadziescia - inne jakos strasznie nie roznia się od tego.
Podsumowywujac - na wyprawe quadową za duza, za ciezka paczka, do auta może być, choć smak tego wszystkiego słaby. Lepiej zapolować na królika i opierniczyc go nad ogniskiem ;)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.10.2011 22:47 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Cóż to przecież czysta przemysłowa chemia często obrabiana z pomocą radiacji ;)


 
Profil Facebook WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.04.2007 13:04
Posty: 437
Miejscowość: Swarzedz
Quad: Już nie mam, teraz hoduję jedwabniki
PostWysłany: 24.10.2011 23:17 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Nie wiem jak Wam ale mnie z amerykanskich MRE najbardziej smakuje ten ostry ser i cukierki cynamonowe :lol:


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 25.10.2011 07:59 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
gonsso napisał(a):
Nie wiem jak Wam ale mnie z amerykanskich MRE najbardziej smakuje ten ostry ser i cukierki cynamonowe :lol:


Cukierki są świetne to fakt. Ostre maksymalnie ;)


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 25.08.2008 14:27
Posty: 41
Quad: 88' TRX250R
Poprzednie quady: 88' LT250R / 87' Banshee Owner
PostWysłany: 06.08.2014 18:53 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Wojskowe racje żywnościowe.. duże zróżnicowanie ale dla ludzi, którzy jedzą 'swojskie" jedzenie co dzień to ten pokarm jest raczej bez smaku, ale fakt - zaspokaja energetycznie no i karbid, dzięki któremu podgrzejemy wszystko - sprawdza się, można nawet nasikać do torebki i mamy ciepły posiłek :^^D:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 06.08.2014 19:36 
Re: Gorący posiłek na wyprawie MRE, HotBox, liofilizat czy i
Wystarczy brać ze sobą trochę soli i pieprzu ( w racji jest ale mało) i vegety dobrać odpowiednią rację, ja lubię kiełbaskę z papryczką i w starych racjach- tych grzanych tabletkami był dobry bigos i fasolka oczywiście po doprawieniu odpowiednio, ogólnie racje wojskowe nie należą do smacznych, ale starą tzw. małpę z wołowiny lub wieprzowiny zjadł bym teraz nawet na zimno choć można zrobić z tego niezły gulasz na ciepło. Jeśli chodzi o mnie to osobiście polecam tą ,,małpę'' był to posiłek dla niby czterech osób praktycznie dla dwóch z lekkim niedosytem, w zależności ile się wcześniej straciło kalorii :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.