Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Trans Mazuria 2009
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 08.05.2024 14:39

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Trans Mazuria 2009 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 06.06.2009 15:07 
Trans Mazuria 2009
TRANS MAZURIA 2009

Od stuleci nasi ojcowie i dziadowie pokonywali konno setki kilometrów. My potomkowie Polskiej Jazdy i Szlachty mamy zapisaną w genach potrzebę podróży, wewnętrznie tęsknimy za otwartą przestrzenią i wiatrem we włosach. Dziś zmienił się świat, jest coraz mniej koni, siłą rzeczy zamieniliśmy środki lokomocji, ale nasz wewnętrzny imperatyw jak dawniej karze nam siadać i jechać, nie ważne gdzie, byle dalej i byle był step pod kołami...


Image

pojazdy: Polaris XP 850 Rally Edition x2

czas: 24 h

odległość: 750 km

onroad / offroad: 10% / 90%

średnia prędkość: 75 km/h

max prędkość: 115 km/h

ilość tankowań: 7

awarie: 0


Jedni skrupulatnie przygotowują się miesiącami do wyjazdu, obliczając i planując każdy krok - chwała im za to, wyjazd sprawia im przez dłuższy czas radość.
Inni siedząc przy kawie spontanicznie w ciągu dziesięciu minut podejmują decyzję o wyjeździe na wyprawę. Odrobina szaleństwa jest w życiu potrzebna, dzięki niej czujemy się wolni i mocniej czujemy życie.

Zaczęło się niewinnie Pitu z córeczką przyjechał do 3funu, kawa pobudziła nasze zmysły, padło hasło: jedziemy w Polskę ! OK , jedziemy, mi nie trzeba dwa razy tego powtarzac . Zbiórka 8.00, wyruszamy na północ, jedziemy 12 godzin tam dokad dojedziemy nocujemy, na drugi dzień wracamy. Warunek jeden najważniejszy - nie wyjeżdżamy na asfalt.

Jak niewiele potrzeba facetowi do szczęścia: zatankowany quad, mapa i odrobina fantazji... Spontaniczna nawigacja przynosi wiele niespodzianek, Polska jest piękna i to piękno przeznaczone jest tylko dla tych, którzy odważą się zjechać z utwardzonych dróg.
Mostki, brody, zakola Bugu , zapomniane wioseczki, olbrzymie bezkresy podmokłych terenów, soczysta zieleń i ten wiosenny zapach łąki...

Podróżowanie Polarisem XP 850 w niczym nie przypomina jazdy innym quadem, ten jak go nazywają Masakrator jest bezwzględnym pożeraczem bezdroży, prędkość podróżowania na zawieszeniu Elka jest taka sama w terenie jak na twardym, bez różnicy. Nie, jest różnica! Na szutrach jest bardziej przewidywalny i stabilny. Długie slajdy z poślizgiem czterech kół, pokonywanie polnych dróg i leśnych ostępów z prędkością 95 km/h generuje hiper dawki adrenaliny wywołując wręcz euforię u jadącego. Ci co zaprojektowali ten pojazd powinni dostać nagrodę Nobla, nikt nigdy wcześniej tego nie dokonał. Tak jak powiedział mój team partner jest to najlepszy i najtańszy symulator WRC w pełni oddający wrażenia z jady :)
Połknięcie 750 kilometrów bezdroży z przerwami tylko na sen i tankowanie nie wywołało w nas uczucia zmęczenia czy dyskomfortu, wręcz przeciwnie, pozostał niedosyt - już tęsknię za następną wyprawą , tym razem jeszcze dłuższą - może kierunek Kraków?...


Image

Image

Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Wszystkie zdjecia


http://www.3fun.pl/offroad/galeria.php? ... ss=offroad

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 06.06.2009 15:16 
Re: Trans Mazuria 2009
Rewelacja, gratuluję udanego i niezmiernie ciekawego wypadu !!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 06.06.2009 18:42 
Re: Trans Mazuria 2009
2can, może tracka wrzucisz (np. na googlu) ?

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
ATV Expert
ATV Expert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.08.2008 17:30
Posty: 179
Miejscowość: cały świat :)
Quad: Jest :)
PostWysłany: 06.06.2009 21:10 
Re: Trans Mazuria 2009
z całym szacunkiem ale czytając niektóre zdania pierwszego postu poczułem się, jak bym miał przed sobą biuletyn reklamowy jakiegoś producenta quadów. A tak to spontaniczna wyprawa całkiem super, chyba takie są najlepsze, bo przygotowując się długi czas, gdy coś nie wyjdzie nie czujemy aż tak wielkiego rozczarowania.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 07.06.2009 00:28 
Re: Trans Mazuria 2009
aaa dziękuję , co prawda mam grafomańskie zapędy ale tak nisko nie upadłem by pisać teksty do biuletynów reklamowych ;)
jestem tylko niesamowicie zajarany swoją nową zabawką - to wszystko :)

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 07.06.2009 08:46 
Re: Trans Mazuria 2009
2can, na 6 fotce czekacie na przeprawę promową ? Jaka to mieścinka?

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 08.06.2009 15:11 
Re: Trans Mazuria 2009
Wierzba offkors :) , a jeszcze wyzej przeprawa promowa na Bugu


Z grubsza staraliśmy się trzymać tracka wyznaczonego prze ze mnie w tym artykule:

http://www.3fun.pl/index.php?id=841

jednak niezbędne okazały się poprawki , przeprawa promowa na Bugu nieopodal miejscowości Ostrówek / Lachy:

Image

Image

okazała się być inicjatywą prywatną i nie ma żadnych określonych ram czasowych - "trzeba dzwonić" usłyszeliśmy od miejscowych , na nasze pytanie na jaki numer? Litościwie nam odpowiedziano: "dzwonkiem" :)
Niestety , po drugiej stronie nikt nie "odbierał" i byliśmy zmuszeni modyfikować trasę nadkładając kilkadziesiąt kilometrów do Różana.


Natomiast prom na Bełdanach w pobliżu miejscowości Wierzba jest absolutnie cywilizowany i przewidywalny:

Image

-- dodano 08.06.2009 15:11 --

Cisza , opublikowałem tracka z naszego przejazdu , zapraszam do analizy, gdzie i jakie błędy popełniliśmy ;)

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 08.06.2009 15:52 
Re: Trans Mazuria 2009
2can napisał(a):
Cisza , opublikowałem tracka z naszego przejazdu , zapraszam do analizy, gdzie i jakie błędy popełniliśmy ;)
nie omieszkam przeglądnąć :) Najbardziej zależy mi na przeprawach przez wszelkie naturalne przeszkody wodne ;) Powyżej, dosłownie wyczułeś mnie :lol:

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 08.06.2009 21:09 
Re: Trans Mazuria 2009
2can napisał(a):
Ci co zaprojektowali ten pojazd powinni dostać nagrodę Nobla, nikt nigdy wcześniej tego nie dokonał.
No... nie wiem :oczy:
Ale Ty 2can to powinieneś dostać Pulitzera a szanse masz duże, bo ładnie piszesz i do tego jankesi go rozdają ;).
A tak poważniej to wygląda, że to była b.fajna wyprawa i fotki z niej też są ok chyba będzie trzeba bardziej przetrzeć tę ścieżkę :P .


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.04.2007 21:30
Posty: 531
Miejscowość: Katowice
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 30.06.2009 23:28 
Re: Trans Mazuria 2009
2Can: czy jesteś pewien, że średnią prędkość miałeś 75km/h :?:
Jak mam być szczery, to w warunkach turystyczno-offroadowych, nawet dla wprawnego drivera, taki wynik wydaje mi się zupełną abstrakcją...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2007 16:02
Posty: 894
Miejscowość: Piątnica
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Polaris Predator 500, Honda Rincon 650, Rincon 680, Grizzly 660, 700, 700 EPS, YFM 700 Raptor, YFZ 450, Sportsman 850 XP, Sportsman 800 EF
PostWysłany: 26.09.2009 19:06 
Re: Trans Mazuria 2009
Ekstra sprawa taka przejażdżka.
Gratuluję.
Tylko nie wiem jak można przejechać taki dystans w takim czasie? :szok:

_________________
EQUIPE Polaris


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 09.08.2010 21:41 
Re: Trans Mazuria 2009
No i skusilem się pojechaliśmy szlakiem 2 cana tylko zapuściliśmy się troszke dalej mi wyszło 1100 km w 2 dni dojechaliśmy z Jarysem aż do rydzewa, powiem krótko niesamowita wyprawa na wekend zrobić 1100 km na quadzie turystycznie uwierzcie mi rewelacja.

Jechalismy tak:

Góra Kalwaria, Łochów, Pisz nocleg, Mikołajki, Rydzewo odpoczyk kąpanko etc, orzysz, pisz, Góra Kalwaria.

;). Kto to zrobi w 2 dni ?.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 09.08.2010 23:04 
Re: Trans Mazuria 2009
brylant napisał(a):
Kto to zrobi w 2 dni ?.


wysoko stawiacie poprzeczkę
brylant napisał(a):
powiem krótko niesamowita wyprawa na wekend zrobić 1100 km na quadzie turystycznie uwierzcie mi rewelacja.


jak widać wyprawy wciągają coraz większą grupę miłośników :okok:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 17:18
Posty: 1039
Miejscowość: Gdańsk
Quad: ???
Poprzednie quady: Rally 200, Out 800 R, Out 800 MAX XT, Renia 800 Xxc
PostWysłany: 10.08.2010 07:45 
Re: Trans Mazuria 2009
Extra wypadzik :okok: wielki szacuneczek :metal: ale:
2can napisał(a):
czas: 24 h

odległość: 750 km

onroad / offroad: 10% / 90%

średnia prędkość: 75 km/h

matematycznie: 750 km/24 h = 31,25 km/godz. :oczy:
:mysli: i taki wynik jest realny ;)


 
Profil
ATV Polska Member

Rejestracja: 20.12.2006 18:05
Posty: 1987
Miejscowość: Piaseczno
Quad: ciężkie czasy ;(
PostWysłany: 10.08.2010 09:10 
Re: Trans Mazuria 2009
Andrus mam świadków na to samego 2 cana kórego spotkaliśmy w Rydzewie. ;).

-- dodano 10.08.2010 09:10 --

matematyczne 32 km jest całkowicie nie reklane gdyż nie liczysz noclegów tankowań jedzienia etc.

Trzerba jechać naprawde ostrym tempem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.