Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 17:18

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.09.2008 14:24
Posty: 151
Miejscowość: koszalin/mielno
Quad: Yamaszka :)
PostWysłany: 09.10.2009 21:17 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Chciałbym kiedyś w swoim życiu przeżyć taką wyprawę,tylko na razie sprzętu brak. :zalamka:


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 12.10.2009 13:49 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Polecane noclegi:

Pensiunea Sapanta:

Image

Image

A na miejscu pyszny pstrąg podawany z sosem czosnkowym, papryczką i palinką w zestawie za 20 zł :^^D:
Pokoje za 40 zł w domku z drewna nad stawem a pstrągi nie takie jak u nas - hodowlane tylko mniejsze ale za to bardziej aromatyczne na porcję wchodzą dwa lub trzy , pyszota , no i oczywiście ciorba de burta czyli flaczki po rumuńsku...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 12.10.2009 15:15 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Normalnie mnie szlag trafi jak 2can jeszcze trochę napisze i wrzuci zdjęć.
Samemu to może nie , ale będę "dusił" SEBĘ i E2rd-a żeby w przyszłym roku coś takiego przeżyć.
:mysli: Hm ale przecież SEBA kupuje RZR-a.

-- dodano 12.10.2009 15:15 --

I dobił mnie jeszcze cerrone artykułem w" 4x4 off road" też relacją z Rumunii.
Ja tak się nie bawię !! :zalamka:


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 12.10.2009 15:18 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Jak tak dalej pójdzie, to chyba wrócicie z tej wyprawy a ja jeszcze nie kupię :(
Liczyłem na tańszego dolara :(

Choć sam pomysł wyprawy Jarku super, trzeba będzie pomyśleć poważnie o tym.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 12.10.2009 15:30 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Zawsze zostaje Tatowa lub Dominikowa Bomba ! Ale nie dawaj tacie oglądać zdjęć 2can-a bo dostanie zawału.


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 12.10.2009 16:32 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
2can napisał(a):
A na miejscu pyszny pstrąg podawany z sosem czosnkowym, papryczką i palinką w zestawie za 20 zł
Pokoje za 40 zł w domku z drewna nad stawem a pstrągi nie takie jak u nas - hodowlane tylko mniejsze ale za to bardziej aromatyczne na porcję wchodzą dwa lub trzy , pyszota , no i oczywiście ciorba de burta czyli flaczki po rumuńsku...


Nic tylko jechać.
Właśnie przypomniałem sobie tego typu atrakcje podróżując po Rumunii motocyklem (szosowym) i już wtedy wiedziałem że tam wrócę. Czytając tego typu relacje, koniecznie trzeba się tam kiedyś zameldować z gadziną, ale chyba dopiero po sezonie zimowym aby w miarę się dało nocować pod namiotami.

SMAK jest wielki... Mniam ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.07.2007 14:09
Posty: 1214
Miejscowość: Warszawa okolice
Quad: Byl i już pewnie nie będzie
PostWysłany: 12.10.2009 16:55 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Naprawdę gorąco polecam wszystkim Rumunię. Ja od ponad roku śniłem po nocach o Rumunii aż w lipcu tego roku udało się spełnić marzenia. Dzięki Sanolowi i całej ekipie odbyłem najpiękniejszą i najciekawszą wycieczkę quadową w życiu. Jeśli chodzi o koszta to zamknąłem się w kwocie niecałych 200 € na tydzień ( w tym 2 x hotel, tankowania quada, jedzenie i napitek i jedno tankowanie samochodu) także całkiem bez tragedii... :oczy:
Jak by ktoś nie czytał to zapraszam do lektury RELACJI mojego autorstwa... ;)

_________________
ROMANIA 2009 - ZDJĘCIA TUTAJ


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 12.10.2009 19:10 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Seba78 napisał(a):
Choć sam pomysł wyprawy Jarku super, trzeba będzie pomyśleć poważnie o tym.
No to ja Ci mówiłem że mi się podoba taki wypad (po relacji MaćkaP na Ukrainę) mówiłem, choć pojedziemy tam lub Rumunię a Ty na to że to nie dla mnie... tyle dni pod namiotem i w ogóle :?
Skąd taka metamorfoza?
Chyba że masz zamiar podczepić do RZRa camping z WC/CO+cipła woda i innymi wygódkami? ;)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 20.10.2009 10:57 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Ja tam mogę jechać pod namiot. Dla mnie to grunt żeby było gdzie się wykąpać ( nawet w zimnej lub MEGA zimnej wodzie ) np rzeka.
Tylko nie wiem czy się nie pozabijamy :mysli: jak zaczniemy mieć inne zdania na jakiś temat.
Ty Norbercik wyrywny jesteś że ho ho.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 21.10.2009 11:27 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
BUłA napisał(a):
Tylko nie wiem czy się nie pozabijamy :mysli:
No no... ja już wczoraj widziałem jednego takiego Grizzly (eks Seby ;) ) który to podążał za Tobą tak... że aż trafił prosto ze Świecia na stół operacyjny do Dr Sheltona w stanie agonalnym :szok: więc o prowadzeniu ekipy po Transylwanii to Ty Jarku już możesz wybić sobie z głowy :bija:
BUłA napisał(a):
Ty Norbercik wyrywny jesteś że ho ho.
Wyrywny to był ten G700 z kilkucentymetrowym błotkiem w sercu :panna:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2007 21:04
Posty: 1212
Miejscowość: Świecie
Quad: Suzuki Kingquad
PostWysłany: 21.10.2009 14:55 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
No właśnie .Jak był w tym samym miejscu ze mną , to było OK. Jak pojechał z kuzynem który nie umiał jeździć 4x4 to skutek taki jak widziałeś.
A co do prowadzenia,nawigacji i "zapodania kierunku" to możesz to robić Ty KOLEGO. Ja jestem początkujący z nawigacji i mogę zaprowadzić nas np.do Bułgarii.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 28.10.2009 20:34 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Pytanie,
Jak udało się Wam zmieścić Big Horny na standardowe felgi w drugim quadzie?
Daliscie poszerzenia tylko z tyłu? Przód wygląda na standardowy?


 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 24.09.2008 06:31
Posty: 2921
PostWysłany: 28.10.2009 21:52 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Pięknie opisana Rumunia.

i moje skromne pytanie: jaki quad oczywiście poza Polarisem 850 (bo chyba wszyscy są pod jego wrażeniem) spisywał się dzielnie? Czy Grizzly nie jest za mały na taką wyprawę? A kinquad? Jak radziły sobie quady bez wspomagania?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 28.10.2009 21:57 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Wszystkie radzą sobie świetnie na wyprawach poczynając od Vinsona 500 czy Rubicona 500, poprzez G700, KQ700, rincona 680 aż po 850kę Polarisa. Te jeździły na wyprawach podobnych do tej na Ukrainie i w Rumunii.
KQ700 dawały właścicielom trochę po łapach, szczególnie na zjazdach. Wspomaganie to zbawienie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 28.10.2009 22:06 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Big Horny wchodzą bez problemu z przodu jak zauważyłeś, a z tyłu potrzebny jest dwucalowy dystans by szersza opona nie ocierała o stabilizator.

Na wyprawę nadaje się każdy quad, który ma bagażniki, najważniejsze jest przygotowanie tak, by sprzęt nie sprawiał kłopotów na trasie, bo pamiętajmy , że niewłaściwe przygotowanie jednego quada to kłopot dla wszystkich członków wyprawy.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.