Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 15:13

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 28.10.2009 22:06 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Big Horny wchodzą bez problemu z przodu jak zauważyłeś, a z tyłu potrzebny jest dwucalowy dystans by szersza opona nie ocierała o stabilizator.

Na wyprawę nadaje się każdy quad, który ma bagażniki, najważniejsze jest przygotowanie tak, by sprzęt nie sprawiał kłopotów na trasie, bo pamiętajmy , że niewłaściwe przygotowanie jednego quada to kłopot dla wszystkich członków wyprawy.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 28.10.2009 22:09 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
dzięki za odpowiedź.
Pewnym rozwiązaniem bez dystansów wydają się Duro Powergrip które występują w wersji 14" i szerokościach standardowych 8" i 10" cali, wiec wchodzą na standardowe felgi a zawieszenie na pewno podziękuje.

Duro w akcji. Co ciekawe chyba z tyłu też dał 8 calowe!
Image

Image


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 28.10.2009 22:14 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
4x4 też jest chyba wymogiem:)
tylko jaki quad ma bagażniki a nie ma 4x4 :P

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 28.10.2009 22:16 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
ruszko napisał(a):
4x4 też jest chyba wymogiem:)
tylko jaki quad ma bagażniki a nie ma 4x4 :P


Yamaha Big Bear?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 28.10.2009 22:19 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Polaris Hawkeye 300, Trail Boss 330

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2009 20:26
Posty: 213
Quad: Polaris Sportsman 500
PostWysłany: 29.10.2009 08:59 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Od dawna mnie nurtuje takie pytanie, czy Polaris SP 500 HO EFI byłby odpowiedni na taką wyprawę jak np. Ukraina, czy też wybić sobie to z głowy i rozglądać się za czymś większym.

Niektórych opinię już znam z PW, ale chętnie poznam zdanie innych.

Pozdrawiam

_________________
GKS Katowice & FC Banik Ostrava & KS Górnik Zabrze


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 31.10.2009 12:33 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Polaris Sportsman 500 HO jest idealnym sprzętem na wyprawy - jest ekonomiczny, praktycznie bezawaryjny, można zapakować dużą ilość bagażu.
Na każdą moją wyprawę powitam Cię z radością...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2009 23:55
Posty: 1604
Quad: Suzuki Eiger
PostWysłany: 02.12.2009 20:38 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Czytam o 500kach, o 700tkach i więcej to pewnie Eigerek i jego pojemność 400 to za mało na tego typu wyprawy?

_________________
Jaworek to nie ksywa, Jaworek to styl życia i stan umysłu :D
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 02.12.2009 21:23 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Vinson 500 był z nami na Ukrainie. Zero problemów.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2009 23:55
Posty: 1604
Quad: Suzuki Eiger
PostWysłany: 03.12.2009 16:57 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
a Eiger? :D

_________________
Jaworek to nie ksywa, Jaworek to styl życia i stan umysłu :D
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2006 00:42
Posty: 275
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: Kymco MXU 500, Yamaha Wild Star 1600
PostWysłany: 17.12.2009 00:14 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
A co miało by się stać :?: Dopóki wyjazd jest ograniczony terenowo do jakiś średnich prędkości załóżmy 70 km/h nie ma problemu. Jeździłem kiedyś linhaiem 300 z G660 w łatwym ale pokręconym lesie - przepaść między maszynami była olbrzymia ale w tych warunkach nie miało to żadnego znaczenia. Wkurzałem się później wracając do domu za nim po asfalcie i tyle. Gdybym jechał pierwszy nie było by takiego problemu.

Generalnie można spotkać się z różnymi opiniami ale fakt faktem mam znajomych którzy dużo podróżują autami w bardzo wielu zakątkach świata i wybierają np. starego patrola (potężnie go remontują i dorzucają masę akcesoriów) na 2-3 lata w czasie których robią 4 do 6 miesięcznych wypraw a nie nową nawarę. Podobnie z motocyklami jak ktoś jedzie w piach nierzadko wybiera Hondę Africa Twin a nie nowego GS. Honda jest tańsza, lżejsza, nieskomplikowana co za tym idzie łatwiejsza w naprawie w warunkach polowych. Nie dajmy się zwieść szeroko rozumianemu marketingowi. On nie sprawi że pojazdy będą lepsze tylko my będziemy tak myśleli. Maszyna ma być uniwersalna, trwała, w miarę wygodna, nie za droga. Żeby nie było płaczu jak trzeba byłoby ją zostawić gdyby coś nie wyszło na dalekiej wyprawie. Ja najprawdopodobniej wyjeżdżam moim mxu z grupą w we wrześniu do Armenii, zapewne będę jedyną osoba na quadzie. Ale jak czytam XP to XP tamto robi mi się jakoś dziwnie. Pracowałem nieco czasu w marketingu również w trade marketingu. I łatwo wyłapuję teksty pochwalne jednym słowem bulshit. Żaden markowy nowy quad w czasie większości wypraw prezentowanych w tym dziale zapewne nie uległ by awarii.

_________________
czasem sama podróż sprawia więcej przyjemności niż dotarcie do celu


 
Profil ICQ
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.01.2009 23:55
Posty: 1604
Quad: Suzuki Eiger
PostWysłany: 17.12.2009 07:15 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Andrzej 4X4 napisał(a):
Maszyna ma być uniwersalna, trwała, w miarę wygodna, nie za droga.

To tak jakby było napisane o Eigerku.. hehe...

Jeśli chodzi o jazdę nie szybkościową to wiem, że nie ma problemu i różnice pojemnościowe się zacierają. Jdyny problem to jak są naprawdę długie podjazdy to brakuje mocy w Eigerku.

Także kto wiem, może jakiś dalszy wypad Eigerkiem..;]

_________________
Jaworek to nie ksywa, Jaworek to styl życia i stan umysłu :D
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 19.01.2010 18:34 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Dostałem na PW kilka pytań od quadowicza planującego podróż do Rumunii, myślę że jego pytania są zbieżne z większością pytań zadawanych przez wybierających się tam po raz pierwszy, publikuję je tu by były pomocne przy planowaniu wyprawy:

Cytuj:
Cześć !
Dziękuje za pokazanie trasy. Wydaje się interesująca. Nasza ma przebiegać w podobnym kierunku.


Cytuj:
Moje pytanie dotyczące Rumunii :
1) Jaką pogode mieliście pod koniec września ?
My też wybieramy się we wrześniu, ale jeszcze ustalamy czy początek czy koniec.


Koniec września jest piękny w górach jest jesień i jest bardzo malowniczo

Cytuj:
2) Lepiej nocować w pensjonatach czy motelach ? Czy pod koniec września nie jest za zimno na namiot ? Jak sądzisz ?


Temperatury w ciągu dnia oscylują w granicach 20-25C , czym wyżej tym naturalnie chłodniej, temperatura w nocy spada do kilku stopni, należy więc mieć ciepły śpiwór. Jeżeli masz wybór pensjonat czy motel wybierz pensjonat, motele są przy ruchliwych drogach i są droższe a standart i bezpieczeństwo mniejsze.

Cytuj:
Widziałem, że nocowaliście w motelach. Ze względu na wygode, pogode czy coś innego ?

Nocowaliśmy pensjonatach ze względu na osobę mojego towarzysza podróży który chciał nocować komfortowo, noclegi są od 30 do 120 zł za osobę przy czym te 120 zł to pełen luxus ze śniadaniem.
Cytuj:
3) Jaki zapas paliwa trzeba mieć ? Stacje są często czy nie bardzo ?
10l kanister starczy ?


Zależy w jakim regionie jeździsz - Maramuresz jest chyba najbardziej cywilizowany, stacji jest naprawdę dużo, za paliwo płacisz kartą, europejsko, Bukowina podobnie choć już mniej stacji, na Mołdawii jest słabo, ale nigdy nie skorzystaliśmy z kanistra a wieźliśmy ze sobą po 20l. Natomiast jak zapuścisz się w południowe rejony Rumunii np do Banatu gdzie jest rozgrywana Enduromania to warto jest mieć ze sobą min 10l bo stacje są rzadko i brak jest możliwości płacenia kartą.

Cytuj:
4) Jaki wg Ciebie lepiej wziąć kanister ? Zwykły plastikowy, metalowy czy jakiś Rotopax ?


Fajnie mieć coś lepszego, ale mi od zawsze sprawdzają się plastikowe kanistry z CPNu
Cytuj:
5) Osłony i wyciągarka to obowiązkowe wyposażenie quada ?


Zależy jaką trasę sobie wybierzecie, tam nie ma tras - cała droga to nieustanny wybór i sami na bieżąco decydujecie o skali trudności wyprawy. Jak wydaje się Wam za łatwo wystarczy skręcić z głównej drogi w podrzędną i zaczynają się przygody... Ja generalnie traktuję osłony i wyciągarkę jako wyposażenie obowiązkowe quada na wyprawę, jest bezpieczniej, oszczędzasz czas...
Cytuj:
6) Czy ta trasa, którą jechaliście prowadzi dużo po asfalcie ?

Można powiedzieć że bardzo mało jechaliśmy po asfalcie, staralismy się wybierać szutry i polne drogi
Cytuj:
Czy mieliście zarejestrowane quady ? Czy można tam pojechać niezarejestrowanym quadem ?

Musisz mieć zarejestrowanego quada by przejechać granicę Rumuńską.

Cytuj:
7) Jakie odległosci robiliście dziennie ?

Od 100 do 300 km dziennie w zależności od terenu

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 19.01.2010 21:23 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Pozwolę sobie też przytoczyć najczęściej zadawana pytania na PW dotyczące wyjazdu gdzieś tam hen ;)

Część tekstu jest pozmieniana bo nie ładnie jest publikować prywatne wiadomości ale myślę ze udało mi się to tak przerobić ze wszyscy na tym skorzystamy.



Właśnie z miasta xxx chcemy we trzech jechać. I na razie planujemy jak na taką wyprawę pojechać.
Wiemy na pewno, że chcemy.


To już pierwszy ważny krok !!

Jest to nasza pierwsza wyprawa zagraniczna i wolimy pojechać z kimś, ponieważ nie czujemy się na siłach aby samemu zorganizować trase. A Ty sam robiłeś tą trase ?
Jeśli można wiedzieć to jak ją zaplanowałeś ?


Ja kupiłem od kolesia co śmiga terenówkami roadbooka po którym zrobiłem pierwszą Rumunie i od tego się zaczęło

Z tego co patrzyłem to XXXXX robi taką wyprawę, ale trochę drogo (xxxxzł ).

robi i się ceni ja za RB też słono zapłaciłem z tego co wiem dalej można RB kupić od kolegów z terenówek za ile teraz to nie wiem.


Ile osób na taką wyprawę można wziąć ( żeby nie było za dużo i płynnie się jechało) ?


max to 6 istnieje jeszcze możliwość 12 ale wtedy trzeba podzielić na dwie grupy


Czy lepiej spać pod namiotami czy w pensjonatach ? Wiem, że to zależy głównie od pogody, ale nie zjedzą nas tam niedzwiedzie i wilki jak będziemy pod namiotem ?

namiot dużo lepiej w dodatku większe bezpieczeństwo

My jedynie musimy sobie rejestracje załatwić i będzie dobrze. Zawsze lepiej mieć (można spokojnie sobie kawałek asfaltu przejechać).

może to teraz okazać się priorytetem ostatnio nas na granicy nawet z nr VIN sprawdzali

Może znasz jakieś inne osoby, które w tym roku będą organizować taką wyprawę ? Mój problem polega na tym , że muszę odpowiednio wcześniej znać termin , aby zarezerwować urlop sobie.

Jest na forum ktoś co robi Tunezję, inny Afrykę a i też Ukrainę

Jak sądze wyciągarka i osłony spodu to obowiązkowe wyposażenie quada, nie licząc toreb itd.

raz zainwestujesz potem cieszysz się wolnością

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 19.01.2010 21:35 
Re: TransRomaniaTrophy I - Maramuresz, Mołdawia-Bukowina
Dzięki Sanol, dla wielu początkujących te rady są niezwykle cenne.

Najważniejsze jest przełamać strach i jechać , uda się na pewno a przeżycia z takich wypraw to prawdziwy skarb, nie da się porównać do niczego innego! Zachęcam, pytać, zbierać ekipę i jechać!

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.