Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawy afrykańskie Jarysa
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 29.04.2024 09:49

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Wyprawy afrykańskie Jarysa 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.01.2010 16:59 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Za Merzugą dojazdówka do Erg Chebbi. Wystarczy się zapytać na ergu.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 16.04.2009 22:47
Posty: 42
Quad: Renegade XC
PostWysłany: 24.01.2010 17:41 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Maroko zrobiliśmy z Rabatu do El Quatia praktycznie plażami tak że mogłem nie spotkać wypożyczalni.

_________________
PERFECTMOTO RACING TEAM
RAFI 711


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.01.2010 17:59 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Chyba że tak. Fakt faktem kraj ten w ciągu ostatnich 7 lat podupadł dość mocno. Tak jak całą Afryka, i wielu Francuzów i Hiszpanów zrezygnowało z biznesu.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.10.2006 16:25
Posty: 642
Miejscowość: Koninki/Gorce
Quad: Renegade X
Poprzednie quady: Rincon 650
PostWysłany: 25.01.2010 19:22 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Rafi 444 napisał(a):
W Tunezji w mieście Douz są trzy wypożyczalnie quadów które ja znam a byłem w 2009r na dwóch wyprawach w Tunezji i niestety w listopadzie padło mi sprzęgło w Reni i szukałem quada do wypożyczenia. Faktycznie jedna i najlepsza jest u wrót Pustyni prowadzi ją bardzo miły Francuz który pomógł mi naprawić Renie, a posiada 14 szt prawie nowych około 300-500km przebiegu quadów SYN- 600. Cena około 100$. Pozostałe wypożyczalnie to słabe stare sprzęty.


Czy możesz napisać(jakieś foto) jak rozwiązałeś sprawę bagażu wiezionego na quadzie?Zakładam ,że na taką wyprawę musiałeś jakoś załadować quada ,ciekaw jestem jak to rozwiązałeś skoro jechałeś Renia.

Rozważam zakup reni ale troszkę brak mi w niej miejsca na bagaż co prawda wyprawowo nie jeżdżę ale czasem gdzieś tam na jakąś noc czy dwie się pewnie wyskoczy.

_________________
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Draper


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 08.02.2010 20:09 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Wracając do tematu co z wyjazdem marcowym do Tunezji.
Czy wyprawa jest aktualna i jaką forme wybraliście , proszę o info

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 09.02.2010 11:13 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
wyprawa jest aktualna, wszystko już dograne, termin i bilety zarezerwowane. Teraz pozostaje odgrzebać quada ze śniegu, spakować graty i w drogę :)

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.01.2010 16:44
Posty: 213
Miejscowość: Warszawa
Quad: 4x4
PostWysłany: 09.02.2010 14:04 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
jesli można wiedziec jaki to jest mniej wiecej koszt?
jak wyglada podróz? przez europe jedziecie autami, dalej statek? czy samolot?


 
Profil
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 09.02.2010 14:38 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
ocje transportu/podróży są dwie, pierwsza to przejazd samochodami i statek , druga to przelot samolotem. Quady jadą oczywiście na lawetach. Decyzja należy do zainteresowanych, tym razem część leci a reszta jedzie. wiadomo, że przelot jest kosztowny, za to cała wyprawa trwa o 4 dni krócej ( dojazd i powrót drogowy ). Koszty całego wyjazdu zależą także od terminu ( cena promu ) i od tego co jest w planach podróży, jakie noclegi itp.

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 09.02.2010 15:22 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Myślę, że to dobry temat na dział komercyjny!


 
Profil Facebook WWW
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 09.02.2010 15:38 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Shelton napisał(a):
Myślę, że to dobry temat na dział komercyjny!


planuję właśnie tam zamieścić więcej informacjii relację :)

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 05.06.2009 14:15
Posty: 380
Miejscowość: Szczecin
Quad: duży, baaardzo duży ;)
PostWysłany: 07.03.2010 20:55 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Jarek, dwa pytania:
1. widzę 2 HRy na AT, ta guma to powinna wrócić jako slick :? da się na niej stamtąd wrócić czy lepiej BH??

2. HR jest super ale jeździ się na tym co się ma :lol: jak się G7 tam sprawowały, jeśli maiłeś doświadczenie z nimi tam?

_________________
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2008 09:21
Posty: 377
Quad: czasoumilacz R680
PostWysłany: 07.03.2010 23:15 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Ronin ja pozwolę sobie odpowiedzieć na te pierwsze pytanie:
Mr Ronin napisał(a):
1. widzę 2 HRy na AT, ta guma to powinna wrócić jako slick :? da się na niej stamtąd wrócić czy lepiej BH??

Ta guma ALL-TRAK co ją widzisz u Jarysa to wróciła w takim stanie... że kumpel je kupił i do tej pory (od ubiegłego lata) śmiga na bombie800 dookoła naszego trzepaka ;)

PS co do drugiego pytania to może? spytaj skrytozdobywcę ubiegłorocznego RMF-FM Maroka (czy jakoś tak...?) tzn. Krecika zwanego później "Szakalem Pustyni" :^^D:


 
Profil
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 08.03.2010 17:20 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
Ja na wyprawy jeździłem na ITP holeshot ATR ( odpowiednik AT ) bo jest mocniejszy i wolnij się zużywa. ogólnie jak jeździmy po piach to opony się bardzo mało zużywają i nawet AT da radę - tylko na równinach jest gorzej i dziurawią go nawet kamienie ( ostre ). big horn byłby także bardzo dobry :) .

co do Grizzly to nie wiem jak bo wszyscy byliśmy na Rinconach. Na najbliższą wyprawę ( za 11 dni ) jadą różne quady: Honda, Yamaha, Polaris , Kawa i zobaczymy jak będzie. generalnie wyjazd jest bardziej rekreacyjny, przebieg 2 razy krótszy i tempo wolniejsze - powinny dać radę bez problemów. na pewno napiszmy o tym w relacji z wyjazdu

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 09.03.2010 21:24 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
I jeden Bombardier :kier: :kier: pomyka na pustynie :hura: :hura:

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATV Partner
ATV Partner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.02.2005 21:23
Posty: 793
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Quad: Polaris
PostWysłany: 18.03.2010 20:06 
Re: Wyprawy afrykańskie Jarysa
:okok:

-- dodano 18.03.2010 20:06 --

za kilka godzin wyruszamy na kolejną wyprawę , tym razem Tunezja. Wszystko gotowe, jeszcze kilka godzin snu i w trasę. Relacja po powrocie.

_________________
pozdrawiam Jarys
www.atvpartner.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.