Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami POL
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 07.05.2024 07:20

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami POL 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 16.03.2011 22:27 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Zostawię to Arturowi :^^D: :^^D: , to on jest tu twardzielem , ja tylko marnym Piętaszkiem :uśmiech:
Szykuje się dla mnie rewelacyjne 4 tygodnie , choć inne ;) . Sanol ale to Ty jesteś specjalistą od spływów i kajaków :uśmiech: :uśmiech:


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.02.2011 21:41
Posty: 194
Miejscowość: śląsk
Quad: niezawodny
PostWysłany: 16.03.2011 22:39 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
ja powiem tylko tyle ze, taka silna wole to jest wiecej niz kocham .
Artur jest wielkim quadowiczem
pozdrawiam :D

_________________
Quad jest Bogiem
drift nałogiem
tunning zabawą
a PRĘDKOŚĆ podstawą !!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.02.2009 22:15
Posty: 1824
Miejscowość: BIESZCZADY - Cisna
PostWysłany: 16.03.2011 23:22 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
slup11 napisał(a):
ja powiem tylko tyle ze, taka silna wole to jest wiecej niz kocham .
Artur jest wielkim quadowiczem
pozdrawiam :D


Powiem tak , jak Artur objeżdżał granicę i wylądował w Bieszczadach to dostał pokoik w Cisnej u znajomych , kolacyjka te sprawy ........... wiecie co zrobił . Spytał czy może się rozbić na trawniku koło garażu , poprosił o zamknięcie quada w garażu , godzinę go przeglądał czy wszystko o.k. Po tym wszystkim zaległ pod namiotem zaczął sobie pichcić :^^D: .
Na szczęście browarki lubi tak samo jak ja :-)
To rozumiem i tym mnie ujął :szok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2009 14:31
Posty: 8
Miejscowość: Hel
Quad: Polaris Sportsman 550
PostWysłany: 17.03.2011 00:41 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Widzę że będę już musiał uchylić rąbka tajemnicy. O tuż po spotkaniu w Bieszczadach z Tomkiem ( Dzikim Husky ) tak przypadliśmy sobie do gustu że postanowiliśmy zrealizować ze sobą dwie wyprawy. Pierwszą z nich będzie spływ kajakiem z Bieszczad aż do Świnoujścia. Spływ będzie wiódł Sanem, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą. Trasa ma około 1600 km i mamy nadzieje że potrwa około miesiąca. Będzie ona dla nas sprawdzianem przed drugą wyprawą. Podczas tego spływu chcemy się przekonać czy nie pozagryzamy się na wzajem i czy będziemy umieli zgodnie współpracować ze sobą. Jak wspominałem wcześniej będzie to sprawdzian przed drugą, mim zdaniem fajniejszą wyprawą, wyprawą quadową. Ta druga wyprawa ma się odbyć w przyszłym roku i chcemy razem we dwoje objechać Morze Bałtyckie dookoła na quadach. Trasa dookoła morza będzie miała ponad 10 000 km i potrwa grubo ponad miesiąc.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.04.2009 08:57
Posty: 443
Miejscowość: Chełm
Quad: myślę :)
Poprzednie quady: była czarna bestia XP 850; był czarny SP 500 efi; był CF Moto 500
PostWysłany: 17.03.2011 07:38 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Arczihel napisał(a):
Pierwszą z nich będzie spływ kajakiem z Bieszczad aż do Świnoujścia. Spływ będzie wiódł Sanem, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą. Trasa ma około 1600 km

szaleńcy :idea: brawo za odwagę :szok: rozumiem, że kondycję przy browarkach ćwiczycie :^^D:

Arczihel napisał(a):
Ta druga wyprawa ma się odbyć w przyszłym roku i chcemy razem we dwoje objechać Morze Bałtyckie dookoła na quadach. Trasa dookoła morza będzie miała ponad 10 000 km i potrwa grubo ponad miesiąc.

poważna sprawa :!: gratuluję pomysłu


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2009 14:31
Posty: 8
Miejscowość: Hel
Quad: Polaris Sportsman 550
PostWysłany: 01.05.2011 13:56 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Chciałbym Wam przedstawić krótki filmik w którym miałem okazję i przyjemność brać udział. Przyczyną powstania tego filmiku była moja podróż i przygoda z quadem. Nie wiedziałem za bardzo gdzie go wrzucić w postanowiłem że zaprezentuje go w tym wątku. Jeśli jest to zły wątek do tego rodzaju filmików to proszę administratora o umiejscowienie go w odpowiednim wątku.



Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 19.07.2011 09:44, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 05.05.2011 15:06 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami


Świetny materiał! Pozwolisz, że umieszczę go na innych stronach?

Początkowo oglądałem z lekkim rozczarowaniem, że kolejny taki sam filmik o jeżdżeniu, chociaż zaskoczyło mnie, że jest tak dobrze zrealizowany i zmontowany.
Dopiero na koniec wbiło mnie w fotel!

Miałem już do czynienia z osobami podobnie jak Ty używającymi quadów zamiast... wózków inwalidzkich. Kilka lat temu chyba w 2005r w Rumunii na Enduromanię przyjechał chłopak, który w wyniku wypadku doznał urazu kręgosłupa i stracił władzę w nogach. Urzekło wtedy nas wszystkich to, że się nie poddał i jeździ dalej i że pomagają mu w tym koledzy. W 2009 roku na tą samą Enduromanie przyjechała ekipa już kilkunastu osób w ramach programu Human Face in the Race, który powstał między innymi z inicjatywy tego chłopaka spotkanego w 2005 roku. Rozmawiałem z kilkoma z nich i dowiedziałem się dlaczego quady są tak ważne w ich życiu - ponieważ na quadzie zapominają o swoim kalectwie. Człowiek bez nogi na quadzie porusza się ta samo jak człowiek w pełni sprawny. Poza tym quad daje niesamowite możliwości korzystania z życia osobom pokrzywdzonym przez różne koleje losu.
Wspaniała inicjatywa, pod którą podpisuję się obydwoma rękami!!!

-- dodano 05.05.2011 14:57 --

2005 rok Enduromania Rumunia quad przystosowany dla sparaliżowanego od pasa kierowcy:

Image

Tenże kierowca odpoczywający podczas przerwy w rajdzie:

Image

-- dodano 05.05.2011 15:06 --

A na tej fotografii z roku 2009 pokaźna grupa sprawnych inaczej:

Image

Nota bene nie brakuje wśród tej grupy quadowców płci pięknej, naprawdę pięknej :^^D:

Image

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


Ostatnio zmieniony przez 2can 05.05.2011 15:06, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2009 14:31
Posty: 8
Miejscowość: Hel
Quad: Polaris Sportsman 550
PostWysłany: 22.09.2011 16:26 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
2can napisał(a):
Świetny materiał! Pozwolisz, że umieszczę go na innych stronach?
Początkowo oglądałem z lekkim rozczarowaniem, że kolejny taki sam filmik o jeżdżeniu, chociaż zaskoczyło mnie, że jest tak dobrze zrealizowany i zmontowany.
Dopiero na koniec wbiło mnie w fotel!



Ciesze się bardzo że napisałeś ten post i dostrzegłeś przesłanie tego filmiku. Był on właśnie tak nakręcany aby końcówka tego filmu wszystkich zaskakiwała i zmusiła do refleksji, że jak się naprawdę czegoś pragnie to nic nie stoi na przeszkodzie aby to zrealizować.
Oczywiście możesz umieszczać go na innych stronach. Będę za to wdzięczny i z góry bardzo dziękuje.

-- dodano 22.09.2011 16:26 --

Nieskromne odświeżenie tematu, ale i także zalążek nowego tematu i nowej wyprawy.


http://dziendobry.tvn.pl/video/przelamu ... 13095.html


Ostatnio zmieniony przez Arczihel 22.09.2011 16:26, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.08.2010 15:13
Posty: 725
Miejscowość: Wa-wa / okolice
Quad: wielka pustka
Poprzednie quady: 2 gówniane chinole i solidna SUZI KQ 400 i zielony Brutal
PostWysłany: 22.09.2011 17:59 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
...no no przejechanie Bałtyku to będzie nie lada wyczyn !!!
trzymam kciuki żeby wszystko poszło ok


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 28.09.2011 07:04 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Śledziłem temat przejazdu Artura wdłuż naszych granic , czytałem o tym w prasie ATV , niepotrafiłem nic napisać , przejechać ponad 6000 km qładem jadąc codzienie , wzbudzało u mnie wilki szacunek , tyle kilometrów robie rocznie , i wiem co oznacza przejechanie takiego dystansu i to ja się poczułem niepełnosprawny duchowo i kondycyjnie , naprawde trzeba dużego samosaparcia i dyscypliny aby samemu olecieć Polskie .
Miałem okazje poznać Artura osobiście i spędzić z nim popołudnie na Transgothice , napisze krótko gość jest OK i tyle .
Życze Ci udanej wyprawy kajakowej i qładowej , poprostu spełniaj się trzymam kciuki.
Jeśli podczas spływu kajakowego na Brdzie , bedziesz potrzebował jakiejkolwiek pomocy odezwij się .

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.10.2009 14:31
Posty: 8
Miejscowość: Hel
Quad: Polaris Sportsman 550
PostWysłany: 02.10.2011 00:33 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Dziękuje Rafale za bardzo miłe słowa. Nie trzeba aż tyle samozaparcia i dyscypliny aby objechać Polskę dookoła. Trzeba być odrobinę głupim, szalonym i dożyc do realizacji marzeń. Będąc na Transgotyce widziałem ludzi i także i Ciebie bardziej szalonych i odważniejszych ode mnie. Nie wiem czy znalazłbym w sobie tyle odwagi aby gnać z takimi prędkościami po wąskich dróżkach leśnych. Jestem pod dużym wrażeniem ludzi których tam poznałem oraz ich umiejętności których mi patrząc na nich na pewno wiele brak.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 20:11
Posty: 403
Miejscowość: Kraków
Quad: Honda TRX350D Fourtax
PostWysłany: 04.04.2012 21:16 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
http://demotywatory.pl/3757467/Artur-Labudda

Gratuluję, gratuluję ;D

_________________
Najpiękniejszym widokiem jest... widok z kasku!
Galeria Hondy - KLIK


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2011 15:59
Posty: 391
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Grizzly 660
PostWysłany: 04.04.2012 23:28 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Arturze, wielki szacunek dla Twojego samozaparcia, odwagi i skromnosci!

_________________
:strzałka: ATV on ice


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.07.2011 18:19
Posty: 395
Miejscowość: pomorskie
Quad: Outlander'09 szamocony komatant
PostWysłany: 07.04.2012 20:42 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
Arturze, nie poznałem Ciebie ale sporo czytałem i WIELKI szacunek ze te kilometry, które łykałeś!!

w razie problemów i potrzeby służę pomocą w okolicach Brdy


 
Profil Gadu-Gadu
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 14.06.2013 09:29 
Re: GRANICAMI BEZ GRANIC Artur Labudda na quadzie granicami
http://m.onet.pl/podroze/5055362,detal.html

-- dodano 14.06.2013 10:29 --

Nie znalazłem tej informacji na forum, ale jest bardzo cenna.
Nasz szanowny kolega Arczihel zrealizował w ubiegłym roku swój kolejny plan, o którym wspominał po zakończeniu wyprawy quadem dookoła Polski. Kajaki może i nie są tematem nawet zbliżonym do quadów, ale to przecież jeden z nas.

Miłej lektury :okok:

http://zprademipodprad.blogspot.com/2011_01_11_archive.html

Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


Ostatnio zmieniony przez maq, 14.06.2013 09:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 75 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.