Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wyprawa na północny wschód...
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 01.05.2024 07:57

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Wyprawa na północny wschód... 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 01.09.2010 15:44 
Re: Wyprawa na północny wschód...
No naprawdę fajna wyprawa. na pewno dużo się nauczyłeś co nie ?. No to ma młody cow szkole opowiadać.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.09.2010 16:59 
Re: Wyprawa na północny wschód...
maq napisał(a):
W takim razie na przyszły rok się możemy umówić :) :uśmiech:

Kilka dni temu pojechałem pierwszy raz po tej wyprawie na mały przelot i... czegoś mi brak... dwie godziny błąkania się po mokrych łąkach, błocie i szutrach, a tu mało... quadowanie wciąga :)

thomassiedlce napisał(a):
Z jakich map korzystaliście. Mapy wojskowe tzw. sztabówki się przydadzą?

Ja miałem ambitny plan korzystania z Garmina w telefonie. Jednak moja nieznajomość sprawy przekreśliła temat. Słońce mnie prowadziło :) Sprawdzałem tylko, żeby było z odpowiedniej strony i jazda! Mapy się przydają, żeby potwierdzić słuszność obranego kierunku. Wystarczyła mi zwykła samochodowa przyznam :oczy: Poza tym poszliśmy na żywioł :) :wizi: :^^D: :uśmiech:


Dzięki za propozycję.
Widzę że i Ciebie pociąga przygoda długich wypraw. Ja uwielbiam długie surwiwalowe wyprawy, choć z czasem na taką zabawę krucho. Szacunek jak was słońce tylko prowadziło. Muszę kupić sztabówki tamtych terenów i poszukać optymalnej drogi na Mazury. Ja posługuje się GPS ale też przydają się te mapy o których wcześniej wspomniałem. Czasami, szczególnie nocą można się ostro pogubić. Jestem z Siedlec więc najbliżej na Mazury mam do Pisza. A jak tam dotrę to i do Mikołajek blisko i na przeprawę promową jak na Waszym zdjęciach.
Z doświadczenia wiem że jak samochodem mam nad Bug do Mierzwic jakieś 50 km to quadem po bezdrożach wychodzi 90 km. Trzeba zarezerwować parę dni na taką wyprawę.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 01.09.2010 18:35 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Jechaliśmy bez ciśnienia, mieliśmy ze sobą wszystko, co potrzebne do życia :) Gdyby zaszła taka potrzeba, to w każdej chwili można rozbić obóz i nocować. Dlatego fantazji mieliśmy wystarczająco, żeby patrzeć na słońce i co kilkadziesiąt kilometrów jedynie sprawdzać czy dobrze jedziemy :uśmiech: Znam też nieco rozkład większych miast w Polsce, więc czasami na asfalcie pomagały tablice z odległościami :>
A odległości faktycznie na quadzie znacząco się wydłużają. U nas raz ze 109 kilometrów zrobiło się 260 :wizi: Tylko kto to liczył :uśmiech: Najważniejsza była przygoda.

Dawid12 napisał(a):
No to ma młody cow szkole opowiadać.

Kacper był wyprawą zachwycony. Zdani na siebie i nie wiadomo co będzie za zakrętem...

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.02.2010 11:03
Posty: 1054
Miejscowość: Podlasie
Quad: Wolverine 450,
Poprzednie quady: KFX 700, LTR 450, DS 250, TRX 250EX
PostWysłany: 01.09.2010 19:45 
Re: Wyprawa na północny wschód...
I po kiego grzyba gnać do Rumunii jak w Polsce najpiękniej. Mamy piękne góry i jeziora.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.09.2010 20:52 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Zgadza się najważniejsza jest przygoda, czas nie goni. Obserwacja przyrody ciekawość co jest za zakrętem,
to jest to. Nadbużańskie tereny po których się poruszam mają coś z terenów mazurskich. Piękne szuterki, leśne i polne drogi ciągnące się kilometrami, niespodziewane bagienka i góreczki. Ostatnio jak byłem na takiej wyprawie i popadło na dzień burzowy to nocowałem tak jak na przedstawionych poniżej zdjęciach. [img]http://img267.imageshack.us/img267/4834/100724192532.jpg
[/img]


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 01.09.2010 21:01 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Ha! dobre :wizi: Kozak z Ciebie widzę. I sam do tego jeszcze???

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.09.2010 21:04 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us


spało się smacznie i przyjemnie i najważniejsze było sucho pomimo deszczu


 
Profil
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 01.09.2010 21:05 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Off-road pełną gębą - szacun!

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.09.2010 21:09 
Re: Wyprawa na północny wschód...
maq napisał(a):
Ha! dobre :wizi: Kozak z Ciebie widzę. I sam do tego jeszcze???

sam, niestety moja druga połowa woli lokal z pięcioma gwiazdkami a na takiej wyprawie jest ich zaledwie 3. chociaż jak spojrzeć z drugiej strony ( do góry)to gwiazdek jest nieskończoność


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 01.09.2010 21:13 
Re: Wyprawa na północny wschód...
właśnie o tym pomyślałem, o tych gwiadkach, których masz ile chcesz hihihi :wizi:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.09.2010 21:27 
Re: Wyprawa na północny wschód...
ile procentowo było trasy asfaltowej w całej wyprawie i czy opony nie starły się zbytnio?


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 02.09.2010 07:58 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Asfaltu było zbyt wiele niestety. Do 20% może nawet. Pomyślałem jednak, że to w końcu przygoda i trudno :wizi: To była konsekwencja braku gps z zaplanowaną trasą. Nie w każdą drogę polną skręcaliśmy, bo nie wszystkie wyglądały zachącająco. Opony dostały po nosie oczywiście, chociaż przetrzymam je jeszcze do przyszłego roku raczej.

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2010 07:20
Posty: 48
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Quad: Suzi LTR & Access 450
PostWysłany: 02.09.2010 09:06 
Re: Wyprawa na północny wschód...
gratuluje pomysłu. naprawdę coś wspaniałego. przyroda, przygoda i namiot w bagażniku. nic więcej do szczęścia nie trzeba. jak czytam takie opowieść zaczynam żałować że mam ośkę. trzeba zacząć myśleć o drugiej maszynie do stajni :uśmiech:


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.06.2010 10:43
Posty: 147
Miejscowość: Siedlce
Quad: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 02.09.2010 13:26 
Re: Wyprawa na północny wschód...
daras11 napisał(a):
gratuluje pomysłu. naprawdę coś wspaniałego. przyroda, przygoda i namiot w bagażniku. nic więcej do szczęścia nie trzeba. jak czytam takie opowieść zaczynam żałować że mam ośkę. trzeba zacząć myśleć o drugiej maszynie do stajni :uśmiech:


Moje surwiwalowe podróże zaczynałem od podróży pieszych, nastepnie rower, koń, następnie wrócił rower a w tym roku awansowałem na quada. Wniosek że nie trzeba mieć quada aby dobrze się w podobny sposób bawić.

-- dodano 02.09.2010 14:26 --

maq napisał(a):
Asfaltu było zbyt wiele niestety. Do 20% może nawet.


Dlatego ja staram się zawsze planować moje wyprawy. Nie lubię strasznie asfaltu mieć pod quadem więc zawsze jak gdzieś wyjadę to wcześniej zerknę na mapy lub je ze sobą zabiorę. Z doświadczenia jazdy w terenie - niespodzianki nawigacyjne zawsze się trafiają.
Gminy od jakiegoś czasu mają spore dotacje na drogi więc wieś ostro się asfaltuje.


 
Profil
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 03.09.2010 10:28 
Re: Wyprawa na północny wschód...
Oczywiście masz rację, bez nawigacji to jazda na rympał, a "z" po sznurku. Następnym raze też zapnę elektronikę do pracy raczej :) Chociaż przyznam, że kompas zwykły też powinien pomóc :wizi: Kłopot bez nawigacji polega na tym, że kiedy szutr kończy się na asfalcie, to skręcając w prawo, żeby znaleźć kolejną polną drogę, nigdy nie wiesz co mogłeś odkryć jadąc w drugą stronę :) I tak właśnie niepotrzebnie ściera się gumy :zalamka:

Mieliśmy z Kacprem taki rytuał: podczas jazdy kierujący co jakiś czas podnosił pięść i robiliśmy "żółwika", albo jeden z nas pytał: "przygoda?", a drugi odpowiadał "przygoda" :) To było najważniejsze :uśmiech:

-- dodano 03.09.2010 11:28 --

Jeszcze coś dodam... ku przestrodze jazdy po mazurskich drogach... trasa Mikołajki-Ryn... ślad na drzewie jest po naszej Corolli... czasem tam jeździmy (nic poważnego się wtedy nikomu nie stało)
Image

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.