Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ISLANDIA 2011
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 22.05.2024 03:58

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
ISLANDIA 2011 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 11.10.2010 08:26 
ISLANDIA 2011
Witam,

Zacząłem poważnie myśleć o wyprawie na Islandię. Planowany termin wyjazdu to przełom czerwca i lipca 2011. Przygotowania już zacząłem wstępne. Czy ktoś z Was już tam był ? Macie jakieś doświadczenia z Islandią ?? poczytałem sporo na forum.iceland.pl tam jest dużo informacji.

Główny problem to transport quadów i niezależność paliwowa. Wiem ze musi być zapas na około 300 km z pewna górką czyli jakby było 30 - 35 litrów zapasu to super.

Na razie tworze zarys wyjazdu i ogólną trasę planuje. Jeśli ktoś chętny to zapraszam do wyjazdu jednak wolałbym aby był to wyjazd kameralny w 3 - 5 quadów..


Ostatnio zmieniony przez Piro, 18.10.2010 18:04, edytowano w sumie 1 raz

Pisownia + polskie znaki.



 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 18.10.2010 11:26 
Re: ISLANDIA 2011
Brzmi to bardzo ciekawie. Jak długo by miała trwać ta wyprawa?? Zastanawiasz się nad samochodem serwisowym??

Ogólnie jaka to ma być wyprawa bardziej przeprawowa czy większość drogami (czyli też i szutry).
Bardzo kusząca propozycja!! :brawo1:

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 18.10.2010 18:58 
Re: ISLANDIA 2011
Wyprawa typowo turystyczna. Bez ciśnienia na jakieś tempo. Serwisowego samochodu na ten moment nie będzie ale może się coś wyklaruje w niedługiej przyszłości. Narazie zaczynam mocno siedzieć nad przyszłą trasą wyjazdu. Ze względu na specyfikę mojego zawodu i tego, że w czerwcu spodziewam się kolejnego potomka czas wyprawy nie będzie wielce długi. W planach mam między 10 - 14 dni. Myślę, że to w zupełności wystarczy. na pewno nie chcę pędzić tylko po to aby nawinąć trylion kilometrów, wyjazd bardziej będzie nastawiony na wyluzowanie się i odpoczynek na łonie natury, podziwianie islandzkiej przyrody. Poza tym planuję zabrać ze sobą sprzęt foto aby porobić ciekawe zdjęcia. Pasjonuję się fotografią więc chce połączyć przyjemne z pożytecznym.


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 18.10.2010 19:36 
Re: ISLANDIA 2011
Super to mi też taki wypad odpowiada ale aby nie było problemów muszę się z żoną naradzić.

A po drugie czy miałbyś coś przeciwko temu jak by koledzy z Niemiec też wzięli w tym udział.

A co najważniejsze jak sądzisz ile to wszystko będzie kosztować i czy nie trzeba jakiś zezwoleń??

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 18.10.2010 20:40 
Re: ISLANDIA 2011
jeżeli masz zarejestrowanego quada to zezwolen nie trzeba. Jesli chodzi o ilosc quadow to tak jak pisalem nie mam nic przeciwko poza tym ze nie chcialbym aby to byla duza impreza a raczej mala wyprawa. Mysle ze zanim pojechalibysmy wspolnie na cos takiego musielibysmy sobie pojechac na 1 -3 dni (może weekend) aby zobaczyc czy damy rade wspolnie koegzystowac.

Co do kosztow to narazie nie robilem jeszcze dokladnej kalkulacji. Kwota będzie gdzies oscylowac w okolicach 5 -6 tys na glowe.W tym prom.


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 18.10.2010 21:05 
Re: ISLANDIA 2011
Na ten weekend to bym się bardzo pisał ale na tą podróż to chyba nie z powodu kosztów. Wiem że to nie jest dużo za taką wyprawę na tyle dni ale też muszę wybrać priorytety!

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 20.10.2010 21:29 
Re: ISLANDIA 2011
Trasa tworzona jest na bazie http://www.ourfootprints.de/gps/mapsource-island_e.html


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 20.10.2010 23:24 
Re: ISLANDIA 2011
Simon już pisałem na weekend bardzo chętnie i pomogę Tobie z językiem Niemieckim jeżeli potrzebujesz pomocy.

Także na twoje rozeznanie bardzo chętnie się wybiorę ale na główną wyprawę nie za bardzo mam nadzieję że chociaż trochę mogę Tobie pomóc.

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 01.11.2010 18:26 
Re: ISLANDIA 2011
ale te 1-3 dni to w Polsce :) chyba nie zrozumiales intencji. Wyprawa do islandii na 1-3 dni mija się z celem. Ten weekend to tylko do zapoznania się i ewentualnego zgrania.

-- dodano 01.11.2010 19:26 --

Promy na islandie kursuja jedynie z Danii. Czas jaki potrzebny jest na prom to 2 dni w jedna strone. Co do kosztow transortu to niestety jest to najwiekszy koszt tej wyprawy. Wlasnie czekam na ostateczna kalkulacje ceny promu.

Sa dwie opcje transportu. Pierwsza 4 osoby i samochod z przyczepa (opcja w sumie drozsza) lub opcja quad + kierowca. W tej drugiej opcji quad jest liczony jako samochod.

będę jeszcze rozwazal krotka wizyte na wyspach owczych. Zobaczymy. Do konca listopada jesli ktoś jest zainteresowany nalezaloby się zdeklarowac. Ja Jadę na pewno chyba ze cos się stanie nieprzewidzianego ale to raczej musialoby by być trzesienie ziemi :).


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 02.11.2010 23:07 
Re: ISLANDIA 2011
Przyznam że śledzę ten wątek od początku,bardzo ambitna wyprawa.Miałem się nie udzielać,ale muszę.Panowie,możecie się mocno żdziwić na miejscu.Tam jest wszystko inne,jak w Afryce,tylko Afryce północy.No i podstawowa sprawa-pogoda.Pogodę pojmujemy taką jaka jest u nas,a jakieś kataklizmy to w TV.Tam to wygląda inaczej,znajomy tam pracował.Przychodzą takie gwałtowne wiatry że ruch na drogach zostaje wstrzymany,koleś wyszedł z autobusu to go normalnie porwało,cudem go wciągneli robiąc żywy łańcuch.Lato to pojęcie raczej kalendarzowe,oczywiście jest jasno całą dobe.Natura tam się nie patyczkuje z ludzmi.Wszystko może być oki,ale wy będziecie daleko od "ich" cywilizacji.Celowo napisałem "ich" bo tu jest podobnie jak z pogodą.Nie jest to społeczeństwo podobne do tych które powszechnie znamy,... ich np. czasami skrajna nieodpowiedzialność i niefrasobliwość.Może być tak (czego Wam gorąco życzę), że niczego z mojego czarnowidztwa nie doświadczycie,ale może też dobrze po prostu wiedzieć,co może być.Widziałem że zalogowałeś się na tamtejsze forum-trudno na takich forach o obiektywizm,tamtejszych polskich islandczyków,wszystko w ich oczach jest tam różowe,piękne i wspaniałe.Jak się chce samego siebie przekonać do poprawności decyzji o pozostaniu tam, to tak trzeba sobie i innym póżniej wmawiać.Siedziałem kiedyś na forum o Norwegi,i powiem tylko tyle-wszyscy którzy widzieli jakieś minusy Norwegi-ban.Zostali sami "zachwyceni".A że byłem tam pare lat-to wiem dokładnie jak jest-bagno.Byłem kilka lat na północy Norwegii (Honningsvåg i okolice),rejon ten leży geograficznie wyżej od Islandii,ale klimat nieco łagodniejszy.Mieliśmy jednak przypadki że ludzie wracali następnym samolotem bo myśleli że wylądowali w piekle.Drogi są zamykane w czasie trudnych warunków,wiatry ścinajace z nóg, i mase innych atrakcji.Z opowieści kolegi z Islandi wynikało że tam jest jeszcze "ciekawiej". Być może właśnie po to jedziecie.Powodzenia.


 

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 03.11.2010 00:20 
Re: ISLANDIA 2011
Wiesz narazie to chetnych jest malo w sumie :) 1 osoba. Twoje obawy sa sluszne. Z tymze mam wielkie parcie na islandie już od dawna. Problem w tym ze samemu quadem nie pojade. Zabezpieczenie musi być. Co do zabezpieczen to na pewno będzie telefon satelitarny i duzo rozsadku. Nie planuje zbytniego ryzykowania.

Oczywiscie to co mowisz już czytalem. Dlatego staram się wybrac najbardziej optymalny czas do jazdy tzn ich high-sezon :). Niestety zwiazane jest to ze sporo wiekszym kosztem ale też mniejszym ryzykiem pogodowym. Zobaczymy. Narazie się szykuje.

Moj Sprzęt jest wlasciwie gotowy. W sumie Sprzęt biwakowy też prawie ready. Jedyne to chetni. Wiadomo wyprawa do najtanszych nie nalezy i to nie ze wzgledu na koszta na islandii bo te da się zniesc. Problemem jest cena promu. Dostalem już kalkulacje i powiem ze ceny na rok 2011 nie zapowiadaja się zachecajaco.


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 03.11.2010 16:53 
Re: ISLANDIA 2011
Zobacz tu http://www.finnmark.com/default.aspx?pageid=107 wypożyczalnia quadów w najdalej wysuniętym mieście na ziemi (Honningsvåg) nie wiem jaka cena ale napisz do nich maila to się dowiesz,na pewno im więcej dni tym taniej.Myśle że nie powinno być więcej niż 1000 NOK(480ZŁ) za dzień,ale to tak strzelam.Załóżmy 3 dni, plus hotel,papu ,samolot tj około 10000NOK (4600-5000ZŁ).Klimat,podobny atracji przyrodniczych trochę jest (Nordkap odwiedzany przez mase ludzi w lato) słońce nad horyzontem o 12- stej w nocy. Fiordy,i pustki,pustki.Nie ma za dużo ofroudowych dróg (o dziwo), a jak są to często ze szlabanem.Trzeba by dobrze sprawdzić tracka.Są tam miejsca gdzie autentycznie diabeł mówi dobranoc,można wtedy powiedzieć-ale tu pięknie,albo można się wyleczyć na zawsze z takich klimatów.


 

Rejestracja: 27.06.2010 08:35
Posty: 69
Miejscowość: Dywity
Quad: ŁADNY
PostWysłany: 03.11.2010 17:09 
Re: ISLANDIA 2011
Jesli na polnoc to tylko islandia :). Nie zmienie swojego celu :). Na Nordcap będę jechal ale z rodzina. Co do interioru to lubie takie klimaty. Australia i jej cisza mnie zafascynowala.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 03.11.2010 17:22 
Re: ISLANDIA 2011
Moja/ nasza wyprawa do Islandii byla już przygotowana i wykupiona ale chmura kurzu zniweczyla plany na 2010. Pojade jednak jak wszystko dobrze pojdzie w 2011.

może spotkamy się na trasie.
Powodzenia


 
Profil
Moderator QuadLegion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 09:30
Posty: 477
Miejscowość: Stawno koło Gryfic
Quad: Jest Suzuki King Quad 700 :) !!!
PostWysłany: 03.11.2010 17:32 
Re: ISLANDIA 2011
Może razem pojedziecie, może akurat będą terminy Wam odpowiadać!

_________________
http://picasaweb.google.com/robmaximus29
http://quadlegion.de


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.