Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 11:59

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 03.09.2012 03:56
Posty: 7
Miejscowość: do05oe
Quad: Honda Rubicon 500
PostWysłany: 10.07.2013 04:24 
Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Witam , mieszkam w kanadyjskiej prowincji Alberta , bardzo lubię quady i góry dość czesto jeżdzę quadem po bardzo ładnych terenach i tak sobie pomyślałem jak by któś chciał mnie kiedyś odwiedzić to można by zrobić fajną wycieczkę , w moim mieście można wypożyczyć quad .
Link do filmu z sierpnia zeszłego roku

http://www.youtube.com/watch?v=_kkDQ3grVOM


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 10.07.2013 09:06 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Kanada.
Ciągle jest w planach.
Rewelacyjny teren i świetna wycieczka.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 03.09.2012 03:56
Posty: 7
Miejscowość: do05oe
Quad: Honda Rubicon 500
PostWysłany: 10.07.2013 22:49 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Jestem otwarty na propozycje , pewnie już nie w tym roku bo rozumiem że dla kogoś z Polski to nie wycieczka na Słowację ale na drugi rok dlaczego nie , dodatkową atrakcją jest tutaj to ze quadem można jeżdzić legalnie wszedzię po górach lasach a miejsc do tego przeznaczonych też jest wszędzie pod dostatkiem .
Jedyny problem to taki że człowiek pogadałby sobie czasem po polsku podczas pieczenia ziemniaków przy ognisku w trakcie kilkudniowej wycieczki a tu nie ma z kim .
pzdr.


 
Profil
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 17:18
Posty: 1039
Miejscowość: Gdańsk
Quad: ???
Poprzednie quady: Rally 200, Out 800 R, Out 800 MAX XT, Renia 800 Xxc
PostWysłany: 12.07.2013 13:44 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Na filmiku zacne tereny na ustawkę quadową. Mnie też chodzi po głowie wyprawa do Kanady. Jehu jeżeli jesteś w stanie ogarnąć organizacyjnie tematy typu zorganizowanie quadów, noclegów, zaplanowanie traka na kilka dni to ja się piszę na taką imprezę i myślę, że znajdzie się jeszcze kilku śmiałków na mrożenie piwa w śnieżnej zmarzlinie :okok:


 
Profil

Rejestracja: 03.09.2012 03:56
Posty: 7
Miejscowość: do05oe
Quad: Honda Rubicon 500
PostWysłany: 13.07.2013 07:04 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Oczywiście jak najbardziej do zrobienia , fajnie jakby się udało , konkrety na dziś dzień ;
quad (z wypożyczalni ) Honda 500 półautomat (innych nie widziałem ) z wypożyczalni kosztuje $150 na dzień + $1000 zabezpieczenie na karcie kredytowej wrazie czegoś tam ale to tylko zabezpieczenie nikt tu nie robi problemu jak poprzycierasz plastiki itp.
Druga opcja pożyczam quady od znajomych i jest za darmo jedyny możliwy problem to jakiś wypadek lub coś w tym rodzaju i wtedy jest problem z kosztami naprawy . Mam też kolege z side by side na 6 osób ale myśle ze jazda jako pasazer to nuda .
Wszystkie opcje do przedyskutowania .
Nocleg w czasie wycieczki tylko namiot , dość daleko od ,,cywilizacji '' nie ma zasięgu telefonu , czasem jak jadę na dłuzej i daleko zabieram radio KF jak by się coś stało .
Nocleg pomiędzy przyjazdem a wycieczką i wyjazdem też postarałbym się załatwić darmowo zależy ile osób by przyjechało .
Dodatkowa sprawa , myślę że byście chcieli zobaczyć trochę ślicznej Kanady , mieszkam niedaleko Gór Skalistych , lodowców , jezior polodowcowych , terenów gdzie można znależć szczątki dinozaurów itp. myślę że trzeba by zarezerwować z tydzień na zwiedzanie .
To tak na początek wygląda .

Ostatnio znalazłem Hondę z 1985 roku i muszę przyznać ze to bardzo fajny sprzęt za niewielkie pieniądze .
Link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=bJom_zZuXQw
Znajomy pierwszy raz jechał też side by side więc proszę brać poprawkę.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.01.2006 22:11
Posty: 1144
Miejscowość: Pinczyn
Quad: OUTLADER XTP 1000 Honda Rincon
Poprzednie quady: ATV 250 , Kymco MXU 500 , Kawasaki BF 750i , Kymco MXU 150 , Honda Rincon , Outlander XT 800R Wild Cat 1000
PostWysłany: 14.07.2013 21:19 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Pomysł jest ciekawy , trzeba było by ze trzy tygodnie urlopu wyszarpać i pospinać wypożyczenie loty , spakować się i ustalić dobry termin na poruszanie się qładami .

_________________
https://picasaweb.google.com/ELPOL.RAF


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.03.2009 17:18
Posty: 1039
Miejscowość: Gdańsk
Quad: ???
Poprzednie quady: Rally 200, Out 800 R, Out 800 MAX XT, Renia 800 Xxc
PostWysłany: 15.07.2013 16:09 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Jehu.
Jedziemy po kolei:
Myślę, że Honda 500 nadaje się na taki kilkudniowy wypad, co ważne quad musi być dobrze przygotowany.
150 baksów/dzień to nie mało ale przy zamówieniu zbiorowym na kilka dni pewnie jakiś upust by się dostało.
Pożyczanie quadów od Twoich znajomych to chyba kiepski pomysł. Ja swojej Reni bym nie pożyczył nikomu do ujeżdżania przez kilka dni :bezradny:
Kolega z side by side'm zabieramy na wycieczkę - duży pojazd to dużo miejsca na szpeje biwakowe i takie tam...
Noclegi w namiotach mogą być, ale skoro będziemy się przemieszczać po zadupiach Alberty to co z tankowaniem paliwa do quadów.
Odnośnie zwiedzania Gór Skalistych, lodowców, jezior polodowcowych i szczątków dinozaurów - to tak ułóż traka, żeby liznąć wszystkiego po troszeczkę - dzienne przeloty max 100 kilometrów a wtedy jest czas na postoje, zwiedzanie, zdjęcia i pitolenie o "dupie maryni".
P.S.
Hondą 3-kołową :heh: to bym się nie wybrał na kilkudniową wyprawę :mysli:


 
Profil

Rejestracja: 03.09.2012 03:56
Posty: 7
Miejscowość: do05oe
Quad: Honda Rubicon 500
PostWysłany: 30.05.2014 06:47 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Zwykle robię tak że dojeżdzam autem z quadami tak daleko jak się da jak droga pozwala lub w jakieś ładne miejsce do biwakowania I dalej już tylko quady , paliwa zabieramy oczywiście wystarczająco na kilka dni zostaje na biwaku a na całodzienną wycieczke każdy zabiera dodatkowe ok 20-25l na bagażnik w ok. połowie drogi dolewamy się do pełna resztę zostawiamy I tankujemy w drodze powrotnej , po całym dniu jazdy z przerwami na jedzenie itp. zawsze zostawało nam nie mniej niż pół baku .
Nie wypuszczałem się jeszcze na dłużej niż cały dzień nie wracając do miejsca gdzie nocowałem co nie znaczy że nie można ale z doświadczenia wiem że wypady jednodniowe są najlepsze po za tym z jednego miejsca/biwaku można pojechać w kilku różnych kierunkach po jednym dniu na każdy I tak będąc na dwóch biwakach można spędzić z tydzień codziennie jadac gdzie indziej mówię oczywiście o górach bo po krzokach lasach I pagórkach to sobie możecie w kraju pojeżdzić . Natomiast zwiedzanie to bym oddzielił ze względu na odległosci , nie ma sensu targać quadów 700 czy 800 kilometrów w jadną stronę płacąc za nie I nie uzywając . Tereny górskie do jazdy quadem znajdują się ok 150 do 200 kilometrów od mojego miasta , tereny warte obejrzenia od 200 do ok.1000 kilometrów w jedną stronę co jest również wycieczką na ok. tydzień , takze z doświadczenia proponuję z tydzień na quady I tydzień na zwiedzanie plus przylot I odlot .
Dodatkowe informacje , bilet lotniczy latem ok.$1700 ubezpieczenie szpital/jakby ktoś zachorował chyba ok.$100 dokładniej będzie wiadomo w przyszłym roku bo to się zawsze trochę zmienia ale chyba można się też w Polsce ubezpieczyć , viz do Kanady nie ma ale trzeba mieć passport biometryczny .

Trzykołówka jest do codziennych wygłupów :D na tamten teren musi być jednak 4x4 .
pzdr.

-- dodano 28.05.2014 22:34 --

Prawie lato temat cały czas otwarty , serdecznie zapraszam .

ps . wyrzuciłem z tego wątku kilka filmów ze względu na ich długość czy jest mozliwosć wrzucenia skróconego filmu w to samo miejsce ?

-- dodano 29.05.2014 23:47 --

Prawie lato temat cały czas otwarty , serdecznie zapraszam .

ps . wyrzuciłem z tego wątku kilka filmów ze względu na ich dużą długość czy jest mozliwosć wrzucenia skróconego filmu w to samo miejsce ?


Ostatnio zmieniony przez Jehu 30.05.2014 06:47, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 30.05.2014 11:40 
Re: Wycieczka nad wodospad Kakwa w Górach Skalistych
Nie widzę w historii abyś wyrzucił jakieś filmy z tego wątku.
Jeżeli chcesz jakiś film podmienić wysyłasz mi na PW link do nowego i wskazujesz gdzie go wstawić.
Albo raportujesz ten post klikając przy poście na ikonę wykrzyknika.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.