Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 14:53

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 30.04.2014 13:52 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Jak widać również w Hiszpanii idiotów nie brak.
Nie chciałbym aby komukolwiek stała się krzywda ale przydałaby się dobra sprawa cywilna za zniszczenie mienia i spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym. Taki rachuneczek za naprawę rozbitego XMRa na przykład na jakieś 20k. I publikacja w mediach mordy takiego idioty...echhhh marzenia.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2006 10:56
Posty: 2705
Miejscowość: Łdz okolice
Quad: Banshee 350 2T
PostWysłany: 30.04.2014 14:20 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
widzicie Panowie, i źle mnie zrozumieliście - trochę dystansu, oczywistym jest to ze nie pochwalam linek rozwieszonych na leśnych duktach, ale pamiętajcie ze każdy kij ma dwa końce ja osobiście jak widzę świeżo wykopany dół czy inne ustrojstwo to więcej nie pcham się w te rejony - znak że coś jest nie tak i przeszkadzam komuś bardziej niż mi się wydaję

zapewne nocne wyprawy są bardzo pasjonujące i niebezpieczne, ale czy też nie mogą być uciążliwe dla innych? pamiętajmy że nie jesteśmy sami i warto żyć ze wszystkimi w zgodzie - nie tylko z bracią quadową

nie będę przytaczał 1pkt Kodeksu Quadowca bo jak mniemam wszyscy go doskonale znacie, i proszę nie gniewajcie się na mnie bo jedziemy na tym samym wózku (quadzie)

_________________
Każdy kilometr to wyzwanie. Banshee Re-Building in progres... done ! :D
Kupię klasyki jak LT500R/250r,TRX250R mogą być do remontu, zapraszam na PW
http://tiny.pl/qvbxd <-- Polski klub sympatyków Yamahy Banshee na Facebooku


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.04.2013 18:56
Posty: 21
Miejscowość: Poznań
Imię: Adam
Quad: X8
PostWysłany: 30.04.2014 17:55 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
niestety jak widać głupota jest międzynarodowa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2014 11:08
Posty: 18
Miejscowość: Okolice Częstochowy
Imię: Adam
Quad: Kymco Maxxer 450I
Poprzednie quady: wczesniej motor MZ 150
PostWysłany: 30.04.2014 20:45 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Dowiedziałem się, że w tym roku niedaleko mnie zginęła osoba poprzez scięcie głowy, przez te j...ne druty!!
Jechał na quadzie. K...a wszystkich tych co tak robią, to tylko za jaja powiesić!


Ostatnio zmieniony przez maq 30.04.2014 20:45, edytowano w sumie 2 razy

Nie używamy wulgaryzmów, ortografia.



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 30.04.2014 22:23 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
A powiedzcie mi jedną rzecz czy niedaleko tej trasy są jakieś budynki, gospodarstwa rolne itd ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2011 23:13
Posty: 867
Quad: Out XXC
Poprzednie quady: Było ich trochę ;-) Can-amy, Polarisy, Rincony, Yamahy, Chińczyki ...
PostWysłany: 30.04.2014 22:39 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
PiotrMW napisał(a):
A powiedzcie mi jedną rzecz czy niedaleko tej trasy są jakieś budynki, gospodarstwa rolne itd ?


Zabudowania są ok 7 km od tego miejsca ...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2013 21:36
Posty: 201
Imię: Paweł
Quad: Kawasaki KFX 700
PostWysłany: 30.04.2014 22:57 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
demonic tak sobie myślałem o tym co się Wam przytrafiło i mam taki koncept do rozważenia dla Was.
Trzeba by złapać tego gnoja, który te linki zaczepia. Definitywnie! Jeśli to prawdziwy zwyrol jakich wielu to zdjęcie linek przez Was jeszcze bardziej go nakręci.
Zrzućcie się na kamerę automatyczną typu:
http://allegro.pl/kamera-fotopulapka-re ... 24677.html
i złapiecie tego terrorystę na gorącym uczynku. Na 100% wróci w to samo miejsce wcześniej czy później.
To niezawodny sposób żeby się z tym procederem rozprawić.

_________________
---
Monster with Yoshi double full exhaust & much more...


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 30.04.2014 23:35 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
mimo tego, że nie mam jeszcze quada (jeżdżę na rożnych ustrojstwach :P) to ciężko się nie zgodzić z Emhyr'em

i mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że gdyby wszyscy trzymali się Kodeksu quadowca ATV Polska to do takich sytuacji by nie dochodziło.

znam masę ludzi, którzy na słowo quad/cros reagują nerwowo i od razu widzą takiego jak rozjeżdża lasy... niestety poprawić nam ten wizerunek będzie bardzo ciężko..

co nie oznacza ze mamy sobie pozwolić odebrać życie przez takiego uja z linką - pomysł Pablosito jest jak najbardziej wart rozpatrzenia :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 01.05.2014 00:52 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
stegos napisał(a):
mimo tego, że nie mam jeszcze quada (jeżdżę na rożnych ustrojstwach :P) to ciężko się nie zgodzić z Emhyr'em

i mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością, że gdyby wszyscy trzymali się Kodeksu quadowca ATV Polska to do takich sytuacji by nie dochodziło.



Przepraszam ale pitolisz Stefan, kilka tygodni temu wklejałem zdjęcia wykopanego i zamaskowanego rowu w poprzek drogi publicznej, przesylabizuję pu-bli-cznej. Odnieś mi do tego kodeks quadowca gdzie jest w nim wzmianka "nie jeździmy po drogach publicznych", doga jest ponad 1,5 km od najbliższych i jednych zabudowań, przez ścianę lasu niczego nie słychać. Co więcej nikt z mieszkańców nie zgłasza w gminie zastrzeżeń. Drogą jeżdżą, quady, motocykle i samochody.

Popatrz na to co napisał Demonic 7km...+ ściana lasu. Witamy w świecie pożal się Boże ekologów.
Właśnie dzięki takim ludziom jak Ty i kolega i Emyr funkcjonuje to zjawisko, dzięki ludziom w których horyzontach myślowych istnieje częściowe przyzwolenie dla takich działań. Bo ktoś łamał kodeks quadowca (ciekawe jak to robił przejeżdżając drogą publiczną).
Albo się takie rzeczy całkowicie piętnuje albo akceptuje dając częściową zgodę. To nie jest bzdura tu chodzi o ludzkie życie i nie ma wytłumaczenia "bo on mi pierdział tłumikiem pod oknem" , od tego są odpowiednie instrumenty prawne.
Jeżeli w naszym środowisku istnieje instytucja warunkowej akceptacji zjawiska to nie ma się co dziwić że brak jest zrozumienia naszych racji "na zewnątrz".

Pablosito doskonały pomysł, ten kto rozmieścił te linki na pewno wraca na miejsce sprawdzać "co się złapało". Demonic Jeżeli nagracie sprawcę, natychmiast zgłaszajcie to do prokuratury jako próbę pozbawienia zdrowia i życia. Jeżeli zbagatelizują sprawę dawajcie znać, z przyjemnością zaangażuje mój czas, pieniądze i znajomości (myślę że nie tylko ja) by doprowadzić do skazania.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.04.2014 11:08
Posty: 18
Miejscowość: Okolice Częstochowy
Imię: Adam
Quad: Kymco Maxxer 450I
Poprzednie quady: wczesniej motor MZ 150
PostWysłany: 01.05.2014 06:15 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Ostatnio zmieniony przez maq 30.04.2014 21:45, edytowano w sumie 2 razy
'''Nie używamy wulgaryzmów, ortografia.''' (ortografia- nawet nie sprawdzałem na przyszłość zapamiętam)

Przepraszam za wulgaryzmy ale pisze w gniewie, a jak mi się coś takiego przytrafi, u nas pełno jest tych linek
a nawet nie wiem który je wiążę

-- dodano 01.05.2014 07:15 --

a takie pytanko do was przytrafiło Wam się kiedyś wjechać w taką linkę ?
osobiście w parowałem w nią na motorze ale na szczęście zdążyłem wyhamować do ok. 15km/h wiecie jaki to ból przez pół godziny czułem cięcie nożem na klatce piersiowej

a przy okazji zobaczcie komentarze w sprawie tych linek
„el_kadafi: A ja tam popieram inicjatywę. Sk***iele w terenówkach i na quadach są jak graficiarze. Jeden raz się zabawią a ch*jnia pozostaje na długie miesiące a czasem lata. Offroad tak, ale na prywatnej działce lub wyznaczonym terenie”.

„Rems: rozpie**alają wszystko w koło to się nie dziwię, że ludzie się wk***iają”.

„tihomax: I k***a elegancko. U nas rozj***li już dwie fajne trasy rowerowo spacerowe. k***a koleiny po motorach to jeszcze ch*j. Jak k***a taką terenówką wpie**oli się po deszczu to k***a koniec.Zresztą na filmiku widać co po sobie zostawili. Nie raz tak zapie**alają ze kamienie jak pociski spod kółek lecą. Ludzie z dzieckiem na spacer już po naszych górkach nie chodzą bo strach. Oby się jakich ch*j nadział najlepiej sam i zdychał tak z parę dni. Obowiązkowo z kamerką coby my się mogli tym potem nacieszyć. Rozwieszać [/color]niech giną”.


strona : http://www.wykop.pl/ramka/1509921/linka ... motocykle/

ręce opadają


Ostatnio zmieniony przez DriverDemo, 01.05.2014 06:15, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Zbanowany

Rejestracja: 22.09.2013 20:07
Posty: 431
PostWysłany: 01.05.2014 07:10 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
poziom i słownictwo cytowanych wypowiedzi najlepiej świadczą o ich poziomie inteligencji...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 01.05.2014 07:26 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
demonic najbliższe gospodarstwo to pewnie frajer który to rozwiesił.
"Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" weźcie deski z gwoździami i porozkładajcie prze bramami wjazdowymi na posesje.
Aż się na usta cisną te ich komentarze. Zastanawiam się czy te buraki mają dzieci? A chciałbym żeby jedno z nich załapało bakcyla. I wtedy co "k***a rozwieszajcie"


 
Profil

Rejestracja: 24.04.2014 16:36
Posty: 346
Miejscowość: Wodzisław Śl
Imię: Stefan
Quad: Suzuki Kingquad 750
Poprzednie quady: Kymco Maxxer 450 irs
PostWysłany: 01.05.2014 12:39 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Jacek ja nie akceptuję takich akcji, faktem jest, że mam za dużo wyrozumiałości i czasami kończy się to dla mnie nie najlepiej.. Jestem jak najbardziej przeciw - jest wiele metod aby dać komuś do zrozumienia, że narusza czyjeś dobro.
Pisząc wzmiankę o kodeksie chciałem wskazać na genezę problemu.
Oba "środowiska" nakręciły się maksymalnie a nam pozostanie jedynie jakoś poradzić sobie z tym problemem.
Sam kilka lat temu jadąc na rowerze przez las wpakowałem się na linkę.. na szczęście zerwała się linka a nie moja głowa, zwróciliśmy się do lokalnej gazety aby nagłośniła problem i na szczęście linki poznikały.

Tak więc rozdrażnienie obu stron rozumiem ale postępowania tych co tworzą pułapki już nie i jestem jak najbardziej za tym aby z tym walczyć - na szczęście w moim regionie dawno nie natrafiłem na pułapki ale w sumie ostatnio mało śmigam a jak już to tylko po tych samych trasach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 01.05.2014 22:35 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Chwała Etylinie Wysokooktanowej, że mówmy jednym głosem w tej sprawie. To ważne by chociaż w tym przypadku całe środowisko było jednomyślne bo wiadomo, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.

Oczywiście nasi pseudo koledzy nie ułatwiają nam sprawy, gdy palma odbija to rozum śpi, a postronnym obserwatorom tych ekscesów piana występuje na usta. Jednak żadna durnota nie usprawiedliwia próby zabójstwa i takie powinno być nasze stanowisko, niezależnie jaka była przyczyna rozwieszenia linki.
Chociaż najczęstszą przyczyną jest "bo nienawidzę quadów, a dla czego?Bo są głupie" lub też "bo płoszą zwierzynę która powinna złapać się w moje sidła" itd

To oczywiste, że troglodyci na quadach nie stosujący się do żadnych zasad i norm społecznych powinni ponieść karę, ale karę odpowiednią do popełnionego czynu. Na szczęście w mojej okolicy nie zauważam "złych" quadowców ale i tak widuję skrzywione gęby gdy przejeżdżam 30km/h obok jej posiadacza podczas gdy chwilę przedtem o metr minął go samochód pędzący na wiejskiej drodze 80km/h nie wywołując żadnej reakcji. Szkoda że takich emocji nie wzbudzają pijani kierowcy, zamiast ich ukrzyżować to częściej spotyka się postawę "Bidny chłopina,dobrze to że ne na mnie padło", ale kilku quadowców którzy w nocy spokojnie przejechali odległą drogą leśną spotyka się z dwukrotną próbą morderstwa.

To jest właśnie paranoja.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.04.2014 11:27
Posty: 1490
Imię: Piotr
PostWysłany: 02.05.2014 04:10 
Re: LINKI STALOWE W TERENIE !!!!!!UWAGA NAPRAWDĘ !!!
Jak tak dalej pójdzie zostanie nam pic i jeździć samochodami .... :(


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.