Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ponad 200 km warmińskich szutrów
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 07:56

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
ponad 200 km warmińskich szutrów 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 08.06.2014 20:49 
ponad 200 km warmińskich szutrów
Siemka.

Dziś z partyzanta pojechaliśmy turystycznie obadać 200 km warmińskich szuterków. Fajne widoki zrekompensowały kurz w zębach :)

6 godzin w siodle :) czuje, że pojeździłem :D

ponad 200 kilosów po warmińskich szutrach, było extra, trzeba to powtórzyć, a żeby było trudniej to nocą :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

-- dodano 08.06.2014 20:49 --

ps. pierwszy raz była okazja przetestować spalanie w quadzie, cała trasa na jednym zbiorniku, dwie osoby na pokładzie, średnia prędkość 41 km/h

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


Ostatnio zmieniony przez mudmarker, 08.06.2014 20:49, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 08.06.2014 22:01 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
mudmarker napisał(a):
Siemka.
Fajne widoki zrekompensowały kurz w zębach :)


ps. pierwszy raz była okazja przetestować spalanie w quadzie, cała trasa na jednym zbiorniku, dwie osoby na pokładzie, średnia prędkość 41 km/h


Oj znamy to , znamy, 400km z kurzem w zębach, oczach, a nawet gaciach :D
Oczywiście też było warto i już nie mogę się doczekać Warmii.
To jakie Ci spalanie wyszło? Bo pewnie baku do sucha nie wyssałeś?

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 09.06.2014 07:31 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
400 km jednym ciągiem jeszcze nie jechałem ale myślę że jest to do zrobienia, wyjazd urodził się w piątek wieczorem, trasę rysowałem 2 godziny ale wyszła naprawdę fajnie :)

wg. przejechanego traka zrobiłem 116 km na 11 l paliwa

jeśli ktoś chciałby się wybrać w nasze strony to swoje trasy udostępniam dla wszystkich

ta trasa do pobrania z http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7043376

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Moderator Działu Polaris
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2010 12:07
Posty: 6567
Miejscowość: Józefosław
Quad: čtyřkolka
Poprzednie quady: 126p
PostWysłany: 09.06.2014 08:37 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
W moje rodzinne strony ;) Mam tam narysowanych kilka kółek, można się bardzo przyjemnie pobawić :okok:

_________________
... no looking back

Wyprawy maqowe - blog


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 09.06.2014 09:52 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
mudmarker napisał(a):
400 km jednym ciągiem jeszcze nie jechałem ale myślę że jest to do zrobienia, wyjazd urodził się w piątek wieczorem, trasę rysowałem 2 godziny ale wyszła naprawdę fajnie :)

wg. przejechanego traka zrobiłem 116 km na 11 l paliwa

jeśli ktoś chciałby się wybrać w nasze strony to swoje trasy udostępniam dla wszystkich

ta trasa do pobrania z http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7043376


Nieee nie jednym ciągiem, wspomniałem o naszej wyprawie "na Bunkry" ze Olsztyniakami, u nas wychodziło ponad 100 dziennie. 11l to ładnie Ci spalił, chociaż oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy, postojów, jak sprawnie grupa jedzie itd.
Jeżdżąc dookoła komina w zróżnicowanym terenie zużywam ok 9,5 l paliwa, a na naszej wycieczce wyszło mi 13l pomimo braku wymagającego terenu.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 09.06.2014 09:59 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
KingKupa wciągnęła 13 L ? :szok:
W dodatku jechałeś sam :szok:
Moja CF niecałe 12 połknęła a jest cięższa i jechałem z pasażerem :szok:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.09.2012 14:49
Posty: 152
Miejscowość: Berlin
Imię: Milosz
Quad: 2003 AC 400 4x4 FIS / 2004 Yamaha Grizzly 660
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 220 BAYOU
PostWysłany: 09.06.2014 10:29 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
A nie bylo to czasem 13 litrow na pierwszym tankowaniu po okolo 120/130km ?? Tak jak przez mgle koajrze nasze rozmowy na stacji.... Moj Arctic zmiescil się na calosci w 10l na 100km , poprzednio w Bieszczadach wyszlo 50/100, nigdy nie jechalem takiej lekkiej i swobodnej trasy, nawet nie wiedzialem, ze takie spalania sa mozliwe :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 09.06.2014 11:07 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
No w sumie tak to bylo na pierwszym tankowaniu i chyba nie zaczynalem od zalania pod korek tylko od pelnego baku na wskazniku a potem zalewalem pod korek

-- dodano 09.06.2014 12:07 --

Wiec pewnie to rzeczywiscie bylo mniej chociaz nie sadzę by mniej niz 11 ale z drugiej strony pierwszego dnia mielismy sporo postojów wobec czego trochę poszlo w komin. Nawet bylem zdzwiony o co chodzi bo u siebie jezdze ostrzej i w ciezszym terenie i rzadko przepalam 10l.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


Ostatnio zmieniony przez DKfan, 09.06.2014 11:07, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 09.06.2014 13:01 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
Na wyjeździe były 3 CF'ki które dojechały do końca - dwie wciągnęły 13 litrów a jedna 11 przy tankowaniu w niedziele - nie wiem ile było KM ale to po Białym Borze - uważam ten wynik za zadowalający patrząc po innych :shock:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 10.06.2014 21:15 
Re: ponad 200 km warmińskich szutrów
tutaj trasa powrotna

http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=7058782

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.