Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Skradzono przyczepkę pod quada
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.04.2024 00:18



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Skradzono przyczepkę pod quada 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 28.09.2015 09:23 
Skradzono przyczepkę pod quada
Skradziono przyczepkę pod quada firmy Brenderup nr ramy UH200B018EP486498 nietypowy wymiar robiona pod konkretnego quada 154 x 250 cm nagroda dla informatora !!


Załączniki:
przyczepka_Br.jpg
przyczepka_Br.jpg [ 72.55 KiB | Obejrzany 11305 razy ]

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions
 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 28.09.2015 11:50 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Przyczepę skradziono 26.09.2015 między godziną 21:30 a 22:00 w miejscowości Olecko, województwo warmińsko-mazurskie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.07.2015 08:29
Posty: 6
Miejscowość: Warszawa
Imię: Franciszek
Quad: jeszcze nie mam swojego
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 01.10.2015 13:44 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Bydlaki. Mam nadzieję, że uda się odnaleźć tą przyczepkę, a złodziei spotka surowa kara.


 
Profil

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 01.10.2015 18:37 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Dla mnie to dziwne??? Z tego co widziałem po fotach bazę mieliście w Dworku Mazurskim jest to ośrodek stołecznego MZW (bynajmniej był kiedyś) teren ogrodzony dozorowany zapewne i monitorowany no i na pewno ma ubezpieczenie coś w stylu OC Więc nie powinni się cackać tylko podać nr polisy i zachować dobrą twarz przed naszą bracią że u nich jest pewnie i bezpiecznie.
Sam planuję z kolegami wyprawę w tamta stronę i myślałem o noclegu tam ale widzę że chyba lepiej odpuścić i dociągnąć na Szarejkowe wzgórza albo inne miejsce.
Sory za oftopa i trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie sprawy.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2014 13:11
Posty: 131
Miejscowość: FZG
Imię: Łukasz
Quad: Outlander 1000 xmr
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 01.10.2015 20:38 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
to że osrodek monitorowany i oswietlonyto nie znaczy ze spelnia warunki OWU ubezpieczyciela w zakresie jakiejkolwiek kradziezy z parkingu.i tutaj nie chodzi o coś w stylu OC ,ale o klazule okreslająca kiedy dane TU odpowiada za kradzież z parkingu,która nie kosztuje 5 zł i jest obwarowane wszelkimi paragrafami.
natomiast warto zapytać właściela parkingu czy posiadał stosowne ubrzpieczenie.natomiat z doświadczenia mogę powiedzieć że mało który parking u "kowalskiego" posiada stosowne ubezpieczenie wraz z odpowiednimi klazulami w zakresie kradzieży (jest bardzo drogie)
pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 21.12.2015 13:51, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 01.10.2015 21:20 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Ok nie wiedziałem o tym.
Aż tak mocno nie znam się na ubezpieczeniach ale też chodziło mi o to że jest to ośrodek MZW to ich koledzy z O.kolicy to powinni tą przyczepkę z podziemi wyciągnąć żeby nie robić obciachu w stolicy i w okolicy. Chociaż w okolicy niedaleko polic.. już ma swoją czarną owcę zaginiony Fiat z zamkniętego parkingu z pod komendy i nie odnaleziony do dzisiaj.

Jeszcze raz powodzenia.


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 21.12.2015 13:52, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2014 13:11
Posty: 131
Miejscowość: FZG
Imię: Łukasz
Quad: Outlander 1000 xmr
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 02.10.2015 06:27 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Jak to zawsze bywa w takich sytuacjach,ze nikt przypadkowy z ulicy tej przyczepy nie zawinął


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2015 06:30
Posty: 254
Miejscowość: Czernichów
Imię: Zmora
Quad: Bomba
Poprzednie quady: Bombowe :)
PostWysłany: 02.10.2015 13:30 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
maniek80 napisał(a):
Sam planuję z kolegami wyprawę w tamta stronę i myślałem o noclegu tam ale widzę że chyba lepiej odpuścić i dociągnąć na Szarejkowe wzgórza albo inne miejsce.

Maniek80 nie wiem jakie masz wymagania ale nie ma co porównywać Szarejek i Dworku - dla mnie ten drugi to pomyłka i osobiście byłem tam pierwszy i ostatni raz, Dobre czasy tego ośrodka już były :(

_________________
ZMORA
ZaZu Quad Team
Quadowa Grupa Południe


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 04.10.2015 09:11 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Nie wiem jak w tym przypadku i czy ktoś rozmawiał z zarządcą ośrodka na ten temat ale jak Maniek słusznie zauważył wiele tego typu przybytków (szczególnie jeżeli to ośrodek jakiejś instytucji) posiada ubezpieczenie OC przedsiębiorcy. Ubezpieczenie takie niekoniecznie musi dotyczyć świadczenia usług parkingowych. Pozostawienie pojazdu w ośrodku jest wchodzi w zakres prowadzonej działalności a pojazd jest mieniem powieżonym. W większości przypadków pakiety ubezpieczeniowe zawierają ochronę od zniszczenia i kradzieży mienia.
Warto więc drążyć temat w tym kierunku bo być może zarządca nie jest tego świadomy jaki jest zakres polisy. Warto uzyskać jej numer i dopytać samemu.

Ponadto jak Maniek wspomniał jest to ośrodek jakiejś instytucji, jeżeli z zarządcą trudno się dogadać to może warto kontaktować się bezpośrednio z właścicielem czyli tą instytucją.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2014 13:11
Posty: 131
Miejscowość: FZG
Imię: Łukasz
Quad: Outlander 1000 xmr
Poprzednie quady: Suzuki Kingquad 750
PostWysłany: 04.10.2015 09:47 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Hmm ,nie do konca tak jest,ale to nie jest miejsce na taka dyskusje,natomiast sprawdzic zakres polisy ,jak najbardziej wskazane


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2013 09:15
Posty: 1680
Quad: Ale o co CanAm?
PostWysłany: 06.10.2015 09:01 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Czy Wy myślicie, że po kradzieży w/w przyczepy poszliśmy dalej dobrze się bawić? :what:

Sprawa została zgłoszona na policję, poza patrolem, który spisał zeznania przyjechało dwóch Panów z dochodzeniówki.
Niestety pomimo ich naprawdę dość sporego zaangażowania przyczepa się nie odnalazła.

Zakres polisy na miejscu został sprawdzony i nie pokrywał on kradzieży mienia poza tym jak kolega dobrze wspomniał
brendon napisał(a):
nie kosztuje 5 zł i jest obwarowane wszelkimi paragrafami.

Pierwsze i podstawowe pytanie jakie padnie - czy brama była zamknięta, czy ośrodek ma "szczelny" parking.
Brama nie była zamknięta a na teren ośrodka mogą dostać się osoby postronne.

maniek80 napisał(a):
jest to ośrodek stołecznego MZW (bynajmniej był kiedyś) teren ogrodzony dozorowany zapewne i monitorowany

Był.
"Ogrodzony"
"Dozorowany"
"Monitorowany" - atrapą kamery.
maniek80 napisał(a):
dociągnąć na Szarejkowe wzgórza albo inne miejsce.

Może i lepiej.
brendon napisał(a):
Jak to zawsze bywa w takich sytuacjach,ze nikt przypadkowy z ulicy tej przyczepy nie zawinął

Oczywiście, Olecko to mała mieścina, w której zrobiliśmy trochę hałasu tankując, poszły plotki gdzie co i jak, w dzień osoba miejscowa przeszła się po parkingu, namierzyła co ciekawsze i w nocy z kumplami przyszli po fanty.
bomba-polak napisał(a):
Maniek80 nie wiem jakie masz wymagania ale nie ma co porównywać Szarejek i Dworku - dla mnie ten drugi to pomyłka i osobiście byłem tam pierwszy i ostatni raz, Dobre czasy tego ośrodka już były :(

To tak jakby porównać ośrodek kolonijny do hotelu 4*
My też więcej tam nie pojedziemy bo i po co?
Zasugerowaliśmy się ceną noclegu, która zawsze jest obgadywana i brana pod uwagę przy organizacji.
Zależało nam również na sali, gdzie wspólnie możemy biesiadować - wolę uniknąć niedomówień jak w zeszłym roku gdzie Pan z GOŚCINIEC POD DĘBEM zbulwersowany tym iż mamy swoją wódkę a nie kupioną u niego w barze zamknął nam salę o 23:30 i stwierdził, że mamy iść pod wiatę nieopodal (na zewnątrz +4 stopnie)

Ośrodek był kiedyś a już nie jest żadnej instytucji, to w 100% prywatna "baza noclegowa".

Stało się jak się stało, wpływu na to nikt nie miał żadnego.
Trzeba na następny raz pomyśleć nad zabezpieczeniem "parku maszyn" i może zamówić ochronę, która przez noc będzie pilnowała i quadów i pozostawionych pojazdów.


Ostatnio zmieniony przez _X_8_, 06.10.2015 09:01, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2013 18:59
Posty: 754
Imię: Piotr
Quad: Can Am Outlander XTP 1000 ( cacko)
PostWysłany: 21.12.2015 13:48 
Re: Skradzono przyczepkę pod quada
Na pewno jest to nauczka nie tylko dla nas ale również dla czytających , złodziej kradną nie tylko z parkingów ale i z przydomowych garaży sprzęty. Nie była to nasza pierwsza impreza ale takie zdarzenie miało miejsce pierwszy raz miejmy nadzieję ,że ostatni !!! A co do ośrodka to jak to ośrodek ani dobry ani zły jednym się podoba innym nie a osobiście wiem ,ze nawet markowe hotele nie biorą odpowiedzialności za pozostawione auta na parkingu dostępnych dla wszystkich. Jako baza dla większej grupy ośrodek jest ok , bardzo przyjazny i nie byliśmy pierwszą zmotoryzowaną grupą która tam trzymałą sprzęty i noclegowała !!

_________________
Team Father&Son
Tourist eXpeditions


Ostatnio zmieniony przez Czoper, 21.12.2015 13:48, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.