Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 12:38



Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 10.05.2009 14:17 
KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Niestety zaczne nastepny temat :wizi: Chociaz pewnie okaze się on przydatny dla wielu, szczegolnie tych którzy zastanawiaja się nad danym sprzetem. może nawet koledzy od innych marek zrobia podobne tematy, wydaje mi się ze warto ;)
Wiec... W Suzuki ominela mnie glowna wada fabryczna(skrzynia i rama) niestety jak się okazuje z KTM'em tyle szczescia już nie mam :? Dzisiaj dopadla mnie wada fabryczna Kata, czyli:

Zerwany wieloklin na piascie, a wyglada to tak:
Image

Image

Sruba od piasty byla regularnie dokrecana :!: padlo przy dzisiejszym wyjezdzie akurat podczas mega spokojnej jazdy :wizi: Po odkreceniu drugiej piasty okazuje się ze niedlugo stanie się tam to samo :?
Pozostaje zamowic 2 piasty... koszt? jeszcze nie wiem... i chyba nie chce wiedziec :wizi:
Patrzylem z ciekawosci na allegro ile może kosztowac piasta i do rincona nowa kosztuje 800zl :zalamka:
Jutro pewnie będę zamawial w KTMie dla siebie wiec napisze ile ta nieprzyjemnosc kosztuje w tym przypadku :oczy:

a tak chcialem dzisiaj pojezdzic... :wizi:

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.05.2008 13:24
Posty: 717
Imię: Michał
Quad: Szukam może xp 850 a może jakieś moto turys...
Poprzednie quady: Bomba Out 800,BF 750,LS 300,
PostWysłany: 10.05.2009 16:25 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Kiepsko...
Ile już jeździsz tym KTM może jakoś da się podciągnąć pod gwarancje ?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 10.05.2009 16:30 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
niestety u mnie gwarancji brak :P coz... cos za cos.
Swoja droga ciekawe czy by uznali(w co watpie chociaz to typowa usterka w nich) i czy już poprawili ta czesc(mam nadzieje).

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 10.05.2009 17:36 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Dosyc często pada czujnik położenia przepustnicy, zwłaszcza w maszynach ktore maja zalozony rolgaz.
Jedna sztuka 505 przyjechala z brakiem kompresji, okazalo się ze zatarly się pierscienie.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 11.05.2009 14:53 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Z krotkiej rozmowy telefonicznej moja Kochana Dziewczyna dowiedziala się dla mnie ze piasta kosztuje 180zl ale będzie dostepna dopiero 9 czerwca(wtf?!?!)

Przy okazji poprosilem Moja Anie zeby zapytala się ile koni dodaje piasta :wizi: :uśmiech:

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 11.05.2009 16:14 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
wizi napisał(a):
będzie dostepna dopiero 9 czerwca


musisz zmienić dostawcę!: :uśmiech:

normalnie dostawa wygląda tak:
expres na drugi dzień - dopłata 150 zł , normalnie od 3 do 5 dni - zero dopłaty, only ceny części...


Problemy , które zanotowaliśmy u nas podczas obsługi kilkunastu quadów KTM dotyczą powtarzających się problemów:

1 niemal wszystkie dotknął problem czujnika położenia przepustnicy zarówno w modelu XC jak i SX

2 jeden z quadów 505 SX trafił do nas z zatartymi pierścieniami tłoka:

Image


Image


Image


Image


Image


Image


3. jeden z quadów miał problem ze ślizgającym się sprzęgłem - zdjagnozowaliśmy zły montaż sprzęgła antychoppingowego.

4. jeden z quadów sx 505 ma uszkodzony dekompresator i po kilkunastu minutach traci moc.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 11.05.2009 17:54 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Tak, moj lokalny dostawca niestety nie ogarnia :?

teraz 2can już chyba nikt nie zarzuci Ci nachalnego marketingu. ;) Przy okazji potwierdza się stosunkowo duza awaryjnosc 505'tki. Ciekawe czy wprowadza jakies zmiany, w usa w moto 505 zmienili trochę i zrobili z niego xc, u nas 505moto nawet nie sprzedaja chyba :oczy: może wsadza 690 :wizi:

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 11.05.2009 18:04 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Modele z silnikami 525/530 XC mają dużo bardziej dopracowane silniki, po prostu dłużej są na rynku. Robiliśmy nawet przeróbkę - tuning z 450 XC na 540! , wymiata niesamowicie, objeżdża 505 , co najważniejsze nie psuje się.
505 niestety są awaryjne...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.12.2008 10:35
Posty: 184
Quad: Bashan FUll Tuning Chinolowy - 100km i jeden mół
PostWysłany: 11.05.2009 21:02 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
wizi napisał(a):
Tak, moj lokalny dostawca niestety nie ogarnia :?

teraz 2can już chyba nikt nie zarzuci Ci nachalnego marketingu. ;) Przy okazji potwierdza się stosunkowo duza awaryjnosc 505'tki. Ciekawe czy wprowadza jakies zmiany, w usa w moto 505 zmienili trochę i zrobili z niego xc, u nas 505moto nawet nie sprzedaja chyba :oczy: może wsadza 690 :wizi:


Nie potrzeba można 525 takiego jak masz do 600cc rozbudować ... bez potrzeby zmiany silnika. Same tłoki z PP dają rozbudowę do 540cc. Może cos więcej na temat zmiany tego Moto 505 w USA ? Co dokładnie zrobili ? Przy takim 600cc KTM myślę ze moc będzie nieziemska ... myślę ze koło 55/60km ale niedługo się okaże czekam na dyno wydruk ... i zaraz zamieszczę.


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2008 20:38
Posty: 30
Miejscowość: Poznań
Quad: KTM 540 XC
PostWysłany: 12.05.2009 20:18 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Witam kolegów.

Zaryzykowałem z zakupem KTMa odrazu gdy się pojawił i powiem szczerze że nie żałuje , i myślę że będę mu wierny jak ogrodnika pies :lol:

Co do awarii no to niestety były ale czy duże ?? to sam nie wiem:
-W grudniu zabrałem gada w góry na święta. Na 3 dzień ostrego śmigania przy -15 nie mogłem go odpalić na wszystkie znane mi sposoby. Po zawiezieniu gada do Serwisu po kilku dniach okazało się że padła jaś wiązka przewodów łącząca moduł z ...... nie pamiętam czym. NAPRAWA W SERWISIE GRATIS GWARANCYJNA
-Następny problem pojawił się z odpalaniem. Gdy nie jeździłem kilka dni nie mogłem go odpalić , jak się później okazało gdy włączałem hamulec ręczny delikatnie świeciło mi światło stop które rozładowywało akumulator . NAPRAWA W SERWISIE GRATIS GWARANCYJNA
-Ostatnio gad pracował strasznie nie równo obroty wzrastały i spadały zwłaszcza podczas jazdy jak się później okazało w serwisie pękła guma łącząca gaźnik i przez to dostawał w zależności od położenia gada różne dawki powietrza .NAPRAWA W SERWISIE GRATIS GWARANCYJNA .

No i to byłoby na tyle .
Do gada zamontowałem :amortyzator skrętu ohlinsa , podłogi , osłony na dłonie , dystanse z przodu i z tyłu
licznik vapor , osłonę na ramę , i sam zrobiłem osłonę na zębatkę . wkrótce będę miał osłony pod ramę i wahacze. Jak już je dostanę to podam wymiary jak będziecie grzeczni , no pomijając kolegi KAMYK bo mu obiecałem :diabeł:
Narka i pzdr

_________________
W żyłach szlachetna krew w sercu poznański Lech.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 12.05.2009 21:59 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Czy problem z TPSem nie jest od roll gazów z tym guzikiem co jest na zdjęciach? Przed każdym odpaleniem trzeba go nacisnąć, doprowadza do szału.
Podobno jest na to jakiś inny sposób?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2004 16:22
Posty: 463
PostWysłany: 14.05.2009 15:38 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
PIASTA W KTM'ie NAWET W AUSTRI DOSTEPNA DOPIERO OD 9 CZERWCA!!!
Masakra jakas :wizi: KTM ma wlasnie u mnie mega minusa, myslalem ze cos takiego jak brak części do rocznego sprzeta nie jest mozliwe :szok:

_________________
so, let me get this straight , your atv has 450 ccm, whereas my bottle of Moutain Dew has 2.0 liters? ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.09.2005 20:47
Posty: 250
Miejscowość: Warszawa
Quad: KTM 505sx
PostWysłany: 14.05.2009 15:43 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Ja czekałem 3 tyg na moduł zapłonowy, gdyż w Europie sprzedali całą serię i nowa partia właśnie tyle szła z Japonii. Tłok do 530 miałem z Holandii w 2 dni, 3fun powiedział 2-3tygodnie :^^D: a do Holandii i tak szedł z Austrii, więc nie wiem skąd ta różnica?!

_________________
Pozdrawiam :D Ksioonc


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 14.05.2009 23:48 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
To dla tego, że cała produkcja bieząca się wyprzedała a w obecnej chwili fabryka jest przestawiana z produkcji szosy na offroad i trzeba poczekać... To nie koncern Chryslera to mała manufaktura w Matinghoffen...

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 15.05.2009 07:53 
Re: KTM - usterki, wady fabryczne.. Cos Ci padlo? opisz to tutaj
Po prostu za dużo psujecie tych KTMów, opamiętajcie się trochę!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.