Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - "Quadowcy sprzątają las". 26 kwietnia. Okolice Wwy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 15:58



Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
"Quadowcy sprzątają las". 26 kwietnia. Okolice Wwy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2006 20:13
Posty: 718
Miejscowość: Jabłonna
Quad: Nie ma :( bo nie mogę jeździć :-((((((
PostWysłany: 27.04.2008 11:32 
Tak przygotowanie akcji przez Asterixa conajmniej 6+, sądzę że jeżeli takie akcje miały by być prowadzone w innych miejscach koncepcja Asterixa powinna być kopiowana (Prawa autorski ). Trasy wyznaczone, punkty podzielone tak by ekipy nie wchodziły sobie w drogę a punkty zbiórki śmieci usytuowane tak by nie tracić za dużo czasu na dojazdy i rozładunki, a trochę tego było, nasz team obracał 4 razy plus opona od kombajnu na lince.
Wielkie słowa szacunku dla organizatora, podziękowania dla kolegów z Teamu za wspólna niedolę również przy pampersach oraz dla wszystkich uczestników, i oczywiście dla wspaniałej pary fotoreporterów z Quadzika którzy nie tylko dokumentowali nasze wysiłki ale również razem z nami zbierali śmieci.
Warto było!!!!

_________________
Honda TAK ------ Honda POLSKA - NIE


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 27.04.2008 21:04 
Jeszcze jedna fotka od teamu Planus / Arecki / Rafał
Chłopaki nie mieli ze sobą przyczepy, jednak świetnie uporali się z wężami jakie były do zebrania na jednym z ich punktów.

Image

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 27.04.2008 21:25 
Hehehehe... Fajnie jechaliśmy... :D

Planus niczym "zbieracz chrustu" w sposób tylko sobie znany i zorganizowany - czyli napakował rur ile wlazło i nieco miejsca sobie zostawił do prowadzenia quada - chociaż prowadził wygięty w chińskie "S". Rafałowi pociąłem rury na około 1,5 metrowe odcinki maczetą i tak je zebraliśmy w snopki... Planusową wiązkę pocieliśmy na kawałki dopiero na miejscu zrzutki...
U mnie w tym czasie siedziały 3 przypadkowo znalezione opony, kilkudziesięcio kilogramowe wiadro zaschłego cementu i wór śmieci....
Mijani rowerzyści śmiali się na nasz widok...
Musiało to faktycznie śmiesznie wyglądać... :D

ps. Ostatni nasz punkt gdzie Asterix do nas dołączył to pewnie miejsce tajnego lądowania/przyziemienia satelity szpiegowskiego (chyba), bo takiej ilości folii aluminiowej rozrzuconej w promieniu 50m to na oczy nie widziałem :) Stąd wiem czemu dziś mnie kręgosłup strzyka :)

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 06.05.2008 10:27 
warto tutaj wejsc i poczytać i zobaczyć filmik i może go rozpropagować podając do niego link gdzie się da. Niby konkurencyjne miejsce względem ATVP, ale idea chyba łącząca środowisko, więc może mi wybaczą... ;)
http://www.quadzik.pl/page.php?cmd=more&midc=193&idcat=207&id=655


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.08.2005 13:32
Posty: 244
Miejscowość: Zielona Góra
Quad: Honda Rincon TRX680FA 2008!!!
PostWysłany: 06.05.2008 11:01 
Jaka konkurencja? Większośc jest tu i tam :lol:

_________________
ZGORA TEAM Adventure !

Image Piszę poprawnie po polsku
.

 
Profil Gadu-Gadu WWW
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 06.05.2008 13:31 
"Ludzie kojarzą quady głównie z destrukcyjnym zalążkiem klęski naszej cywilizacji. Czas to zmienić. W dniu 26-go kwietnia, namówieni przez Grzegorza Wręczyckiego - forumowego Asterix'a, zdecydowaliśmy się na chwilę odstawić przyjemności a sprawy hobbystyczne przekierować na czyn społeczny. Zebraliśmy się w liczbie 12 maszyn (13 osób) i po krótkiej odprawie zaczęliśmy sprzątać fragment Lasów Sękocińskich... Efekt naszej kilkugodzinnej pracy to prawie 3 kontenery śmieci i czyste 220 hektarów lasu !!!"

Zapraszamy do przeczytania relacji z niezwykłej, bo zorganizowanej spontanicznie przez użytkowników quadów akcji sprzątania lasu.


Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu ASTERIXA, jego konsekwentnego działania. To nie były, jak to często bywa, słowa rzucone na wiatr, tylko 3 kontenery czynów :D. I fajne jest to, że na hasło jego akcji trzynaście osób, które znają się głównie z wirtualnego świata, poświęciło swój czas i środki dla społecznego dobra. To cieszy mnie podobnie jak spontanicznie organizowane przez quadowców imprezy Mikołajkowe, czy te z okazji Dnia Dziecka.

Dla Romulusa, Areckiego, Planusa, Cichego, Stahoo, MaćkaP,Olafa, tyaktoy'a, Łukasza_P,polsona.pl, Agnieszki i Grzegorza Głowienki szacunek i wyrazy uznania.

Dołożę wszelkich starań, aby rozpropagować tę akcję w mediach. Dlatego, że ta akcja jest cenna. Dlatego, że jest ponad wszelkimi podziałami. Dlaczego, że nas jednoczy dla wspólnego dobra. Mam nadzieję, że to dopiero początek. Zawsze chętnie będę o takich akcjach pisać i będę je popierać.

Dbanie o pozytywny wizerunek quadowców, uczestniczenie w społecznych akcjach, nagłaśnianie ich w mediach to wspólny cel wszystkich quadowców i wszystkich portali. Więc "wybaczą", Maćku, "wybaczą" ;). Dziękuję Ci jednak za to, że pomyślałeś i zapytałeś, co o tym sądzę. Dziękuje za okazany szacunek. Dla mnie najważniejsze jest przestrzeganie zasad FAIR PLAY.


Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników akcji :D

Dorota
ATV Polska


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 07.05.2008 23:56 
Jesteśmy już w 6 miejscach w internecie:

atvpolska.pl
quadzik.pl
ssquad.pl
Scigacz.pl (http://www.scigacz.pl/Quadowcy,sprzataja,las!,5547.html
Video Interia
facet.interia.pl

Pierwsze (nieliczne) komentarze na "nie quadowych" portalach są jak najbardziej pozytywne.
Dziś wysłałem informację do Wydziału Ochrony Środowiska Gminy Michałowice, na terenie której działaliśmy.
Być może jakaś notatka znajdzie się w wydawanym dla mieszkańców Biuletynie Gminnym.
Wczoraj wysłałem info do kolegi pracującego w gazeta.pl.
Może "będziemy godni" i tych progów... ?

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za to co wspólnie zrobiliśmy.
Szczególne podziękowania dla Agnieszki i Grzegorza Głowienka za obecność i wsparcie medialne. W tym za film, który tak dobrze oddaje klimat spotkania i tak pozytywnie przedstawia i "sprzedaje" naszą inicjatywę.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 30.07.2008 15:49 
Napisali o nas ponownie
Po prawie 3 miesiącach wracam do tematu.
W sąsiedztwie lasu, który sprzątaliśmy działa Stowarzyszenie K40 (http://www.k40.org.pl/)wydające gazetę "K jak Komorów"
Chwilę po akcji wysłałem do nich informację o naszej akcji.
W najnowszym sierpniowym numerze gazetki na stronie 10 jest artykulik (w zasadzie przedruk) i 1 (słownie: jedno) zdjęcie z akcji.
Pani redaktor występująca pod pseudonimem "Fretka" napisała również komentarz.
Moim zdaniem - niesprawiedliwy. Dlatego wysłałem do redakcji odpowiedź.

Załączam tekst z gazetki:

Image

oraz moją odpowiedź:

Image

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2006 20:13
Posty: 718
Miejscowość: Jabłonna
Quad: Nie ma :( bo nie mogę jeździć :-((((((
PostWysłany: 30.07.2008 16:00 
Asterix podziwiam Twój spokój w tłumaczeniu Fretce alfabetu, panienkę można zaliczyć od razu do grupy ekoterorystów, którzy postrzegają świat tylko i wyłącznie przez dobro robaków, chwastów itd. Szkoda nerwów i czasu na polemiki z takimi ludźmi, choćbyś uratował cały autobus ludzi w czasie powodzi to i tak popatrzą przez pryzmat że oponami quada zryłeś nowy ekosystem który powstał po przejściu fali.
Co nie znaczy że nie trzeba reagować na ich teksty.
Brak zrozumienia i chęci współpracy to u ekoterorystów zasada sens isnienia.

_________________
Honda TAK ------ Honda POLSKA - NIE


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 30.07.2008 16:09 
może to po prostu Tchórzofretka?

Za Wikipedią:
"Tchórzofretka - hodowlana odmiana tchórza zwyczajnego pochodząca z krzyżowania z formą albinotyczną fretki. Tchórzofretka jest zwierzęciem udomowionym, sprzedawanym i hodowanym na wszystkich kontynentach, chociaż w wielu krajach hodowla tych zwierząt jest nielegalna.Tchórzofretka często "chomikuje" jedzenie.Gdy się przestraszy zaczyna wydzielać cuchcnącą wydzielinę."


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 30.07.2008 16:10 
Obiektywne spojrzenie na ten problem powinien mieć właściciel lasu, czyli Nadleśnictwo.
Skoro wydano zgodę na wywożenie śmieci pojazdami silnikowymi, to pani rowerzystka nie ma racji, dodatkowo chciałaby przejąć pomysł i inicjatywę quadowców do grona rowerzystów.
Robi się konkurencja :lol:, lasy mogą na tym skorzystać.

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2006 20:13
Posty: 718
Miejscowość: Jabłonna
Quad: Nie ma :( bo nie mogę jeździć :-((((((
PostWysłany: 30.07.2008 17:22 
AtvKamin napisał(a):
chciałaby przejąć pomysł i inicjatywę quadowców do grona rowerzystów.

to raczej tylko gadanie, bo do roboty to raczej panienka się nie weźmie!

_________________
Honda TAK ------ Honda POLSKA - NIE


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 30.07.2008 20:37 
Romulus napisał(a):
Asterix podziwiam Twój spokój w tłumaczeniu Fretce alfabetu

Tekst Fretki przeczytałem wczoraj wieczorem. I Jej szczęście, że nie napisałem odpowiedzi „na gorąco” :)
Jeszcze dziś rano chodziły mi po głowie teksty o moherowych beretach, zaparowanych okularach i czarno białych poglądach Fretki.
Finalny tekst napisałem po ochłonięciu i jeszcze na koniec dałem go do przeczytania kumplowi.

AtvKamin napisał(a):
Obiektywne spojrzenie na ten problem powinien mieć właściciel lasu, czyli Nadleśnictwo

Cały czas czekam (Leśniczy mi to obiecał) na list z podziękowaniem dla naszej ekipy od Nadleśnictwa Chojnów. Już raz mu się przypominałem. Zrobię to kolejny raz. A co !

AtvKamin napisał(a):
…dodatkowo chciałaby przejąć pomysł i inicjatywę quadowców do grona rowerzystów.
Robi się konkurencja :lol:, lasy mogą na tym skorzystać.


Na tej samej stronie pisma jest artykuł o akcji sprzątania (w innym zakątku lasu na terenie tej samej gminy) zorganizowanej w zbliżonym czasie przez rowerzystów.
Całą gazetkę możecie zobaczyć tu:
http://www.k40.org.pl/dane/k40_02_2008.pdf

a sam tekst o rowerowej imprezie wygląda tak (i nie został w żaden sposób skomentowany):

Image

Kilkadziesiąt minut temu otrzymałem odpowiedź od redakcji:

Image

Satysfakcjonuje mnie. Oczywiście wyraziłem zgodę na publikację swojego komentarza (dopiero we wrześniu)
Szkoda, że czytelnicy pisemka zostaną poddani manipulacjom Fretki :(

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 30.07.2008 20:59 
ASTERIX napisał(a):
Szkoda, że czytelnicy pisemka zostaną poddani manipulacjom Fretki

Tchórzofretki...."... często "chomikuje" jedzenie (duża lodówka? MP) .Gdy się przestraszy zaczyna wydzielać cuchcnącą wydzielinę (w formie zjadliwych komentarzy? MP)."

Panie i Panowie,
Pani się po prostu przestraszyła kurzącego quada i stad taka reakcja. Pamiętajmy o mijaniu ludzi przy predkości rzędu 15-20km/g, bo potem są takie konsekwencje!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 30.07.2008 21:04 
Czyżby impreza tej pani była o tydzień wcześniej niż Wasza?
Jeśli tak to jak oni zbierali te śmieci skoro tyle zostało do następnego tygodnia?

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.