Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - "Quadowcy sprzątają las". 26 kwietnia. Okolice Wwy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 00:57



Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
"Quadowcy sprzątają las". 26 kwietnia. Okolice Wwy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 18.03.2008 22:45 
"Quadowcy sprzątają las". 26 kwietnia. Okolice Wwy
Kontynuując temat http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic ... c&start=45

Termin akcji "sprzątamy las" wyznaczam na sobotę 26 kwietnia.
12 kwietnia odpada - nie chcę "konkurować" ze szkoleniem z nawigacji organizowanym przez MaćkaP i Sheltona.
19 kwietnia odpada - bo jest Poland Trophy w Walimiu.
Czas trwania szacuję na godziny 9-16 (może krócej). Potem wracamy do Rodzin.

Dziękuję osobom, które już zadeklarowały swoją obecność (Marcin z SSQUAD'u, Romulus, Arecki, Prezziguzzi z Polsonu)

Będę jeszcze potwierdzał Waszą obecność wiadomościami PW. Deklarując swoją obecność nie znaliście jeszcze terminu spotkania.
Będę próbował namówić na obecność 2-3 quadowców, którzy mieszkają po sąsiedzku (i są na forum) z którymi nie miałem jeszcze okazji widzieć się w terenie. Przecież warto wziąć udział w takiej "akcji" na swoim terenie.

Gdyby jeszcze ktoś był chętny - zapraszam. Zastrzegam jednak, że maksymalną sensowną ilość uczestników szacuję na 12 - 15 sprzętów.
Tak jak już niedawno pisałem - zależy mi na obecności ludzi odpowiedzialnych i świadomych sensu płynącego z uczestnictwa w takiej akcji. Ludzi, którzy znajdą w tym trochę frajdy dla siebie i pozostawią po sobie wyłącznie pozytywne wspomnienia.
Nie obiecuję zbyt wielu doznań offroadowych. Tego dnia quady będą jedynie środkiem transportu.
Będzie się można ubrudzić i zmęczyć. Wrażliwi i "obrzydliwi" - raczej niech sobie odpuszczą.

Dokładną mapę (na Garmina) z naniesionymi punktami znalezionych śmieci, punktów gromadzenia worków, miejsca spotkania, miejsca na ognisko itp -> wyślę tylko ostatecznie umówionym osobom.

Na tą chwilę powiem tylko, że lokalizacja to południowo zachodnia część okolic Warszawy.

Cała akcja organizowana jest we współpracy z leśniczym odpowiedzialnym za sprzątany rejon lasu.
Zostaną uprzedzone okoliczne stajnie jak również Policja.

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia
ASTERIX

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 18.03.2008 22:54 
Zapomniałem, że obecność deklarował też Krecik (wpadaj z quadem !) i Veltins.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 19.03.2008 23:33 
UWAGA !
Lista uczestników jest już zamknięta.
Nie spodziewałem się tak dobrego odbioru mojego pomysłu (wiele osób wyraża poparcie ale nie robi tego publicznie na forum).

Przepraszam wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiali.
Nie chcę na pierwszy raz zbierać zbyt dużej grupy. Będą kolejne razy. Kolega Arecki coś po cichu zapowiada :)

Mam na liście 13 quadów + 1 wóz transmisyjny 8)

Oto lista:
- KRECIK
- STAHOO
- CICHY
- ROMULUS
- ARECKI
- PREZZIGUZZI + BLINK!
- MAŁY
- OLAF
- TYAKTOY
- ŁUKASZ_P
- Tata Łukasza_P
- MACIEKP
- ASTERIX
- GRZEGORZ GŁOWIENKA (wóz transmisyjny)

Podzielimy się na kilka grup (chyba 4)

Są 2 przyczepy towarowe (otwarta przyczepa z burtami): OLAF + ASTERIX
Przydałaby się jeszcze jedna, ale jak nie będzie - też damy radę.

Mam już prawie pełną listę kontaktową (telefony + maile). O braki poprosiłem już wiadomościami PW.

Będę informował o postępach przygotowań.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 20.03.2008 10:19 
Dopiero teraz przeczytałem temat. Wiem, że lista jest już zamknięta ale mimo to mam jeden atut jakim mogę Was skłonić do tego, żebyście pozwolili dołączyć do Waszego zacnego grona i pozwolić wziąć udział we wspólnej inicjatywie - mianowicie chętnie udostępnię swoją przyczepę towarową. Przywiozę ją na miejsce samochodem, zrzucę z niej quada i udostępnię komuś kto ma mocniejszy sprzęt żeby ją ciągnąć a ja pomogę ładować i wozić worki.
Pozostawiam to pod Wasz rozwagę i będzie miło jak pozwolicie do Was dołączyć. Z częścią uczestników poznaliśmy się na zeszłorocznej integracji w Eldorado. Nie jestem więc taki obcy :)
Co Wy na to?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 20.03.2008 13:43 
BK101 (Błażej) nawet nie wiesz jak się cieszę, że jest więcej chętnych niż trzeba.

Obszar lasu, który mamy do posprzątania nie jest wielki.
Ma powierzchnię około 220 ha (po obwodzie około 7 kilometrów)
Na połowie tego terenu znalazłem do tej pory około 20 zaśmieconych miejsc.
Zakładam, że na drugiej połowie będzie trochę lepiej. Dobiję do około 30-35 miejsc.
Na niektóre z nich trzeba będzie przyczepy (wersalka, fotele samochodowe, 2 duże tylne opony od traktora) a na inne wystarczy pół foliowego worka.
Rozmawiałem dziś z Leśniczym. Pytałem czy wyrazi zgodę na rozszerzenie sprzątanego terenu.
Odmówił. Odpowiedział, że musimy sprawdzić jak to wyjdzie pierwszy raz. I ja go rozumiem.

Podsumowując: z bólem serca odpowiadam - nie, tym razem dziękuję za Twoją chęć pomocy.
Grupa jest już wystarczająco duża. Może nawet za duża.

Dopisuję Cię jednak do listy rezerwowej.
Podaj mi na PW numer telefonu do siebie oraz kontaktowy adres mailowy.

Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem.
Grzegorz

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2007 11:27
Posty: 52
Quad: Linhai Muddy 4x4
PostWysłany: 20.03.2008 15:27 
W porządku, rozumiem. Niemniej jednak dopisuję się "squadu śmieciarzy" przy kolejnej akcji :)
Swoje dane wysłałem na PW.
Pozdrawiam
Błażej

_________________
Błażej


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 05.04.2008 13:31 
Mapa już prawie gotowa.
Pozostał mi do "spenetrowania" jeszcze maleńki kawałek lasu.
Tydzień przed imprezą (18 kwietnia) mam się jeszcze spotkać z leśniczym.
Ustalę z nim wtedy 2-3 miejsca gdzie będziemy składowali zebrane worki ze śmieciami, oraz miejsce na finałowe ognisko.
Po naniesieniu tych punktów na mapę - roześlę pliki uczestnikom (mam już komplet danych kontaktowych). Będzie to 18-19 kwietnia.
Polecam zaopatrzyć się w rękawice, w których nie będziemy się brzydzić brać czegoś do ręki (znajdziemy różne rzeczy ...)
Ja przetestowałem ostatnio rękawice NITRYLOWE.
Są dość miłe dla dłoni (od wewnątrz płótno / materiał) a z zewnątrz są całe zalane gumą.
W castoramie kosztują 7,98 zł (kod produktu: 5904906800403)
Są dostępne w dwóch wersjach: ze ściągaczem i bez.

Tak wyglądają:

Image

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 05.04.2008 15:58 
Dziś rano w Gassach napotkałem "ekologów". Wycieczka zorganizowana zbierała śmieci w rezerwacie. Po południu wracając również przez Gassy stała już górka worków śmieci...
Fura śmieci + pourywane rury wydechowe, tłumiki, filtry powietrza, plastiki, zderzaki...
Wiadomo skąd i dlaczego...

Suma sumarum - Gassy są czyste - brawo dla koleżeństwa...

ps. Asterix - kup proszę rękawice dla wszystkich, rozliczymy się w dniu spotkania.
Przydały by się jeszcze kije 1,5 - 2 metrowe z nabitymi gwoździami aby łatwiej było zbierać śmieci, bo kręgosłupy nam strzelą od schylania.

ps. Proponuję konkurs dla uczestników - niech każdy z nas zrobi budkę dla ptaków z kilku desek - taki karmnik. Ja zrobię ich kilka + kupię ziarno...
Kto kupi słoninę i sznurek?
:)

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 05.04.2008 22:22 
Arecki napisał(a):
...Asterix - kup proszę rękawice dla wszystkich, rozliczymy się w dniu spotkania
Ustalałeś to ze wszystkimi ? Raczej nie.
Do 26 kwietnia są jeszcze długie 3 tygodnie.
Przypuszczam, że takie rękawice (a może inne, lepsze) oprócz castoramy sprzedają również inne budowlane hipermarkety (OBI, Praktiker, Leroy Merlin ...) Przejeżdżamy koło nich codziennie.
A może ktoś już ma ulubione, sprawdzone, inne.
Jednym słowem - nie kupuję rękawic dla wszystkich.

Arecki napisał(a):
...Przydały by się jeszcze kije 1,5 - 2 metrowe z nabitymi gwoździami aby łatwiej było zbierać śmieci, bo kręgosłupy nam strzelą od schylania.

Kije z gwoździami sprawdzają się w pieszym zbieraniu śmieci.
26 kwietnia będą raczej nieprzydatne. Ale jak ktoś bardzo chce, niech zabierze ...
Dłoń (w rękawicy) + mocny kręgosłup sprawdzają się najlepiej.
Ja po całodziennym siedzeniu przy biurku z przyjemnością porobię tych kilkaset skłonów.

Arecki napisał(a):
...Proponuję konkurs dla uczestników - niech każdy z nas zrobi budkę dla ptaków z kilku desek - taki karmnik. Ja zrobię ich kilka + kupię ziarno...
Kto kupi słoninę i sznurek? :)

Arecki nie obraź się. Pozwól mi być od początku do końca organizatorem :kotek:
Tym razem skupiamy się na zbieraniu śmieci. Akcję z budkami dla ptaków i słoniną możemy zrobić za jakiś czas... wczesną zimą.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 09.04.2008 13:00 
Załączam kilka zdjęć obrazujących co na nas czeka (uwieczniłem tylko najgorsze miejsca)

Urokiem opony widocznej na poniższej fotce jest jej lokalizacja (około 15 metrów od ścieżki leśnej, w bardzo miękkim terenie) + fakt, że jest nieźle wklejona w podłoże. W ruch pójdzie pewnie wyciągarka :)

Image

Z kolei poniższa opona, niepozornie wyglądająca na tym zdjęciu, w rzeczywistości jest dość duża i ciężka. Potrzebne będą silne chłopy :)

Image

Poniżej jedno z miejsc do którego trzeba będzie podjechać z przyczepą
Są jakieś pozostałości wersalki, kawałek fotela

Image

No i na koniec rodzynek (też wymagający interwencji z przyczepą)
Czegóż tam nie ma... fotele od malucha, dywan, umywalka. Załamać się można.

Image

Teraz przygotowuję pismo informujące o imprezie. Podstempluje mi je Pan leśniczy i wyślę je do trzech najbliższych komend Policji. Niech wiedzą, że tego dnia mają nas nie ganiać.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.01.2004 04:31
Posty: 553
Miejscowość: Kabaty
Quad: Kopaczka do burakĂłw
PostWysłany: 09.04.2008 13:15 
Straż miejską również dobrze by poinformować...

_________________
.:GALEON:.
Ogień w sercu, diamenty na twarzy... a błoto na plecach...
www.quadteam.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 09.04.2008 13:21 
Arecki napisał(a):
Straż miejską również dobrze by poinformować...

Dziękuję. Słuszna uwaga.
Tak się stanie.

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.09.2005 16:15
Posty: 1441
Miejscowość: okolice W-wy
Quad: G00fi
PostWysłany: 10.04.2008 09:15 
Proszę o traktowanie dywanu widocznego na zdjęciu z szacuneczkiem, rozłożę go sobie w garażu i misio miękko mieć będzie ;)

Swoją drogą chciałbym kiedyś złapać "na gorącym" takiego czyścioszka co w ten sposób pozbywa się niepotrzebnych rzeczy ...:diabeł:

BTW. W zeszłym roku trafiłem na gościa co w okolicy Gassów miał chytry plan aby wypalić trochę trawy, a finał byl taki że latał z dwoma butelkami po wodę do Wisły i gasił to co mu się udało rozpalić. Smaczku dodawał fakt, że od ognia do nurtu rzeki były coś koło trzech metrów (ale w pionie :hura: ). Na zakończenie "akcji gaśniczej" gość był tak spocony, że wyglądał jakby wpadł do Wisły, a cera na twarzy przypominała kolorem mocno dojrzały pomidor. 8)
A i tak powinien być zadowolony z lightowego zakończenia całego zdarzenia. :diabeł:

_________________
Jeździć każdy może, ale nie każdy powinien...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 17.04.2008 12:42 
Pierwsze konkretne informacje zostały rozesłane na adresy mailowe uczestników "imprezy".

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 17.04.2008 12:52 
Jedna starsza już autochtonka z okolic mojej działki 80km od W-wy opowiadła z oburzeniem o swojej sąsiadce:
" -Wystawiła worek ze śmieciami przed domem. Jak ona tak może. CO za wychowanie! "
(pani czekał na wywóz śmieci i wrzuciła smieci do plastikowego worka, zamkniętego).
"- mogła przecież wywieść śmieci do lasu!"

motywacje doktora JUDYMA nic się nie zestarzały.
to taki przykład studzący narodową dumę...świetlaną historię umęczonego narodu, nasz mesjanizm itp.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.