Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Akcja "Sprzątamy las I". Relacje. Patronat ATV Polska
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 26.04.2024 20:02



Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Akcja "Sprzątamy las I". Relacje. Patronat ATV Polska 
Autor Wiadomość
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 19.04.2009 16:20 
Akcja "Sprzątamy las I". Relacje. Patronat ATV Polska
W dniu 18.04.2009 ATVFUNsQUAD sfinalizował przygotowania i zorganizował „Sprzątanie lasu”

Akcja o wymiarze społecznym i edukacyjnym, zorganizowana pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska razem z pracownikami Lasów Państwowych i przy bardzo aktywnym udziale wychowanków z Domu Dziecka w Jaworznie miała na celu również propagowanie pozytywnego wizerunku quadowców w naszym rejonie.

Miejscem zbiórki było wyznaczone niemal w centrum terenów rekultywacji piaskowni siedlisko na granicy Bukowna w niecce po kopalni piasku między osadami Bór Biskupi i Podlesie, nad małym stawem o krystalicznie czystej wodzie, w otoczeniu młodych sadzonek. Krajobraz taki dodatkowo nas motywował do działania.

Image

Image

Rozbiliśmy namiot, oflagowaliśmy teren a służby medyczne i straż pożarna zajęły przygotowane dla nich miejsca, gotowi do działania w terenie czekaliśmy na przyjazd naszych gości i przyjaciół.

Image
Dzięki uprzejmości Scanmed-u mieliśmy zapewnioną fachową opiekę medyczną - Seba_gtc nawet korzystał z ich usług :wizi:

W międzyczasie został ustalony schemat wzorowego uczestnika akcji !!

Image
tutaj kolega Cisza prezentuje jak duży worek śmieci znalazł :uśmiech:

Parę minut po 10.00 – zebrało się ponad 20 dorosłych osób, 10 quadów+ 5 przyczepek i co najważniejsze chwilę później pojawiły się dzieciaki z Domu Dziecka w Jaworznie.

Image

Po krótkim powitaniu i odprawie z leśnikami (Leśniczym Leśnictwa Bukowno i przedstawicielami Służby i Straży Leśnej) podzieliśmy się na 4 duże grupy (quad z przyczepką + quady solo, kilka osób dorosłych, dzieciaki), pod dyktando pracowników L.P ruszyliśmy w teren obdarowani specjalnymi workami ze znaczkiem L.P., wyposażeni w kije do zbierania śmieci własnej produkcji oraz łopaty i szufle.

Image

Image

Dodatkowo zaopatrzeni w przyzwoite rękawice ochronne, zostaliśmy również oznakowani „firmowymi” kamizelkami ostrzegawczymi opatrzonymi logo ATV Polska i ATVFunsQuadu – dla prostej identyfikacji kto w lesie może „kopać dołki” a kto nie ;-)

Image

3 grupy ruszyły we wskazane przez leśników najbardziej newralgiczne miejsca Bukowna, gdzie śmieci zdominowały krajobraz, natomiast jedna grupa zajęła się dokładnym przeczesywaniem dróg leśnych i przeciwpożarowych rekultywacji na której stacjonowaliśmy.


W ciągu kilku godzin skąpani promieniami słońca, które było dzisiaj dla nas niezwykle łaskawe zebraliśmy górę śmieci. Mówiąc górę mam na myśli zawartość około 10 przyczep!
W ciągu tego czasu dzięki niesamowitej sprawności członków naszej drużyny oraz zaangażowaniu i wydatnej pomocy dzieci z Domu Dziecka uprzątnęliśmy przewidziany przez leśników areał.

Image

Image

Na koniec, ponownie wszyscy zebraliśmy się w „naszym centrum dowodzenia”, gdzie czekała już na nas wyśmienita regionalna pizza i zimne napoje. Po wchłonięciu tego skromnego poczęstunku (a świeże powietrze
i sporo ruchu zaostrzyło apetyty), leśnicy poświęcili nam wszystkim nieco czasu na dyskusję na temat ochrony przyrody i zagrożeń jakie występują w ich rewirze, później za ich zgodą zaproponowaliśmy dzieciakom małą przejażdżkę - znamy się nie od dziś i wiedzieliśmy, że tylko na to czekają, więc po chwili wszyscy ruszyliśmy w teren.......

Podsumowując, akcja w naszych oczach była jak najbardziej udana, w myśl zasady przyjemne z pożytecznym, zrobiliśmy coś dla Lasów Państwowych na rodzimych terenach, a przy okazji dostarczyliśmy trochę wiedzy o środowisku naturalnym, ruchu na świeżym powietrzu i sporo radości dzieciom z zaprzyjaźnionej placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Liczymy że ta pionierska akcja połączenia wielu tematów i potrzeb, zaowocuje uczestnictwem dzieci w konkursie organizowanym przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu.

Również mamy nadzieję że w oczach pracowników L.P. wypadliśmy jako kompetentni i godni zaufania ludzie, którym zależy na środowisku naturalnym, dobrych stosunkach jak również na tym abyśmy nie byli postrzegani jako wrogowie.

Mam również nadzieję, że to pilotażowe przedsięwzięcie będzie pierwszym z cyklu i wkrótce przystąpimy do kolejnego ;-) a nie jednorazową zajawką ;-)
Liczymy w tym względzie na przychylność Nadleśnictwa ;-)

ATVFUNsQUAD

tekst: Seba_gtc, Virtua, Piro
zdjęcia: all :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 19.04.2009 16:28 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
No pikna relacja :^^D:

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 19.04.2009 16:52 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Panowie brawo oby tak dalej mam nadzieje ze uda nam się zorganizowac taką akcje w Olsztynie.


 
Moderator Działu Yamaha
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.05.2008 10:35
Posty: 775
Miejscowość: Bielsko-Biała
Quad: YFZ450 & Banshee`89
PostWysłany: 19.04.2009 17:13 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Wielkie brawa dla was.Całe szczęście,ze mamy takich ludzi co się im chce i robią coś.Szkoda tylko,że takie imprezy nie są nagłaśniane w mediach. :(

_________________
Prawdziwa pasja to taka, dla której poświecisz każdą sekundę wolnego czasu...
#152 ATV Bielsko-Biała
Pozdrawiam, Grexik :diabeł:


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 19.04.2009 17:39 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Panie i Panowie. Pokuszę się o małą reminiscencję z wczorajszej akcji. Będzie to foto relacja okraszona komentarzami do zdjęć mojego autorstwa.

Foto nr. 1
Łukasz virtua dzielnie walczy z wiatrem stawiając bazę

Image

Foto nr. 2
Błękit wody nad którym rozbiliśmy naszą bazę

Image

Foto nr. 3

Mój partner nick stolarz

Image

Foto nr. 4

Nasza silna grupa. Nikt się nie obijaj . Działaliśmy jak jeden organizm :!: :!:

Image

Foto nr. 5

Wyjeżdżamy z " łupami " a było tego trochę . Część poszła na pakę Dodga :^^D:

Image

Foto nr. 6

Składowisko " łupów " :^^D: Nagrabiliśmy tego jak Piraci z Karaibów :^^D:

Image

Foto nr. 7

Na koniec moja modelka znaleziona w trawie.

Image

I tym przyrodniczym akcentem chcę zakończyć moją foto relację raz jeszcze Wszystkim dziękując.
Pragnę podziękować przedstawicielom LP - Leśniczemu Panu Jackowi oraz Pracownikom Straży Leśnej . Dziękuję w szczególny sposób Darkowi nick Lesny za zaufanie jakim nas obdarzył oraz za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękuję dzieciakom , bo bez nich nie było by to możliwe. Pragnę również podziękować Wszystkim Uczestnikom biorącym udział w tej akcji. Mam nadzieję , że Wszyscy bawili się doskonale tak jak ja .Dziękuję.

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 19.04.2009 17:52 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Grexik napisał(a):
Szkoda tylko,że takie imprezy nie są nagłaśniane w mediach. :(

jak przypatrzysz się wnikliwie na Foto nr 5 to dojrzysz że media jednak były obecne - może nie te najbardziej "medialne" ale cóż do czegoś trzeba zacząć!

sądzę że dzisiaj w głównym wydaniu informacji w TVS coś o nas wspomną ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 19.04.2009 18:11 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Pojawiła się wzmianka w TV Silesia

http://www.tvs.pl/informacje/

Końcówka informacji.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 19.04.2009 18:14 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
tak nie za dużo tego materiału ale w sumie sens akcji zachowany!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 19.04.2009 19:13 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
http://www.tvs.pl/informacje/10396/


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 19.04.2009 19:57 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
fajna relacja ;-) oddaje klimat akcji w 100%

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 20.04.2009 10:35 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Relacja z akcji jest już zamieszczona na stronie głównej ATV Polska.
Jestem pod ogromnym wrażeniem - to bardzo profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona akcja! To potwierdza moją opinię, że ATVFUNsQUAD jest wyjątkowym squadem :D. Mam nadzieję, że Wasze zaangażowanie jest zaraźliwe :D !

Pozdrawiam
Dorota

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 20.04.2009 10:47 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Dziękujemy Dorotko :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 20.04.2009 11:00 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
D.L-G
Bardzo dziękuję w imieniu swoim i całego naszego squadu. Tak my jesteśmy roznosicielami tego wirusa. I poprzez kontakt z nami można się zarazić :^^D:

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 20.04.2009 11:10 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Dzięki Dorotko ;-)

cieszę się że w nas wierzysz ;-)

a mutacja spowodowana wirusem, którą niesiemy, zwana w kręgach znawców homo quadus positivus jest na szczęście nieuleczalna ;-)

nie pozostaje nic innego jak się nią zarazić i cieszyć z innymi zainfekowanymi!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.03.2009 14:29
Posty: 81
Miejscowość: Od Olkusza po Chrzanów
PostWysłany: 20.04.2009 13:02 
Re: Akcja "Sprzątamy las" RELACJE
Dopiero dziś mam coś czasu wolnego żeby siąść przy kompie i w imieniu swoim i moich kolegów z pracy podziękować za sobotnią akcje, sprzątania lasu. Szczerze mówiąc niektóre miejsca w które wjechaliście nie były porządkowane od co najmniej 10 lat, teraz z naszej strony będziemy chcieli utrzymać ten fakt i taki stan lasu jak najdłużej. W niedzielę na spokojnie udałem się w te miejsca i aż dziwiłem się że te śmieci już tak trwale były wkomponowane w ten krajobraz że ich brak wywołuje zaskoczenie. Z leśniczym w sobotę stosownie uczciliśmy ten fakt :)... pomimo jego 20-letniego stażu pracy w tym leśnictwie takiej akcji, i takiego jej rozmachu nie zapomni nigdy i cieszy się że od niego się to zaczęło. Reszta takich lub podobnych spotkań będzie na pewno jeszcze podejmowana. Wiadomo co trzeba dograć, co trzeba poprawić i jak ewentualnie elementy takiej akcji są ważne. Dziękuje członkom ATV którzy poświęcili swój czas, co by nie było był to słoneczny weekend który można było spożytkować inaczej, a wy kilka godzin zanurkowaliście w śmieciach. Obyśmy się spotykali w terenie tylko w takich przyjemnych sytuacjach. Tak czy owak wrzesień/październik w którąś sobotę nad Sztołą w Bukownie spotkamy się jeszcze na pieczonym dziku. Którym zrewanżujemy się za posiłek z Waszej strony :) Dzieciakom z domu dziecka postaramy się jak najbardziej pomóc ze strony LP, aby w tegorocznym konkursie "Czysty Las" powalczyły o najwyższe laury.
W imieniu swoim i pracowników PGL LP N-ctwo Chrzanów serdecznie dziękuje, i Darz Bór.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.