Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 22:34



Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009 
Autor Wiadomość
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 16.04.2009 18:53 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Seba_gtc
Jutro rozwieszam :)

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.03.2009 14:29
Posty: 81
Miejscowość: Od Olkusza po Chrzanów
PostWysłany: 16.04.2009 19:56 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
średnia żywotność tablic leśnych dla Bukowna to doba, chyba na dzień dzisiejszy z 30 wywieszonych informujących o numerach dróg pożarowych zostały dwie...

Mam prośbę, do Piro, wysłałeś mi zdjęcia z ewent. lokalizacjami miejsca spotkania , wrzuc tu fotkę nr 1, tam jest zaznaczone miejsce zbiórki. Naniosłeś drogi którymi ewentualnie można dojechać. Jest to miejsce w środku upraw leśnych i tymi drogami należy się tam dostać.

_________________
Zmierzły leśnik z zasadami,


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 16.04.2009 20:46 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Ja ogłoszenia rozwieszałem godzinę przed akcją

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 16.04.2009 21:33 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
i chyba tak trzeba będzie zrobić!!

Spotkamy się dwie godziny wcześnie i z pomocą naszych czterokołowych rumaków sprawnie to rozmieścimy!!

Apropos - w koszulkach jednorazowych na dokumenty, bo gdyby "matka pogoda" - chyba nasz najsłabszy pkt. - nabruździła to, informacje niezabezpieczone szybko by przestały być czytelne!!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 16.04.2009 21:44 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
myślę że można zaryzykować rozwieszenie części ogłoszeń w piątek około południa w newralgicznych punktach Bukowna... resztę powiesimy w sobotę!

kamizelki odblaskowe odebrane.... rękawice robocze przygotowane... ratownik zabookowany ;-)

działamy!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 16.04.2009 22:15 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Mieliśmy z Łukaszem małe "sympozjum" - myślę, że już niemal wszystko mam dograne, zrodziły się jakieś dodatkowe pomysły, rozwiązania - ale to tylko tzw. kosmetyka.

Teraz tylko paciorki w dłoń i jazda modlić się o pogodę!!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 16.04.2009 22:34 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
taaaaaaa i nie ważne do jakiego bóstwa....

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 17.04.2009 13:15 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
No to info rozwieszone we wszystkich newralgicznych punktach Bukowna a więc przy:

- Kościele Parafialnym w Bukownie.
- Knajpie ( tam gdzie żarełko jest zamówione )
- Na przeciwko domu Teściów Łukasza ( przy przejściu podziemnym )
- na 4 osiedlach bloków
- przy Remizie OSP ( tam gdzie był kiermasz )
- przy Targowisku Miejskim
- przy Komisariacie ( a co :^^D: )
- przy Urzędzie Miasta Bukowno oraz przy Urzędzie Pocztowym
- przy Banku
- przy Miejskim Ośrodku Kultury

Wszystkie na do tego celu przygotowanych tablicach ogłoszeniowych.

Zostało jeszcze trochę więc może jutro z rana jak czas pozwoli to się wrzuci to info jeszcze przy wejściach do lasu :^^D:

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 17.04.2009 13:22 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Serwetki i tacki zakupione!!


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 17.04.2009 13:22 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Na prośbę Lesny poniżej zamieszczam foto z lokalizacją miejsca jak również z zaznaczonymi drogami dojazdowymi na to miejsce.

Image

Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 17.04.2009 19:02 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
myślę że już w okolicy godziny 9.00 będzie wiadomo kto i gdzie jest ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 18.04.2009 07:28 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
To już dziś :D. Życzę udanego przedsięwzięcia. Czekamy na Wasze relacje.

Pozdrawiam
Dorota

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 19.04.2009 10:49 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
jesteśmy "PO"...

akcja przeszła nasz najśmielsze oczekiwania ;-)

my zaskoczyliśmy mile pracowników Nadleśnictwa jak również wszystkich niesamowicie zaskoczyła postawa dzieci!

zaplanowane zadania zostały zrealizowane w dużo krótszym czasie... ale o przebiegu naszych działań napiszę nieco później...

-- dodano 19.04.2009 11:49 --

no i stało się ;-) poniżej relacja ;-)

W dniu 18.04.2009 ATVFUNsQUAD sfinalizował przygotowania i zorganizował „Sprzątanie lasu”

Akcja o wymiarze społecznym i edukacyjnym, zorganizowana pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska razem z pracownikami Lasów Państwowych i przy bardzo aktywnym udziale wychowanków z Domu Dziecka w Jaworznie miała na celu również propagowanie pozytywnego wizerunku quadowców w naszym rejonie.

Miejscem zbiórki było wyznaczone niemal w centrum terenów rekultywacji piaskowni siedlisko na granicy Bukowna w niecce po kopalni piasku między osadami Bór Biskupi i Podlesie, nad małym stawem o krystalicznie czystej wodzie, w otoczeniu młodych sadzonek. Krajobraz taki dodatkowo nas motywował do działania.

Rozbiliśmy namiot, oflagowaliśmy teren a służby medyczne i straż pożarna zajęły przygotowane dla nich miejsca, gotowi do działania w terenie czekaliśmy na przyjazd naszych gości i przyjaciół.

Parę minut po 10.00 – zebrało się ponad 20 dorosłych osób, 10 quadów+ 5 przyczepek i co najważniejsze chwilę później pojawiły się dzieciaki z Domu Dziecka w Jaworznie.

Po krótkim powitaniu i odprawie z leśnikami (Leśniczym Leśnictwa Bukowno i przedstawicielami Służby i Straży Leśnej) podzieliśmy się na 4 duże grupy (quad z przyczepką + quady solo, kilka osób dorosłych, dzieciaki), pod dyktando pracowników L.P ruszyliśmy w teren obdarowani specjalnymi workami ze znaczkiem L.P., wyposażeni w kije do zbierania śmieci własnej produkcji oraz łopaty i szufle.

Dodatkowo zaopatrzeni w przyzwoite rękawice ochronne, zostaliśmy również oznakowani „firmowymi” kamizelkami ostrzegawczymi opatrzonymi logo ATV Polska i ATVFunsQuadu – dla prostej identyfikacji kto w lesie może „kopać dołki” a kto nie ;-)

3 grupy ruszyły we wskazane przez leśników najbardziej newralgiczne miejsca Bukowna, gdzie śmieci zdominowały krajobraz, natomiast jedna grupa zajęła się dokładnym przeczesywaniem dróg leśnych i przeciwpożarowych rekultywacji na której stacjonowaliśmy.

W ciągu kilku godzin skąpani promieniami słońca, które było dzisiaj dla nas niezwykle łaskawe zebraliśmy górę śmieci. Mówiąc górę mam na myśli zawartość około 10 przyczep!
W ciągu tego czasu dzięki niesamowitej sprawności członków naszej drużyny oraz zaangażowaniu i wydatnej pomocy dzieci z Domu Dziecka uprzątnęliśmy przewidziany przez leśników areał.

Na koniec, ponownie wszyscy zebraliśmy się w „naszym centrum dowodzenia”, gdzie czekała już na nas wyśmienita regionalna pizza i zimne napoje. Po wchłonięciu tego skromnego poczęstunku (a świeże powietrze
i sporo ruchu zaostrzyło apetyty), leśnicy poświęcili nam wszystkim nieco czasu na dyskusję na temat ochrony przyrody i zagrożeń jakie występują w ich rewirze, później za ich zgodą zaproponowaliśmy dzieciakom małą przejażdżkę - znamy się nie od dziś i wiedzieliśmy, że tylko na to czekają, więc po chwili wszyscy ruszyliśmy w teren.......

Podsumowując, akcja w naszych oczach była jak najbardziej udana, w myśl zasady przyjemne z pożytecznym, zrobiliśmy coś dla Lasów Państwowych na rodzimych terenach, a przy okazji dostarczyliśmy trochę wiedzy o środowisku naturalnym, ruchu na świeżym powietrzu i sporo radości dzieciom z zaprzyjaźnionej placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Liczymy że ta pionierska akcja połączenia wielu tematów i potrzeb, zaowocuje uczestnictwem dzieci w konkursie organizowanym przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu.

Również mamy nadzieję że w oczach pracowników L.P. wypadliśmy jako kompetentni i godni zaufania ludzie, którym zależy na środowisku naturalnym, dobrych stosunkach jak również na tym abyśmy nie byli postrzegani jako wrogowie.

Mam również nadzieję, że to pilotażowe przedsięwzięcie będzie pierwszym z cyklu i wkrótce przystąpimy do kolejnego ;-) a nie jednorazową zajawką ;-)
Liczymy w tym względzie na przychylność Nadleśnictwa ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 19.04.2009 11:06 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
Podpisuję się pod tym tekstem obiema ręcami :^^D:
Poniżej link do galerii
http://picasaweb.google.com/PiroSwiro/S ... s20090418#
Pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 19.04.2009 11:19 
Re: Akcja "Sprzątamy Las" edycja 2009
akcja udała się rewelacyjnie. Cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć :D
Wszystko było zorganizowane na tiptop.
Oczywiście nie mogę nie podziękować Leśnemu i jego kolegom za ogromne zaangażowanie (widać, że ludzie robi to z pasją), członkom ATVFunsQuad oraz przyjaciołom :^^D:

wielkie :brawo: :metal: :brawo: :blagam: :brawo:

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.