Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje- Patronat ATV Polska
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 09:00



Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje- Patronat ATV Polska 
Autor Wiadomość
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 30.05.2009 17:02 
Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje- Patronat ATV Polska
Na wstępie bardzo gorąco chciałbym Wszystkim zangażowanym w w naszą akcję podziękować:

- ATVFUNsQUAD- myśle że po raz kolejny staneliśmy na wysokości zadania
- Dzieciakom z Domu Dziecka w Jaworznie i ich opiekunowi - za pomoc w trudach akcji
- Leśnikom z Nadleśnictwa Chrzanów i Straży Leśnej - Darkowi, Jurkowi, Grześkowi
- Jackowi za pilnowanie Grilla
- Janiciowi, Viscowi za pomoc i świetną atmosferę
- Sanolowi za to co kolegom wyżej i rozbitego prawie nowgo quada
- Mrozińskiej za pomoc w bazie akcji i suport medyczny
- i całej reszkie o której zapomniałem - zmęcznie daje się we znaki.

a i dziękuje Pogodzie za wyrozumiałość i wysłuchanie naszych modlitw.

Akcja myślę że się nam udała, zrobiliśmy to co należy przy okazji świetnie się bawiąc w swoim i dzieciaków towarzystwie.

Materiał zdjęciowy i szersze relacje już niebawem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 30.05.2009 18:10 
Re: Akcja "Sprzątmy las II" - Relacje
Tak jak Seba_gtc napisał. Bóstwa wysłuchały naszych modłów widocznie :^^D: Też padam na przysłowiowego " pyska " Jak się tylko ogarnę wrzucę troszkę fotek z dzisiejszej akcji. Wielkie dzięki Wszystkim , którzy uczestniczyli w dzisiejszej akcji . To tak na razie w wielkim skrócie. I do zobaczyska oczywiście :okok:

-- dodano 30.05.2009 18:07 --

Tak jak obiecałem krótka fotorelacja z dnia dzisiejszego.

Foto numer jeden. Miejsce dzisiejszej bazy. Dodam , że piękna okolica.

Image

Foto numer dwa. Już prawie w komplecie. Czekamy na dzieciaki.

Image

Foto numer trzy. Już w akcji. Dziewczyny normalnie szalały :^^D:

Image

Foto numer cztery. Chłopaki też dzielnie walczyli. :^^D:

Image

Foto numer pięć. Tyle udało się zabrać jednej grupie.

Image

Teraz trochę pisaniny będzie :uśmiech: Podzielni byliśmy na dwie grupy. Grupa " Szczakowa " oraz Grupa " Sławków " . W skład z każdej grypy wchodziły gadzinki w ilości 6 sztuk na grupę oraz dzieciaki. Zdjęcia które są prezentowany to tylko z terenów działania Grupy " Szczakowa ". Więc ta ilość śmieci to tylko część tego co udało się zebrać dzieciakom oraz nam. Pewnie koledzy działający w Grupie " Sławków " niebawem zamieszczą fotorelację. Po czasie wytężonej pracy nadszedł czas na zabawę. Czyli " krótka " przejażdżka dzieciaków w terenie. Było trochę błotka i nawet jedna a może i więcej przepraw. Mam nadzieję , że wszyscy bawili się tak doskonale jak ja :^^D: Raz jeszcze Wszystkim dzięki za wielgaśne zaangażowanie oraz postawę. Dziękuję i pozdrawiam.

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 30.05.2009 19:46 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Akcja jak dla mnie zrobiona SUPER fajnie że są wśród nas quadowców ludzie którzy poświęcają czas dla takich spraw.....

wielki gratki dla wszystkich zaangażowanych w całej operacji i jeśli tylko będę mógł to na kolejnej tego typu akcji postaram się oczywiście BYĆ, i widząc całe to zaangażowanie w te wszystkie sprawy to jeśli tylko będę mógł jakoś pomóc to walcie śmiało.....

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.08.2008 07:20
Posty: 2892
Miejscowość: Tam gdzie gadzina tam ja.
Quad: Zielona żaba :) 700
PostWysłany: 30.05.2009 19:49 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Sanol słyszałem że zdeczka Ci się ucierpiało , a dokładniej gadzince :(

_________________
Niektórzy ludzie mogliby zabić się skacząc z poziomu swojego ego, na poziom swojego IQ .


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 30.05.2009 19:55 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Piro
życie :wizi:

tutaj więcej opisu rokli itp.
viewtopic.php?f=21&t=20773

mniejsza o rolke z wypadu jestem i tak bedzo zadowolony :uśmiech:

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 30.05.2009 22:15 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - 30.05.09
Koledzy, squadowicze, Leśni ludzie, kochane dzieciaki i wszyscy goście!

BARDZO dziękuję za udział w kolejnej akcji zbierania śmieci!

pomimo niezbyt sprzyjającej aury zrobiliście kawał dobrej roboty!

na sam koniec wyszło zza gęstych chmur słońce i rozgrzało zmarznięte ręce...

jak tylko zgram zdjęcia zrobię relację z całego wydarzenia ale już mogę uznać kolejną naszą akcję za bardzo udaną ;-)

-- dodano 30.05.2009 23:15 --

poniżej wstawiam kilka filmików z akcji... niestety tylko tym będziemy dysponować jako relacją ponieważ ze względu na koszmarną pogodę media nas nie zaszczyciły...








no i niewielka galeria fotek...

http://picasaweb.google.pl/lukasz.kulikowski/20090530AkcjaSprzatamyLasII?feat=directlink

relacja już wkrótce ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 31.05.2009 10:15 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
znowu daliśmy czadu i zrobiliśmy kawał wielkiej roboty :uśmiech:

wielkie brawa dla organizatorów / uczestników :brawo: :brawo:

Lepiej żyje się z myślą, że są ludzie na tym świecie, którym zależy i zawsze można na nich liczyć :^^D:

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 31.05.2009 10:28 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
na serwer ładują się kolejne fotki... wieczorem będzie duża relacja ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATVFunsQuad Member
ATVFunsQuad Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.11.2007 21:55
Posty: 3986
Miejscowość: Jaworzno i okolice:)
Quad: KQ 700 i kilkanaśCię PolarisĂłw :D
PostWysłany: 31.05.2009 15:58 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Troszkę ode mnie. Podczas tej akcji więcej sił włożyłem w przygotowania i w dniu samej akcji działanie w bazie niżeli w samo sprzątanie, niemniej bardzo się cieszę z efektów - lubię działać, a efekty i opinie jakie do nas docierają dzisiaj są tylko motywacją do dalszych działań.

Spotkaliśmy się rano o godzinie 8.30 pod leśniczówką razem z Virtuą - by pognać w ustalone miejsce w lesie i zacząć rozbijać obóz. Ja jechałem strażackim Transitem załadowanym po brzegi potrzebnymi tobołami, zaraz za mną przyczepka z moim KQ. Łukasz swoim dłuższym od niejednej ciężarówki zestawem ( Dodge Ram z grillem na pokładzie + przyczepka z dwoma quadami+ rzesza tobołów w aucie).

Image

Image

Rozbiliśmy namiot, ustawiliśmy przyczepki i nasze samochody, znalazł się gdzieś stół i kilka krzeseł oraz miejsce pod ściągniętą plandeką przyczepki na soki, węgiel drzewny i cary które mieliśmy pod ręką.

Nim się obejrzeliśmy wybiła godzina 9.30 - zaczęło się nas pojawiać coraz więcej - zarówno nas z ATVFUNsQUAD-u, jak i naszych zaproszonych przyjaciół, leśników, strażników leśnych. Ja w tym momencie opuściłem bazę i udałem się na ul. Hetmańską do placówki opiekuńczo wychowawczej, gdzie czekała na mnie grupka młodzieży chętnej nam pomóc w trudach akcji - już dojeżdżając na miejsce doznałem szoku - przed bramą wejściem do budynku czekało siedmioro, może ośmioro dzieci ubranych w charakterystyczne jaskrawo żółte kamizelki z logo ATVPolska i ATVFUNsQUAD-u. Bez pardonu dzieci wskoczyły do auta i pognaliśmy ( oczywiście zgodnie z zasadami ruchu drogowego) na miejsce.

Tutaj wszyscy się przywitaliśmy, by krótkiej rozmowie z leśnikami udać się do lasu - pobieżny, ale znaczący podział na stosowne grupy już dużo wcześniej z Virtuą mieliśmy ustalony, także cała odprawa trwała naprawdę krótko. Część udała się "na Sławków", a reszta na miejscu sprzątała tereny Pieczysk i Szczakowej.

Image

Image

Image

Image

Image

Nagle w bazie zrobiło się bardzo pusto - jeden quad - a przecież przed chwilą było kilkanaście maszyn - dwie osoby - Ja i Łukasz, tylko cieszę przerywają ochoczo pogwizdujące ptaki :?. Jednak to nie trwało długo - zaczęły do nas dojeżdżać coraz to nowe osoby - po które z konieczności za każdym razem wyjeżdżaliśmy pod leśniczówkę - tam zostawialiśmy wszystkie samochody by w lesie nie robić niepotrzebnego zamieszania - były tylko niezbędne dwa pojazdy. Przybył Jacek i Bartek ( Visco), którzy od razu zajęli się grillem i tworzyli miłe zamieszanie w bazie. Nie zanudzając nie będę się rozpisywał kto kiedy i na jak długo przyjechał - ale "ruch" panował niezmiennie do samej 17.00 czyli zakończenia nasze akcji.

O 15.00 wszyscy zjechali się, chwila przerwy, gorący posiłek, coś do picia - soki, herbata, kawa, - chwila wytchnienia, czas na rozmowę - grupa quadowców oczywiście rozmawiała na wiadome im tematy, w tym dość znaczący czas poświęcono na macanie, podziwianie i wszelkiego rodzaju dywagacje na temat nowego quada Virtuy - Polarisa XP850, część osób po prostu rozmawiała na temat naszej akcji, a jeszcze inni wsłuchiwali się w ciekawe wypowiedzi naszego zaprzyjaźnionego leśnika Darka ( Leśny).

Image

Na koniec odbyliśmy krótką, ale niezwykle ciekawą przejażdżkę z dzieciakami - ciekawą bo nie obyło się bez elementów przeprawy - niepozorny rów, zmienił się w przeszkodę nie do przejechania o własnych siłach przez niektóre quady. Po 6 km wróciliśmy do bazy - wszyscy z uśmiechami na twarzy, chodź niektórzy z nas bardzo brudni...... 8)

Kończąc naszą akcję wręczyliśmy dzieciakom upominki - Lasy Państwowe jak zwykle nie pozwoliły dzieciom odejść z pustymi rękoma, a od ATVPolska.pl każdy otrzymał miły gadżet - zarówno uczestnik akcji, jak i pozostali wychowankowie domu dziecka.

Image

Myślę, że całą naszą akcję można uznać za jak najbardziej udaną - pogoda dopisała pomimo wcześniejszych prognoz, nikt nie ucierpiał - poza quadem Sanola :lol:, a atmosfera która temu wydarzeniu towarzyszyła - na długo zapadnię nam w pamięci.

Dzisiaj finalnie kończąc akcję udałem się do Domu Dziecka jeszcze raz podziękować wszystkim wychowanką i związku z nadchodzącym dniem dziecka wręczyć paczki - dzięki wsparciu anonimowych sponsorów, każdy uczestnik akcji, i nie tylko , otrzymał pełno smakołyków.

Image

Przed chwilą zmuszony byłem zdać samochód strażacki - i jakie było moje zdziwienie jak spoglądając na licznik okazało się, że w ciągu sobotniej akcji i dzisiejszego wyjazdu do Domu Dziecka zrobiłem 148 km :szok: :lol:

Pozdrawiam, Seba_gtc


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 31.05.2009 20:02 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
przyznam relacja oddaje w 100% klimat całego dnia... nic dodać nic ująć...

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.06.2008 18:36
Posty: 1227
Miejscowość: Warszawa
Quad: 680FA
PostWysłany: 31.05.2009 20:35 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
RESPEKT PANOWIE!
Widziałbym taką akcję na Mazowszu, bo niedługo to chyba do nas strzelać zaczną ;)

_________________
Dziecko Chińczyk i dziecko Japończyk to się niczym od siebie nie różnią, tylko nazwą - Chińczyk i Japończyk. Chyba tylko jak Chińczyk jest chłopcem a Japończyk dziewczynką to się różnią - płcią. Ale to już tak jak u ludzi.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.03.2009 14:29
Posty: 81
Miejscowość: Od Olkusza po Chrzanów
PostWysłany: 31.05.2009 22:06 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Panowie super, kontenery pełne, las wysprzątany, dzieciaki zadowolone, quady ubrudzone. Po raz kolejny udowodniliście że można na was polegać, powiem Wam ze rano pogoda nie zachęcała do akcji i gdyby nie wasz determinacja byliśmy to skłonni przełożyć. Tu brawo za upór, Seba wszystko dokładnie opisał, wypada pogratulować dzieciakom i organizatorom ze strony ATV za tą akcję i tu duży ukłon do was ze strony leśników. Na pewno wszyscy są zadowoleni, ja też wrzucę skromne fotki...
1. Wszyscy Sqadowicze w komplecie...
Image
2. Wyjazd grupy Sławków, tam było najwięcej do zbiórki, kawał dobrej roboty zrobione...
Image
3. Grupa Sławków c.d
Image
4. Nowy quad Łukasza co jakiś czas coś gubił w błotku, większość rzeczy przepadła, ale tabliczka znamionowa się odnalazła.
Image
5. Padła komenda "każdy siada na gada" dwa razy powtarzać nie trzeba było...
Image
6. Wszyscy uczestnicy akcji w komplecie, po mimo zmęczenia każdy zadowolony.
Image
7. Powrót z przejażdżki
Image
8. Powrót c.d
Image
Jeszcze jedno, bardzo dobrze było zabezpieczone zaplecze w bazie, i bezpieczeństwo dzieci i uczestników biorących w akcji, 100% wziął to na siebie ATV. Można polegać na was jako organizatorów. Dlatego po konsultacji z kolegami narodził się pomysł, żeby po powrocie dzieci z koloni, ewentualnie po wakacjach zorganizować coś dla nich. Ale już bez śmieci, typowo, Quady/Las. Temat otwarty...

Z Leśnym pozdrowieniem Darz Bór,
Darek

_________________
Zmierzły leśnik z zasadami,


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 31.05.2009 22:15 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
cieszę się że po raz kolejny daliśmy się poznać jako konkretni i poważni ludzie!

dzieciaki mam nadzieję też były zadowolone!

a pod propozycją zrobienia czegoś dla tych dzieciaków (może i bez sprzątania) podpisujemy się wszyscy!

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 31.05.2009 22:22 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
Panowie brawo miejmy nadzieje ze uda nam się przeprowadzić akcje "Czysty Las" sprawnie tak samo jak Wam. WIELKI SZACUN


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 31.05.2009 23:27 
Re: Akcja "Sprzątamy las II" - Relacje
hegon
liczę na was ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.