Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czysty las. Od czego zacząć?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 19:19



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Czysty las. Od czego zacząć? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2010 11:59
Posty: 57
Quad: Kingquad 700 07r
PostWysłany: 16.05.2011 21:20 
Czysty las. Od czego zacząć?
Siemka
Ostatnio z kolegą poruszyłem temat śmieci w lesie, wpadliśmy na pomysł żeby w miarę możliwości oczyścić okoliczny las. Mam do Was pytanie orientujecie się może do kogo się udać że byśmy chcieli przeprowadzić taką akcje? Jak dla mnie oczywiście leśniczy (mieszkam w otulinie puszczy Kampinowskiej), zastanawiam się czy iść ze sprawą np do gminy? W końcu jak już zgromadzimy śmieci trzeba coś z tym zrobić do kogo się udać żeby zapewnili jakiś pojemnik na odpady? Bo sprzątnąć w jednym miejscu i wywalić w drugim trochę mija się z celem.
Nie interesuje nas jednorazowa taka akcja chcemy powiedzmy w miarę regularnie coś takiego robić.
Nie chce też żeby była taka sytuacja że jadę sobie z przyczepką pełną fajansu i ktoś mi zarzuci że jadę to wywalić.
Niestety każdy wie jaką opinie mają quad-owcy może prze takie małe gesty ktoś zobaczy że ten potwór który chowa się w kasku to też człowiek. W zimę pamiętam jak zasypało wszystkie chodniki w moim mini miasteczku jeździł jeden traktorek i odśnieżał wiadomo nie wyrabiał się, więc bez interesownie wskoczyłem na quada i zacząłem odśnieżać, część osób która mnie zapamiętała za każdym razem kiedy przejeżdżam macha mi przyjacielsko ręką może takie sprzątanie też będzie dobrze odbierane?
Jeśli ktoś robił coś podobnego proszę o swoją wypowiedz na pewno się przyda :)
PS
Kiedyś widziałem podobny temat, niestety nie mogę znaleźć jak przeoczyłem to proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 16.05.2011 22:15 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
Drogi kolego-co prawda nie mogę Ci pomóc żadną informacją w temacie,chociaż sądzę że prawidłowo sam sobie odpowiedziałeś-to jednak w pełni Cię popieram! Wspaniała inicjatywa.
Można by sobie tylko życzyć więcej takich quadowców,róbcie koledzy to sprzątanie i nawet jak nie wszystko wyjdzie i nie wszyscy będą chcieli Wam ułatwić sprawe-to nie przejmujcie się,samym pomysłem a wierze że też wykonaniem dodaliście otuchy i na pewno wpłyniecie w jakimś stopniu na nasz wizerunek.
Oby więcej takich indywidualnych inicjatyw.
Czas żeby elektorat zaczął odróżniać zwykłych chamanów od normalnych ludzi za kierownicą.
Powodzenia. :>

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 17.05.2011 09:20 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
Najprościej będzie udać się do nadleśnictwa sprawującego nadzór nad interesującym Was lasem i rozmowa z nadleśniczym. Nie wiem gdzie konkretnie chcecie tę akcję prowadzić więc nie wskażę konkretnego nadleśnictwa.
Wywozem śmieci z lasu zajmuje się także nadleśnictwo zlecając to zewnętrznej firmie.
Brałem udział w podobnej akcji z tym,że nie związanej środowiskiem quadowym.
Śmieci wtedy były gromadzone w ustalonym z nadleśnictwem miejscu, z którego odbierała je firma zewnętrzna.
Nadleśnictwo na tym skorzystało ponieważ płacili za sam wywóz śmieci a nie za usługę sprzątania.
Gmina może pomóc w wywozie śmieci ale wszystko zależy od chęci.

Życzę powodzenia.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.10.2007 19:34
Posty: 6236
Miejscowość: Kraków i okolice ;-)
Quad: Polaris... był, jest i zawsze będzie ;-)
PostWysłany: 17.05.2011 11:06 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
najprościej będzie poczytać wątki w dziale Quadowcy Dobrej Woli!

akcji sprzątania lasu było już kilka jeżeli nie kilkanaście w różnych regionach kraju...
tam jest wszystko bardzo dokładnie opisane ;-)

_________________
<<<<<zawsze ważne z kim, ważne jak a resztę przyniesie los>>>>>


 
Profil Tlen Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 17.05.2011 15:05 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
Dokładnie. U nas jest cykliczna impreza "Sprzątanie lasu", co prawda terenówkami, ale to jakiś sposób, żeby legalnie pojeździć po lesie i zaprzyjaźnić się z leśnikami. Śmieci trafiają w uzgodnione miejsce i wszyscy są zadowoleni.
http://www.amokpark.pl/index.php?option ... 3&Itemid=5


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.03.2011 22:04
Posty: 149
Miejscowość: Wejherowo
Quad: Była 200 ,teraz szukam ;))
PostWysłany: 17.05.2011 16:00 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
może ktoś wie czy było już takie coś na Pomorzu sprzątanie ziemi na quadzie ? :>

_________________
http://www.youtube.com/user/Byjanek#p/a/f/0/LBzm_o5ZT_k


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2010 11:59
Posty: 57
Quad: Kingquad 700 07r
PostWysłany: 17.05.2011 16:09 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
Dziękuje za odpowiedzi. Sprawa stała się jaśniejsza :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10.03.2010 16:13
Posty: 133
PostWysłany: 24.05.2011 12:04 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
kolego mpiekacz sprawa nie jest taka prosta przede wszystkim musisz udać się do nadleśnictwa danego terenu i otrzymać od LP zgodę na przeprowadzenie takowej akcji i na wjazd do lasu . Na wywóz śmieci Lp powinno Ci wskazać miejsce gdzie powinieneś to zwozić i tu twoja rola się kończy LP zajme się resztą a przynajmniej tak było w naszym przypadku tz. sQuadu Olsztyn .


bez zgody LP nie rób żadnej akcji bo możesz sobie i nam wszystkim zaszkodzić

Pozdrawiam

_________________
kulka = Hegon


 
Profil
Q.T.B. Quad Team Bydgoszcz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.01.2010 23:02
Posty: 1240
Miejscowość: Toruń / Beskidy
Imię: Alesandrija
Quad: KQ 750'
Poprzednie quady: Kawa bf750' Renata 800', Renata 800'
PostWysłany: 23.06.2011 11:23 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
podpowiem ;D
Ostatnio byłam na akcji "Quady sprzątają w lesie" pod Bydgoszczą - więcej na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze Quadzika.
Jest napisane co powinno się zrobić by akcja się odbyła ;)

_________________
Prawdziwy quadowiec ma benzynę w żyłach i olej w głowie

Życie quadowca to niekończąca się wyprawa ;D Trzeba to poczuć...trzeba to kochać by wiedzieć ile jest warte takie życie! ;D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 21.10.2011 14:57
Posty: 1
PostWysłany: 21.10.2011 15:14 
Re: Czysty las. Od czego zacząć?
Czytałem. Sporo trzeba się nachodzić, żeby móc zrobić coś pożytecznego. :diabeł: :diabeł: :diabeł:





Cytuj:
Regulamin pkt. 12.Zabrania się zamieszczania reklam konkurencyjnych serwisów, for internetowych, jak również serwisów komercyjnych, sklepów i firm w postach, podpisach, profilu, nick'u użytkownika oraz na fotografiach. Zdjęcia zawierające reklamę będą usuwane lub modyfikowane bez prawa do jakichkolwiek roszczeń ze strony ich autora.
// Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 21.10.2011 15:14, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.