Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z biegiem "L"
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 18.04.2024 13:16



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Problem z biegiem "L" 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.01.2010 11:47
Posty: 3
Quad: Arctic Cat 500 TRV 2006
PostWysłany: 02.06.2010 20:49 
Problem z biegiem "L"
witam :D . Ostatnim czasem zauważyłem ze w moim AC na biegu "L" zaczą mi przerywać. Czy ktoś mi może podpowiedzieć co się dzieje , czym to jest spowodowane, i jak to naprawić . Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich czterokołowców. :D


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 07.06.2010 19:18 
Re: Problem z biegiem "L"
Ale jak,silnik ci przerywa? trochę dziwne,bo czy to L czy H to tak samo silnik pracuje.Z tego co wiem to przy L koła przekładni się tylko bardziej zaciskają i przez to jedzie się wolniej a le pasek nie śliżnie.Ciężko dopatrzyć się jednak związku z pracą silnika,chyba że ci ten napęd przerywa,to na pewno pasek do wymiany.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2006 19:38
Posty: 1741
Miejscowość: śląsk S P S
Quad: Outlander 1000
PostWysłany: 10.06.2010 16:52 
Re: Problem z biegiem "L"
a nie dzieje się tak jak jedziesz na blokadzie dyfra??

_________________
Out 1000, Elka stage 4, XMR rear diff kit , BH 26"


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.01.2010 11:47
Posty: 3
Quad: Arctic Cat 500 TRV 2006
PostWysłany: 19.06.2010 19:24 
Re: Problem z biegiem "L"
witam. Tak przerywa mi silnik . spoczątku wydawał mi się ze może świeca ale wymieniłem i dalej to samo a tej blokady dyfra nie mam . i szczerze pierwszy raz o taki czymś słyszę . możesz coś powiedzieć o taj blokadzie wiecej. pozdrawiam. :)


 
Profil
Awatar użytkownika
PostWysłany: 19.06.2010 22:31 
Re: Problem z biegiem "L"
Matko bosko hiroszymsko-blokada,o ile się nie myle blokuje ci wszystkie 4 koła,wszystkie ciągną,natomiast napęd 4x4 powoduje dołączenie napędu na jedno koło z przodu.Inaczej 2x4-ciągnie tylko jedno koło z tyłu (zawsze to mniej obciążone) 4x4-ciągnie jedno koło z przodu i jedno z tyłu i 4x4 plus blokada-ciągną wszystkie cztery koła.Moge się mylić,jako że sam takiej możliwości nie posiadam,u mnie 3 koła ciągną na stałe ,2 z tyłu i jedno z przodu i tak jest na stałe.na pewno ktoś mnie poprawi jakby co.Przypatrz ię dobrze tej świecy-wyjmij,włóż do fajki i jej żelazny korpus przytknij do korpusu silnika-najlepiej w miejscu bez lakieru,włóż grube rękawice,następnie ktoś ci będzie startował rozrusznikiem a Ty uważnie obserwuj regularność pojawiania się i kolor iskry,jeżeli iskra ma regularny :skok; i jest wyrażna,najlepiej też jasno błękitna to ok.Jeśli nie jest a świece sprawdziłeś co najmniej dwie,to niedobrze ,bo jest coś z modułem zapłonowym.Próbe ze świecą zrób najlepiej w ciemności.Jeżeli to sprawa dopływu paliwa,to musisz rozebrać kranik i gażnik i dobrze przeczyścić,kompresorem-uwaga na drobne częsci w gażniku.W moim arcticujest tylko siateczka na kraniku i to tylko na rezerwie(sic) i druga siateczka w gażniku-karygodne-ta w gażniku była zapruta na amen.Jeśli po odpaleniu jakiśczas ci dobrze chodzi,albo przy małym obciążeniu a przy dużym po chwili zaczyna przerywać i jak go w tym momencie wyłączysz i po kilku minutach włączysz i teraz jest znowu przez chwile dobrze -to układ paliwowy do czyszczenia albo regulacji-kranik,gażnik,położenie pływaka i iglicy oraz skład mieszanki.narka.


 

Rejestracja: 05.03.2021 14:39
Posty: 1
Imię: Łukasz
Quad: Arctic Cat 500
PostWysłany: 05.03.2021 14:54 
Re: Problem z biegiem "L"
Witam , panowie potrzebuje pomocy , w moim Arctic Cat 500 - 2008 rok mam podobny problem z biegiem L , quad nie ma mocy , zachowuje się jakby był na biegu R, ale na biegu H już mam pełną moc i śmiga jak szalony. Gaźnik , filtry , świeca ok. Proszę o pomoc. Dzięki


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.