Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - demontaż półosi przód
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 18:25



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
demontaż półosi przód 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 27.04.2011 20:30 
demontaż półosi przód
Koledzy pomocy :)

ponieważ na obudowie przedniego dyfra mam wyciek oleju postanowiłem go wyjąć i uszczelnić...

jednak za nic w świecie nie chcą mi wyjść półosie z dyfra. szarpanie, ciągnięcie w dwie osoby, naciąganie pasem zaczepionym do słupa- nic nie pomaga.

w serwisówce używają do tego specjalnego młotka bezwładnościowego (zastępuje szarpanie za półoś) ale ma on bardzo precyzyjne ramiona i taakiego w PL nie dostanę. ktoś ma jakiś pomysł???

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.10.2010 12:40
Posty: 622
Quad: 2.
PostWysłany: 27.04.2011 21:00 
Re: demontaż półosi przód
Jeśli to wyciek może być to simering, proponuje wyciągnąć dyfer rozkręcić<rozpołowić> i półosie powinny wyjść:)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 27.04.2011 21:33 
Re: demontaż półosi przód
Akurat niedawno to robiłem.
Po pierwsze nie szarp za półoś za bardzo,bo tak naprawde to szarpiesz za seger zabezpieczający i to poprzez łożyska igiełkowe przegubu wewnętrznego.
Po drugie-trzeba sobie dopasować jakąś breche,pręt,ale lepsza brecha bo jest oryginalnie zagęta-i poprzez nią a od strony przeciwnego koła postukać po "walcu"przegubu wewnętrznego.
Czyli inaczej tłumacząc,jak teraz ciągniesz przegub,to teraz z przeciwnej strony (maxymalnie dokładnie z przeciwnej,wiem że zasłania dyfer,ale brecha ma wygięcie,to łagodniejsze) przypier... przez breche,a w tym czasie może ktoś ciągnąć z tej.
Jest tam pierścięń zabezpieczjący rozprężny i to on trzyma.

-- dodano 27.04.2011 22:33 --

Ten "walec" przegubu wewnętrznego,zwany też "kamieniem" ma jakiś kołnierz u Ciebie,http://www.brownsleisureworld.com/PartImages/0743-294.png może jednak można poprzez niego pobić od drugiej strony?
Zresztą to specjal tools z manuala,też łapie właśnie za ten kamień od tyłu,z autopsji wiem że możliwe jest podejście od zakrystii,ale co do mud pro,to na razie nikt nie wie,a jeszcze ten kołnierz.

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


Ostatnio zmieniony przez barabasz, 27.04.2011 21:33, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 29.04.2011 21:51 
Re: demontaż półosi przód
wiem że jest kołnierz, raczej kołnierzyk, 1mm wysokości! u SM maja młotek bezwładnościowy z idealnie dorobionymi szczypcami które łapią ten kołnierzyk.

będę się jeszcze dziś wieczorem męczył, naciągnę pasem półoś do słupa i dopiero będę za ten kołnierz próbował uderzać.

-- dodano 29.04.2011 21:47 --

półosie wyszły a wielkim bólem... czy można założyć inne zabezpieczenia półosi, te oryginalne są dziwnie duże stąd taki problem z wyjęciem półosi.

co się okazuje... zarówno mud pro 700 jak i 1000 mają problemy z przednimi dyframi. żeby wałka atakującego lubią się sypnąć i narobić szkód w dyfrze. tak było również u mnie... obudowa jest spawana ale nieudolnie, stąd ten wyciek. w środku w dyfrze wszystko jest ok, jedynie flansza jest trochę porysowana ale myślę nic jej nie będzie, reszta bebechów wygląda jak nowa, widać musiały zostać wymienione na nowe.

-- dodano 29.04.2011 21:51 --

barabasz napisał(a):
Zresztą to specjal tools z manuala,też łapie właśnie za ten kamień od tyłu,z autopsji wiem że możliwe jest podejście od zakrystii,ale co do mud pro,to na razie nikt nie wie,a jeszcze ten kołnierz.


ten "special tool" czyli nakładka na przegub z dwoma kawałkami blachy i gwintem do pręta młotka bezwładnościowego kosztuje jedyne 350 dolarów, hehehe, pogłupieli do reszty.
akurat przegub na wierzchu to taki "super turbo special tool" sobie dorobię ;)

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


Ostatnio zmieniony przez mihau 29.04.2011 21:51, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.04.2011 09:46
Posty: 536
Quad: AC 500
PostWysłany: 29.04.2011 22:13 
Re: demontaż półosi przód
A to ciekawe-znaczy z zębami poszli na tanizne,albo coś nie dopracowane.
Przecież przedni dyfer,ma zawsze mniejsze obciążenie,a i tak pełne dopiero po załączeniu blokady...
Jak se dorobisz "special tools" to będziesz mógł ściągać półosie lewą ręką pod wodą w nocy,to po co Ci zmieniać pierścienie.
Wracając do tego dyfra-może to błąd w załączaniu blokady? czy nie ma to powiązania z tym wałkiem? Miało by chyba,gdyby dać blokade w trakcie jazdy-niewiem,tak myślę,nie chce mi się wierzyć w tak słaby materiał.
po za tym jakie wrażenia z jazdy i eksploatacji?

_________________
Ludzie tracą zdrowie żeby zarabiać pieniądze,a potem tracą pieniądze żeby odzyskać zdrowie...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.10.2008 09:28
Posty: 861
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: zuki ltz, Grizzly 660, mud pro 700
PostWysłany: 30.04.2011 10:33 
Re: demontaż półosi przód
z jazdy super, choć na razie tylko dwa małe wypady były...

eksploatacja ok, fajnie że wszędzie jest dobry dostęp. muszę kilka spraw po poprzednikach poprawić.. osólna spodu jest za cienka, dorobie z 4mm alu, lampa ta która jest praktycznie nie poprawia światła więc idzie out :)

_________________
był sobie: Arctic Cat Mud Pro 700


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 60 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.