Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zalewanie paska napędowego wodą w Aeonie Cobra 180
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 28.04.2024 08:41



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Zalewanie paska napędowego wodą w Aeonie Cobra 180 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 12.01.2010 18:44 
Zalewanie paska napędowego wodą w Aeonie Cobra 180
Witam
Mam problem z napędem w moim Aeonie. Wjadę w wodę i już mi się pasek ślizga. Nie ma możliwości aby woda wlała się przez wlot powietrza bo on jest nad wodą i nie było żadnego mocnego chlupnięcia. I to już się kilka razy zdażyło. Ściągałem kiedyś osłonę paska i są w niej w sumie trzy otwory, dwa duże i jeden malutki. Sprawdzałem czy śmigło na wariatorze wytwarza ciąg powietrza i wytwarza, wylatuje powietrze tymi dużymi otworami z dołu. NIe wiem czy nie za słabo. Myślałem o zatkaniu tych otworów i zostawieniu tylko tego malutkiego. Tylko czym by to najlepiej zrobić? A może poprowadzić jakieś rurki od tych otworów w wyższe miejsce? Tylko otwory są prostokątne i nie wiem za bardzo jak je połączyć z jakimś odprowadzeniem powietrza?
Macie jakieś propozycje?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 08:55
Posty: 598
Miejscowość: Drawski Młyn ( Puszcza Notecka )
Quad: Chwilowo brak :(
PostWysłany: 12.01.2010 19:01 
Re: Zalewanie paska napędowego wodą w Aeonie Cobra 180
W modelu 220 zostało już to poprawione. Wszystkie wyloty zostały wyprowadzone do góry.
W obudowie są chyba właściwie dwa otwory przez, które może się dostać woda. Jeden z tyłu, drugi gdzieś pośrodku.

Do uszczelnienia może użyć np. kawałka metalu w kształcie prostopadłościanu, który jeden z końców został by włożony do skrzyni i uszczelniony. A drugi koniec z jakąś zaokrągloną końcówką, na którą można by nałożyć gumowy wąż i wyprowadzić go wyżej.

_________________
Pozdrawiam lewis ! :)
-> Aeon Cobra 125 -> Smc Barossa 250 ->Yamaha YZ 125-> ......:)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.03.2009 20:42
Posty: 385
Miejscowość: Zabrze
Quad: Aeon Cobra 180
PostWysłany: 25.03.2010 17:15 
Re: Zalewanie paska napędowego wodą w Aeonie Cobra 180
To jest już jakiś pomysł. Musę coś z tym zrobić bo jest to cokolwiek wkurzające.

-- dodano 25.03.2010 17:15 --

Zapomniałem napisać o przeróbce zapobiegającej zalewaniu paska napędowego. Zdjąłem pokrywę wariatora, w otwory wylotowe powietrza włożyłem kawałki rozgrzanej czyli miękkiej rurki plastikowej która dopasowała się w miarę do otworu. Lekko je wygiąłem do tyłu i na nie założyłem peszel fi chyba 30mm i pociągnąłem go w okolice światła stopu. Nieszczelność w około rurek spłaszczonych w otworach wariatora uzupełniłem silikonem.
Dzisiaj podczas wypadu testującego hamulce w wodzie i po wyjechaniu z niej, przetestowałem również ten mój system :) i się sprawdził. W wodzie w której kiedyś bym prawie stanął ze względu na ślizgający się pasek dzisiaj zupełnie normalnie jechałem. Aha rure ssącą przedłuzyłem takim samym peszlem i podciągnąłem pod plastik na wysokości zbiornika paliwa.
Pomysł Lewisa okazał się pomocny.
Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.