Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sprzęty AEON?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 22.05.2024 04:33



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Sprzęty AEON? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.07.2004 08:01
Posty: 112
Miejscowość: Mysłowice
Quad: Suzuki LT-A700 KING QUAD
PostWysłany: 22.07.2004 08:11 
Sprzęty AEON?
Witam wsystkich forumowiczów! Mam pytanie. Czy ktoś ma jekieś doświadczenia lub uwagi dotyczące sprzętu sprzedawanego pod marką AEON? Wydaje się że jest to interesująca propozycja - w dobrej cenie - dla początkujących i mniej zamorznych wielbicieli atv. Pozdrawiam.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 15.07.2004 20:55
Posty: 128
Miejscowość: mazowieckie
Quad: testowy :)
PostWysłany: 23.07.2004 08:40 
Witam Wojtku,
Miałem okazję pojeździć troszkę Aeonem OVERLANDem (był to nowy egzemplarz jeszcze nie używany). Quad odczuwał każdą nierówność terenu przestawiając swój tor jazdy.
Jeżeli chodzi o osiągi silnika to na początek powinno wystarczyć (później oczywiście może brakować trochę mocy, to wszystko zależy od tego w jakich warunkach i jak mocno będziesz go eksploatował).
Szerokość Aeona to ok. 97 cm - trzeba mocno kontrolować, żeby quada nie postawić na boku, ale moim zdaniem to bardzo dobrze (jeżeli nauczysz się jeździć na Quadzie z wąskim rozstawem osi to później na większych maszynach będziesz miał łatwiej).
Skrzynia biegów automatyczna z biegiem wstecznym (miałem minimalne kłopoty z poprawnym wrzuceniem biegu - w moim odczuciu trochę zbyt delikatna konstrukcja dźwigni zmiany biegów).
Aeona można zarejestrować na dwie osoby, ale miejsca na tym Quadzie to jest raczej tylko na jedną (małe siedzenie, miejsce na nogi jest przewidziane tylko dla jednej osoby, natomista drugej osobie nogi musiałyby częściowo wystawać za podnóżek).
Z tego co wiem to tego Quada można spokojnie zarejestrować, a do jego poruszania wystarczy prawo jazdy kategorii B.
Materiały użyte do produkcji wydawały mi się trochę delikatne (nadkola, bagażnik...).
Cena Aeona jest przyzwoita, ale czy jest to Quad wytrzymały i wart swojej ceny to pokaże życie. Za podobną cenę można kupić Quada Commando 250 lub Kymco MXer 150.

I jeszcze jedno... frajda z jazdy będzie bardzo duża bez względu na to jakiego czterokołowca zakupisz... 8)
Pozdrawiam Grzegorz


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.11.2003 20:11
Posty: 114
Miejscowość: gdańsk
Quad: Yamaha Grizzly 660 Kodiak 450 IRS
PostWysłany: 25.07.2004 15:28 
Masz jego test w najnowszym MOTOCYKLU...
polecam jest też test Kawasaki V-FORCE


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
Zbanowany

Rejestracja: 15.07.2004 20:55
Posty: 128
Miejscowość: mazowieckie
Quad: testowy :)
PostWysłany: 28.07.2004 09:26 
Tu znajdziesz porównanie Quadów Triton i Aeon:

http://www.aeon.scooter.com.pl/?s=press&p=mot8_04

Pozdrawiam Grzegorz


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.