Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - komputer od mostów?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 19:29



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
komputer od mostów? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 19.08.2014 09:12
Posty: 10
Imię: Rafał
Quad: Cectek Gladiator
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 350
PostWysłany: 19.08.2014 14:39 
komputer od mostów?
Witam :-)

jestem nowy na tym forum więc może się przedstawię - od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem Cecteka Gladiator z 2008 roku (wcześniej Kawasaki KLF 400 z 1999 roku), a jeżdżę czysto rekreacyjnie.

Mam jedno, a właściwie dwa pytania, (a) co to jest pod siedzeniem na samym końcu we wnęce taka duża skrzynka do której dochodzą dosyć grube dwie wiązki kabli i (b) do czego to służy?

Już kiedyś miałem z tym problem, tj. quad - niezależnie od przełożenia - cały czas pokazywał, że jest na wstecznym, co skutkowało szarpaniem podczas jazdy (overdrive wtedy nie działa). Rozebrałem tą skrzyneczkę przeczyściłem styki i przesuszyłem i wszystko było ok. Ale wczoraj znowu powtórka, jednak teraz wypiąłem obydwie wiązki i o dziwo bez tej skrzynki quad działa jak należy, tj. jeździ, wszystko jest pokazywane tak jak trzeba (przeszedł badanie techniczne). Producent raczej nie daje rzeczy niepotrzebnych (bo to kosztuje) jednak wydaje się, że bez niej quad jest w pełni sprawny i działa ....

Z góry jestem wdzięczny za pomoc.

-- dodano 19.08.2014 15:39 --

Witam ponownie,

w tzw. między czasie ustaliłem już co to za ustroństwo, więc dla potomnych dzielę się zdobytą wiedzą - jest to sterownik blokad mostów, więc po jego odłączeniu nie działa spinanie dyfrów (więc co do zasady quad bez tego działa, ale bez tych blokad).

Pytanie - czy ma ktoś z forum do sprzedania taką używkę/zamiennik, albo wie kto może to naprawić i za ile (i czemu tak drogo)? [wow]


Ostatnio zmieniony przez Boho, 19.08.2014 14:39, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 29.06.2015 08:21
Posty: 7
Imię: Piotr
Quad: Cectek Gladiator 500
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 29.06.2015 09:35 
Re: komputer od mostów?
Witam,
chyba mam ten sam problem, mógłbyś dać jakieś zdjęcie albo wyjaśnienie gdzie ten sterownik się znajduje?
z góry dzięki za pomoc


 
Profil

Rejestracja: 19.08.2014 09:12
Posty: 10
Imię: Rafał
Quad: Cectek Gladiator
Poprzednie quady: Kawasaki KLF 350
PostWysłany: 07.07.2015 09:05 
Re: komputer od mostów?
Kolego, sorki za opóźnienie ale dawno tu nie zaglądałem. Po wpisie na Twoim poście widzę, że poradziłeś sobie z odnalezieniem. Sprawdź jednak jeszcze same mechanizmy ...


 
Profil

Rejestracja: 29.06.2015 08:21
Posty: 7
Imię: Piotr
Quad: Cectek Gladiator 500
Poprzednie quady: brak
PostWysłany: 07.07.2015 10:32 
Re: komputer od mostów?
dzięki wielkie :D


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.