Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Adly 280 berze olej, dymi na biało.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 07:15



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Adly 280 berze olej, dymi na biało. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 10.11.2018 07:34
Posty: 2
Imię: Karol
Quad: Adly 280
Poprzednie quady: Chińskie
PostWysłany: 10.11.2018 08:04 
Adly 280 berze olej, dymi na biało.
Witam, Mam na imię Karol,chciałbym Wam opisać mój problem z quadem adly 280 canyon. Maszyna strasznie bierze mi olej, wczoraj np jeździłem 30min nie oszczędzając go i z 200ml uciekło, strasznie mnie to wkurza bo lubię żeby wszystko było zrobione na błysk i ciągłe dolewanie oleju nie jest niczym wygodnym.

I tu moje pytanie do Was co może być przyczyna czy pierścienie czy może uszczelniacze zaworowe,dodam że quad po odpaleniu dymi troszkę na biało ale jak się rozgrzeje nie dymi na wolnych obrotach prawie wcale ,ale za to po odkręceniu qazu strasznie dymi na niebiesko.Nie czuje w nim zęby był słaby mocy raczej ma na te swoje 250cm3.
Drugie moje pytanie dotyczy się głowicy jest ona dosyć nietypowa ze względu na ustawienie zaworów,i w mojej głowicy jest ustawione już poza skale co może być przyczyna takiego stanu rzeczy?(zdjęcia poniżej)link


https://www.fotosik.pl/zdjecie/722aae7f110852cf
https://www.fotosik.pl/zdjecie/0a7aaa15de72a548


Z tego co patrzałem części do tych quadów jest porostu mało,jeśli czeka mnie remont całego silnika to się chyba załamie bo jest ro strasznie duży koszt,np głowica goła 400zł ,tłoczek 300zł cylinder 300zł zawory 100zł ;/

Proszę następnym razem poprawnie tytułować tematy a zdjęcia wrzucać za pomocą forum a nie na zewnętrzny hosting. //Nazir


Ostatnio zmieniony przez Nazir, 10.11.2018 15:04, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 10.11.2018 11:29 
Re: Adly 280 pomocy ;<
Nie rozumiem, do czego są te " suwaki " Widzę znak IN na jednym to na drugim pewno EX. Nimi raczej nie reguluje się luzu zaworowego... Ściągnij dekielki poluzuj tą śrubę i zobacz za co ona tam odpowiada bo sam jestem ciekaw... Złe zgranie zaworów z zapłonem raczej w grę nie wchodzi bo by nie odpalał...

Remont Cię czeka to fakt. Proponuję tak. Zaopatrzyć się w uszczelki ( broń Boże składać sprzęt na starych uszczelkach ! ), kupić uszczelniacze zaworowe i pierścienie - pierścienie dostaniesz cały komplet pewnie. Tuleje oddać do honowania. Zerknąć możesz przy okazji na rozrząd (stan napięcia łańcucha i jego zużycia - weryfikacja po napinaczu (na max. wyciągnięty napinacz wkładasz ponownie i sprawdzasz czy ma jeszcze zapas), sprawdź ślizgi czy nie są wytarte.

Zaworki możesz przy okazji dotrzeć, pasta kosztuje parę złoty, a dotarcie 4 zaworów zajmuje max godzinę - poleruj je najdrobniejszą pastą jaką znajdziesz.

Mocy nie będziesz czuł mniej bo to pierścień olejowy nawalił a nie od kompresji - kompresja mieści Ci się pewnie w granicy tolerancji.


 
Profil

Rejestracja: 10.11.2018 07:34
Posty: 2
Imię: Karol
Quad: Adly 280
Poprzednie quady: Chińskie
PostWysłany: 10.11.2018 18:16 
Re: Adly 280 berze olej, dymi na biało.
Witam ponowienie, postanowiłem dzisiaj rozebrać silnik i tak jak podejrzewałem czeka mnie remont, wyczuwalny próg na cylindrze, dużo nagaru olejowego, i zawór dolotowy wybitny do wymiany.

Te suwaki służą do ustawiania zaworów, jest to dziwaczne trochę zrobione bo dzwigienki są w pokrywie i regulując suwaki opuszczamy je lub podnosimy. Poszukałem w sieci i silnik adly 280 to tak naprawdę Honda cn 250 lub CF Moto 250. We wtorek jadę się zapytać o ponadwymiarowy tłok i jeśli taki istnieje zrobimy szlif i składamy,jesli nie to znalazłem zestaw naprawczy za 450zl w polskiej dystrybucji o tak nie tak źle.
Pozdrawiam


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.