Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Taiwan z silnikiem Hondy Ricon
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 09:30



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Taiwan z silnikiem Hondy Ricon 
Autor Wiadomość
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2009 05:19
Posty: 37
Miejscowość: Warszawa
Quad: Cectek Gladiator
PostWysłany: 21.03.2009 05:27 
Taiwan z silnikiem Hondy Ricon
Znalazłem wydaje się ciekawą propozycję:
http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1076493
Czy ktoś użytkuje takiego quada? Jaka jest Wasza opinia?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 21.03.2009 06:44 
Kooperacja z Hondą w tym wypadku wygląda tak , że kuzyn Lao kupuje w USA używkę Rincona , żeby było taniej rozkręca go i wysyła to kuzyna Yuen. Ten zawozi części do wujka Tao który ma warsztato /fabrykę a w nim chińskie dzieci nocami odlewają wszystkie części. Następnie wujek Tao wysyła te żelastwo do kumpla Chen z Taiwanu , a ten jako wprawny biznesmen robi 'wicher' i wysyła całość na Świat.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.04.2006 20:13
Posty: 718
Miejscowość: Jabłonna
Quad: Nie ma :( bo nie mogę jeździć :-((((((
PostWysłany: 21.03.2009 08:17 
czosnek napisał(a):
a ten jako wprawny biznesmen robi 'wicher' i wysyła całość na Świat.

żeby się rozleciało!
ale kundel lampy przednie takie jakby z Bruta, licznik suzukowy, przełączniki częściowo rinconowe, ale silnik nie jest rinconowy bo nie było rinconów 400, a do tego nie przypomina mi żadnego znanego hondowskiego silnika,
a teraz ciekawostki z opisu technicznego tego czegoś
Opis techniczny
- silnik 4 suw 1 cylindrowy chłodzony powietrzem i olejem (nie zakleja się w głębokim błocie)

co się nie zakleja??
sterowanie biegami tip troic (guziki na kierownicy)
ktoś zna taki system???

_________________
Honda TAK ------ Honda POLSKA - NIE


 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 21.03.2009 09:04 
Czysty, żywy chińczyk ludowy, silnik znajomy, z boku jakiś napis czteroliterowy, z Hondą ma wiele wspólnego: taka sama ilość kół, kierownic, brak szyberdachu, dodatkowo wyposażony w zwiększony luz na łożyskach, elastyczne zawieszenie bez niepotrzebnego tłumienia i wiele innych modyfikacji - ulepszona wersja.
Moc zmienia się w zależności od numeru linijki w opisie, pewnie tuningowany...

Ogólnie quad, jaki jest,każdy widzi, szkoda tylko, że kłamią w opisie, ale to nic nowego...


 
Profil

Rejestracja: 08.05.2008 17:19
Posty: 189
Miejscowość: okolice Ostrowca Św. , Rzeszów
Quad: KQ 750
PostWysłany: 21.03.2009 09:08 
Wydaje mi się że to jest chiński ODES. Musisz poczytać o nim na forum, i zastanowić się czy warto, oczywiście z Hondą nie ma nic wspólnego :diabeł:

Nawet koło niej nie był garażowany :lol:

_________________
Sklep sportowy Sk-Sport


 
Profil Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2009 05:19
Posty: 37
Miejscowość: Warszawa
Quad: Cectek Gladiator
PostWysłany: 21.03.2009 11:26 
Dzięki za info, wszystko jasne. Szukam jakiej tańszej alternatywy do Cectek Gladiatora. "Zakochałem" się w tym quadzie (mówię o Gladiatorze) ale kosztuje więcej niż chciałbym wydać. Ale może jest wart tych pieniędzy i należy wydać więcej?
Myślałem też o CF Moto 500. Ale zawsze pojawia się ten chiński motyw i strach przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto.


 
Profil

Rejestracja: 08.05.2008 17:19
Posty: 189
Miejscowość: okolice Ostrowca Św. , Rzeszów
Quad: KQ 750
PostWysłany: 21.03.2009 11:33 
Powiem Ci tak, teraz quady mocno zdrożały przez kurs $ :( Myślę że niedługo spadnie do "normalnego" poziomu. Wtedy będziesz musiał sobie odpowiedzieć na pytanie. Czy za np 27 tys kupić G700 lub KQ750 lub Hondę z USA (bez gwarancji lub z gwarancją roczną sprzedawcy) czy za 29 tys gladiatora. Dla mnie odpowiedź jest oczywista. A zamiast CF Moto (nie to żeby to był dziadowski sprzęt) Polecam Ci Suzuki Vinsona 500 super sprzęt. Kolega kupował rok temu jak kurs dolara był koło 3 zł za ok 22 tys z gwarancją roczną. Ewentualnie jakąś Hondę Foremanka 500 ale może być droższa.

Pozdrawiam

_________________
Sklep sportowy Sk-Sport


 
Profil Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2009 05:19
Posty: 37
Miejscowość: Warszawa
Quad: Cectek Gladiator
PostWysłany: 21.03.2009 11:56 
Mogę kupić Gladiatora za 26 tys z 2008 i odliczyć 60% VAT, amortyzować Sprzęt czyli zrobi się coś koło 20 tys. A wyjątkowo mi się podoba. Zależy mi też na homologacji. Z tego co czytałem to silnik, napęd i zawieszenie ma naprawdę topowe. Podoba mi się też że jest taki szeroki (1310) co daje stabilność. Dlatego mam taki ból głowy.


 
Profil

Rejestracja: 08.05.2008 17:19
Posty: 189
Miejscowość: okolice Ostrowca Św. , Rzeszów
Quad: KQ 750
PostWysłany: 21.03.2009 12:19 
Niestety nic na jego temat nie powiem. Ale kolega kupował ostatnio Grizzly 550 z 2008 roku na firmę zapłacił koło 29 tys z wyciągarką WARN i z pakietem homologacji. Wersja kolorystyczna CAMO czyli droższa, odliczył 100 % vat.
Powiem Ci tylko tyle w terenie jest to u nas najlepszy quad i nawet bym się nie zastanawiał. :D

_________________
Sklep sportowy Sk-Sport


 
Profil Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21.03.2009 05:19
Posty: 37
Miejscowość: Warszawa
Quad: Cectek Gladiator
PostWysłany: 21.03.2009 13:18 
To Grizzly w CAMO też mi się podoba. Temat VATu wałkowałem z księgową i ona nie widziała podstaw do odliczenia więcej niż 60%. Czy możesz na priva podesłać mi kontakt do kolegi? Może on pomoże mi nakierować księgową.
Wracając do Grizzly 2008 to może dało by się zaoszczędzić na wyciągarce? Sprawdzę oferty.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.