Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z silnikiem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 10:14



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Problem z silnikiem 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.05.2009 12:33
Posty: 1
Quad: AXATV400-2/1092
PostWysłany: 18.05.2009 13:27 
Problem z silnikiem
Witam!
Proszę o pomoc w sprawie silnika bo jestem "zielony" w tych sprawach. Postaram się krótko opis w czym problem. Rzecz tyczy się quada AX ATV400-2/1092 http://acxa.de
Po ok godzinnej jeździe po zróżnicowanym terenie silnik zaczął nierówno pracować. (Bezpośrednio przed problemem z silnikiem wjechałem pod dosyć stromą i długą górę). Dusił się na wolnych obrotach gasł, brakowało mu mocy, dodając gazu szarpał jak by paliwo nie dopływało (zaznaczam, że paliwo było i jeżdżę na PB98) albo świeca nawalił. Z ledwością dojechałam do garażu.
Zaczołem sprawdzać silnik:
Sprawdziłem świecę - byłą czarna- oczyściłem, przepaliłem i jest ok. Iskra jest w porządku. Niestety nic to nie dało.
Sprawdziłem olej - i tu mnie zaskoczyło :szok: SUCHO. Quad ma przejechane ok 700 km i zaro oleju. Odrazu uzupełniłem (10W40) .Obejrzałem jeszcze raz silnik, ale nigdzie nie ma śladu aby był wyciek.
Kolejna rzecz jaką sprawdziłem to filtr powietrza i znowu szok. W airboxie pełno oleju. A filtr był zalany olejem.
Sprawdziłem na forum co to może znaczyć. I opinie są różne. Jedn z nich mówi że podczas stromych zjazdów olej może przedostawać się do filtra powietrza - ale w niewielkich ilościach anie tak jak u mnie ponad 0,5 L. Inne piszą o pierścieniach i takich tam.
Ważna uwaga. Po ściągnięciu filtra powietrza quad działał bez problemów. Dobrze palił i moc była w normie ale mimo to chlapał troch olejem.

Nie wiem co teraz robić. Proszę o radę. Od czego zacząć ?

Czy filtr powietrza w quadzie powinien być zalany olejem. Jeśli tak to w jakiej ilości.

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.08.2008 06:57
Posty: 38
Miejscowość: pszczyna
Quad: aeon cobra 180 rs2
PostWysłany: 18.05.2009 14:26 
Re: Problem z silnikiem
witam
wymien filtr powietrza zmien olej i unikaj takich podjazdow
filtr powietrza ma być czysty a nie zachlapany olejem


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 54 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.