Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 20:05



Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 12.06.2009 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Śląsk
PostWysłany: 06.07.2009 20:52 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
witam
bastust widzę że poradziłeś sobie z płyta, jak to zrobiłeś???????? hehe mnie dalej w servisie zwodzą!!!! :?
co do ustawki to spoko trzeba pomyśleć o tym
jak śmigasz z grizzlakami i kq to uważaj bo my mamy kapkie niżej zasys powietrza do filtra, o czym przekonałem się po ostatnich ulewach i zalałem quada na amen, mleko zamiast oleju, w gaźniku 20g mułu - 5 razy płukanko silnika, gaźnik na części i wszystko dalej pyrka do przodu. Jakieś dzwonienie się pojawiło podczas jazdy, ale narazie szukam przyczyny, i pojawiła się dziura powietrza przy startowaniu powodująca nawet zgaszenie maszyny :/ oponki aktualnie to big horn na felaśkach z 2,5 cm offsetem więc poszerzyło go o 5cm a to poprawiło stabilność, miałem zille założone ale strasznie przy startowaniu i zwalnianiu szarpało kierownicą.
Korek spustowy jest i faktycznie bardzo prosto i szybko można spuścic wodę, a co ciekawe po ostatnim zatopieniu skrzynia pasowa suchutka ;d, przy okazji, czy Wam też tak często piszczy pasek w skrzyni, najczęście przy startowaniu??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.03.2007 09:12
Posty: 1673
Miejscowość: 012
Quad: sprzedany
Poprzednie quady: Polaris SP500 H.O. '10
PostWysłany: 07.07.2009 14:28 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Widze ZmroQ że nie lansujesz się po bulwarach tylko używasz SYMa zgodnie z przeznaczeniem :diabeł: , takie relacje są wiarygodnym źródłem informacji dla mających dylemat co kupić w przedziale kasowym 25K

P.S. Pytałem o ten korek bo w jednym z numerów quadzika bądz atvsport był ostatnio test SYMa 600 i stwierdzili tam, że korka nie ma :szok:

_________________
mniej znaczy więcej


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 12.06.2009 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Śląsk
PostWysłany: 07.07.2009 23:13 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Chętnie bym się zapoznał z tym artykułem, może streść co tam ciekawego jeszcze nawymyślali????????????


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.03.2007 09:12
Posty: 1673
Miejscowość: 012
Quad: sprzedany
Poprzednie quady: Polaris SP500 H.O. '10
PostWysłany: 08.07.2009 10:33 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Z tego co pamiętam to:
- niezależne zawieszenie tyłu zachowuje się jak ośka
- w trybie 2wd rzuca przodem i najlepiej jeździć non stop na 4wd
- silnik rzęzi jakby nie było w nim smarowania
- dołączanie przodu jest bardzo głośne
- tylny hamulec się blokuje i jego rozwiązanie wyklucza samodzielną wymianę klocków
- szarpaczka jest pod złym kątem i nachodzi podczas odpalania na błotnik
- elektryka w ogóle nie zabezpieczona

z grubsza tyle

_________________
mniej znaczy więcej


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 12.06.2009 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Śląsk
PostWysłany: 08.07.2009 15:17 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
hehe widzę, że ktomuś bardzo nie w smak pojawienie się SYMa na polskim rynku, praktycznie są to same brednie, jedynie co do elektryki to może troszkę powinna być bardziej zabezpieczona to fakt. Ja jak narazie niemam większych problemów i uważam, że jest to spora konkurencja w tym przedziale dla np. Kymco które już zdobyło zaufanie polskich Quadowców.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2007 12:38
Posty: 146
Miejscowość: Śląsk
Quad: kilka
PostWysłany: 13.07.2009 08:40 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
REVOLVER napisał(a):
bastust coś masz niefart, co chwilę jakaś awaria nowych części :oczy: , albo masz za słaby sprzęt na swoje potrzeby :wizi:

Nie fart to moje 2 imie tak mam ze wszytki nawet topowe modele elektroniki czy auta sredniej klasy z salonu to zawsze trafiam na "wada fabryczna"
Tylko żona i syn S klasa bez usterek :)
Ps nowa Dragonka wciąga ża furczy.
Tak na marginesie jak będziesz kupował winde i nie jesteś zbyt bogaty polecam serwis i obsługa najwyższa klasa szczególnie Michał na wszystko odpowiedzą nie robią z niczym problemu super super jestem zadowolony

-- dodano 10.07.2009 17:17 --

REVOLVER napisał(a):
Z tego co pamiętam to:
- niezależne zawieszenie tyłu zachowuje się jak ośka
- w trybie 2wd rzuca przodem i najlepiej jeździć non stop na 4wd
- silnik rzęzi jakby nie było w nim smarowania
- dołączanie przodu jest bardzo głośne
- tylny hamulec się blokuje i jego rozwiązanie wyklucza samodzielną wymianę klocków
- szarpaczka jest pod złym kątem i nachodzi podczas odpalania na błotnik
- elektryka w ogóle nie zabezpieczona

z grubsza tyle

Brednie bracie !!!!!!
Jestem pewien że to był doskonały wybór kolega teraz kupił Gryzlaka tylko 3500 km jak się okazało pospawana rama problem z servem problem z silnikiem na szybko ma do wsadzenia 5tysięcy u kowala oczywiście jak był w serwisie to po wycenie dostał zawału.
Nic nie kupisz w tych pieniądzach nic sensownego.Mój tak w tyłek dostaje :) a teraz z windą to nie mam ograniczeń patrze tylko czy jest się o coś owinąć :)
Jak masz wolne dwadzieścia para to szukaj kończą się roczniki 2008 aaa CF500 w wydaniu Kingwey czy ATV Sweden też spisuje się nie zle...

-- dodano 10.07.2009 18:06 --

ZmroQ napisał(a):
witam
bastust widzę że poradziłeś sobie z płyta, jak to zrobiłeś???????? hehe mnie dalej w servisie zwodzą!!!! :?
co do ustawki to spoko trzeba pomyśleć o tym
jak śmigasz z grizzlakami i kq to uważaj bo my mamy kapkie niżej zasys powietrza do filtra, o czym przekonałem się po ostatnich ulewach i zalałem quada na amen, mleko zamiast oleju, w gaźniku 20g mułu - 5 razy płukanko silnika, gaźnik na części i wszystko dalej pyrka do przodu. Jakieś dzwonienie się pojawiło podczas jazdy, ale narazie szukam przyczyny, i pojawiła się dziura powietrza przy startowaniu powodująca nawet zgaszenie maszyny :/ oponki aktualnie to big horn na felaśkach z 2,5 cm offsetem więc poszerzyło go o 5cm a to poprawiło stabilność, miałem zille założone ale strasznie przy startowaniu i zwalnianiu szarpało kierownicą.
Korek spustowy jest i faktycznie bardzo prosto i szybko można spuścic wodę, a co ciekawe po ostatnim zatopieniu skrzynia pasowa suchutka ;d, przy okazji, czy Wam też tak często piszczy pasek w skrzyni, najczęście przy startowaniu??

Cześć ZmroQ!!!!
Muszę cię zmartwić z płytą pracy i kombinacji w pierony ,,,robiłem tę płytę cały dzięń ze specjalistą spawaczem.
Jeżeli chcesz poślę Ci na PW albo na email fotki z budowy.Mam krowe DW4000 czkę rwie jak trzeba.
Jest opcja 2 ja jestem na etapie ustalania kosztorysu jak masz chęć to za 3 tygodnie będę miał gotowy produkt do sprzedaży.Daje słowo że na Tobie nie zarobię w końcu mój pierwszy internetowy Symowy kolega.
Moja płyta jest przekombinowana jest przymocowana na 4 śrubach + 2 podparcia na belkach poprzecznych (taka płyta jest zadroga w produkcji) dla tego w przyszłym tygodniu będę robił 2 uniwersalną z inną konstrukcją. (pisałem Ci w tedy by od razu zrobić 2 miałem spawacza itd..) ale damy radę puść mi na PW swój numer telefonu.
Co do wody też muszę zobaczyć czy w dyfrach nie mam śmietany na bagnecie olej czyściutki a było ostro :).
Ile Cię kosztowała operacja odwodnienia/odmulenia w servisie?????????????????
Poszerzenie jeżeli koła pasują od gryzlacza to elemet do poszerzenia (dystanse) też powinny myślę o nich.
Usztywnilem go na amorkach jestem na 4 zębie fabrycznie na 3 REWELACJA!!!Polecam!
Dzwonienie ? Zerknij na rurę wydechową przy kolektorze wydechowym obejma przykrecona 2 srubami bezpośrednio do cylindra (UWAGA GORĄCE!!!) i cybant na imbus łączący 2 rury wydechowe (imbus to bywa luźnie i wku... jak pieron.U mnie to był powód dzwonienia.
Piszczenie? Zobacz czy nie występuje po ostrym hamowaniu hamulcem nożnym, jest możliwe szczególnie przy zapapranym hamplu błotem.
Ja teraz zrobiłem maly otwór w korku paliwa odpowietrzenie jest niewystarczające.Jak się silnik mocno zagrzał podgrzewając bak quad potrafił się dusić odkręcenie baku momentalnie pomagało , poza tym syczał jak wąż.Musiałem się zabezpieczyć by mi pod sporym podjazdem się nie rozmyślił miałem taką przygodę.

-- dodano 13.07.2009 08:35 --


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2008 16:32
Posty: 5
Miejscowość: lubuskie
Quad: sym 600
PostWysłany: 23.07.2009 15:48 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Przejechałem 300 km właśńie go odblokowuje i zakładam wyćiągarke,sprzęcior daje rade. :diabeł:


 
Profil

Rejestracja: 12.06.2009 21:55
Posty: 14
Miejscowość: Śląsk
PostWysłany: 24.07.2009 23:12 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
No witamy kolejną ofiarę stajni SYM :diabeł:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2007 12:38
Posty: 146
Miejscowość: Śląsk
Quad: kilka
PostWysłany: 26.07.2009 21:03 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Witam witam !!!!!!!
"ofiara stajni SYM " :) :lol: :lol:
ZmroQ ostałeś plastiki /////////przypłyneły????
dziś fikołkował mój sym plastiki całe jedna zawleczka zerwana luster złamane :lol: dobrze że na piachu.
Chyba czas z dystansami się zaprzyjaźnić.

-- dodano 26.07.2009 21:03 --

Jacahd napisał(a):
Przejechałem 300 km właśńie go odblokowuje i zakładam wyćiągarke,sprzęcior daje rade. :diabeł:

Twój pierwszy?
2008 rok?


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2008 16:32
Posty: 5
Miejscowość: lubuskie
Quad: sym 600
PostWysłany: 27.07.2009 18:57 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
bastust napisał(a):
Witam witam !!!!!!!
"ofiara stajni SYM " :) :lol: :lol:
ZmroQ ostałeś plastiki /////////przypłyneły????
dziś fikołkował mój sym plastiki całe jedna zawleczka zerwana luster złamane :lol: dobrze że na piachu.
Chyba czas z dystansami się zaprzyjaźnić.

-- dodano 26.07.2009 21:03 --

Jacahd napisał(a):
Przejechałem 300 km właśńie go odblokowuje i zakładam wyćiągarke,sprzęcior daje rade. :diabeł:

Twój pierwszy?
2008 rok?

Rok 2008 przedtem była 300-tka różnica kolosalna :>


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2007 12:38
Posty: 146
Miejscowość: Śląsk
Quad: kilka
PostWysłany: 29.08.2009 08:51 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Dobry gad będziesz zadowolony pare małych mankamentów ale ogólnie super.
Zobaczysz po odblokowaniu zobaczysz co potrafi w pojedynkę to reduktor sporadycznie będziesz włanczał :)

-- dodano 02.08.2009 09:41 --

Panowie, coś dla zainteresowanych nasz Quad rozpisany na części pierwsze z numerami katalogowymi :lol: :lol: :lol:
http://www.sym-moto.cz/download/ND.600c ... raider.xls

-- dodano 29.08.2009 08:51 --

Witam Panowie jak qady brykają?
Mój dobił właśnie 1000km i idzie na servis na wymianę płynów.
wklejam link do filmików daje radę nawet w wodzie :) :
http://www.youtube.com/watch?v=7aeG-BP-i9I
http://www.youtube.com/watch?v=4jtXpXQKTJ4
http://www.youtube.com/watch?v=whv34nc7lII


 
Profil

Rejestracja: 09.09.2009 18:24
Posty: 2
Quad: SYM 600 ccm
PostWysłany: 09.09.2009 18:37 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
[quote="bastust"]Ja już jestem po odblokowaniu różnica jest ale żebym padł na kolana to nie.Chyba już się przyzwyczaiłem.
Mój syn ma 9 lat i dje w palnik że błoto z pod kół wyrywa.
Co do odblokowań to jestem sceptyczny czy oni go odblokowują w 100% czytałem o innych ATV i tam jest parę blokad , w gaźniku w tłumniku.
Nie jestem pewien ale wygląda na to że całe odblokowanie to:
wyciągnięcie przepustnicy w niej są 3 dziury one zostają zablokowane poxyliną przeszlifowane i koniec.
Na pewno u mnie to było robione czy coś jescze na 80% nie popytajcie w servise coś będziemy więcej wiedzieć.
Ja się nie dowiedziałem.
Wcześniej V-max 78 i jak w koleiny z błotem w poprzeg się wpakowałem to 15 kw było za mało.
Teraz po odblokowaniu nie używam prawie reduktora zapinam napęd i rura.
ZmroQ może się kiedyś ustawimy ? :)
Mam pytanie do kolegów :
1)jak odpuszczacie gaz to strzela Wam z rury?
2)trudniej wchodzi "L"
3)Czy czasem po zapięciu przedniego dyfra a raczej jego rozłączenia słychać puk -czasem
4)Jak docieracie Quada?

aaaa jescze jedna sprawa podciągłem o ząbek amorki rewelacja koniec bujania.

-- dodano 27.06.2009 22:19 --

Kolego Ja posiadam 4 Symy ... Mam wypozyczalnie wszystkie 4 mam odblokowane.. Maja one przejechane już ponad 1500 km... Sprawója się bardzo dobrze..Kupujac quady zastanawiałem się nad GRYZLY 700...jednak po testech gryzly padło...zawieszenie poleciało no i w ciezkim terenie SYm wychodził Yamaha zostawała...Co do pytan Gdy puszczasz gaz bd CI szczelac...po ustawieniu na serwisie gwarancyjnym przestaje szczelac (500km) BIeg "L" może Ci ciezko wchodzic ale pod wajha masz regulacjie..podkrec sróbke i będzie git.. nastepne pytanie szczela ale nie zawsze.. Ja docierałem go na podstawie ze niedałem mu odrazu po dupie ze go zanózyłem w bagnach tylko odczekałem te 500 km ;) Pozdrawiam w razie pytan pisz do mnie... moge załatwic Te quady w bd dobrej cenie ;) Nowki ;]


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.01.2007 12:38
Posty: 146
Miejscowość: Śląsk
Quad: kilka
PostWysłany: 14.09.2009 19:34 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Panowie pojawiły się akcesoria do naszych SYM ów
pełne zabezpieczenie spodu quada
nie moge podać linku niestety
trzeba szukać na A..........


 
Profil

Rejestracja: 09.02.2010 17:58
Posty: 4
Quad: sym
PostWysłany: 09.02.2010 18:06 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
czesc chlopaki chcem kupić sym 600 nie mialem jeszcze nigdy quada i nic na ten temat nie wiem wiec moecie mi doradzic czy ta 600 sym jest cos warta na pewno nie będzie mocno katowany w ciezkim terenie najwyzej na polowanie i na przajazdzke po lesie na pewno też będę jezdzil duzo po miescie wiec czy warto to kupić proszę o porady


 
Profil

Rejestracja: 24.12.2008 16:32
Posty: 5
Miejscowość: lubuskie
Quad: sym 600
PostWysłany: 10.02.2010 19:02 
Re: SYM QUAD RIDER 600 szukam posiadaczy wpiszcie się
Mój lata bez problemu głuwnie cięrzki teren :wizi: przebieg 1700,jestem zadowolony.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.