Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z ciśnieniem oleju
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 22:38



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Problem z ciśnieniem oleju 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 04.10.2017 18:50
Posty: 1
Imię: Piotr
Quad: Tgb Blade
Poprzednie quady: -
PostWysłany: 04.10.2017 19:40 
Problem z ciśnieniem oleju
Na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum. Otóż od pewnego czasu jestem użytkownikiem Tgb Blade i mam problem z którym nie mogę się uporać. Kilka minut po odpaleniu jak quad dobrze się rozgrzeje zapala się kontrolka ciśnienia oleju, po dodaniu gazy gaśnie.
Wymieniłem filtr oleju, olej nalany wg zaleceń producenta 10w40 Motula. Pompa oleju wymieniłem na co prawda używaną ,ale przed założeniem sprawdziłem szczelinomierzem i wszystkie wartości poniżej limitów zawartych w serwisów-ce. Ciśnienie mierzyłem i jest ok. 0.4 bar -ciężko to określić gdyż manometr wyskalowany jest do 35 bar. Jakie powinno być ciśnienie nie wiem gdyż w serwisówce nie podali .Czujnik ciśnienia nowy oryginalny.Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją albo ma jakiś pomysł co to może być ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.11.2008 19:45
Posty: 168
Miejscowość: Haczów
Quad: Yamaha Raptor 700
Poprzednie quady: Can Am Renegade 800
PostWysłany: 05.10.2017 19:56 
Re: Problem z ciśnieniem oleju
Kup manometr wyskalowany np do 10 bar wtedy pomiar będzie dokładny i poznasz jakie ma ciśnienie .Jeśli czujnik jest nowy i dokładnie do tego quada i kontrolka zaświeca się po rozgrzaniu silnika to prawdopodobnie masz za małe ciśnienie oleju . Małe ciśnienie oleju może być spowodowane poprzez żle działająca pompę oleju bądz zużyty silnik lub stratą ciśnienia oleju po drodze z pompy np nieszczelna magistrala olejowa zależnie od jej budowy uszczelki pomiędzy przejściami na różne dekle , filtry lub uszkodzony zawór olejowy który zmniejsza ciśnienie jak jest za duże . W raptorze 700 minimalne ciśnienie oleju po rozgrzaniu wynosi ok 0.4 bara poszukaj jakie ma być w Twoim quadzie ,sprawdz jeszcze czy wolne obroty nie są za małe bo wtedy pompa nie zrobi ciśnienia . Na czujniku powinno być wybite przy jakim ciśnieniu się załącza .


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.