Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sym 600-brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 16:38



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Sym 600-brak iskry 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 28.03.2018 22:52
Posty: 5
PostWysłany: 28.03.2018 23:17 
Sym 600-brak iskry
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, ponieważ mi już skończyły się pomysły i nie wiem co dalej.A więc tak: W quadzie robiłem konkretne czyszczenie po zabawie w błocie, zdejmowałem plastiki, czyściłem itd. a przy okazji przeniosłem moduły w przedniej części quada na swoje miejsce. Po całym czyszczeniu quad jakis czas stał. Ostatnio chciałem się przejechać, quad odpalił bez problemów za pierwszym, pochodził ok.minuty po czym przy próbie lekkiego dodania gazu zgasł(jakby się zdławił) i później już nie odpalił. Zauważyłem ze nie ma iskry, przejrzałem instalacje tam gdzie się do niej dotykałem, nic nie jest rozłączone. Wysłałem moduł cdi, regulator napięcia i cewke WN do firmy El Serwis w Ostrołęce, właśnie te części mi wróciły, podobno są sprawne więc nie były naprawiane lecz iskry nadal nie ma. Nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny. Dodam też, że od tamtej pory podczas kręcenia rozrusznikiem zapalają się przednie światła. Pozatym do cewki normalnie dochodzi prąd, na jednym przewodzie napięcie jest ok.12v(takie samo jak na aku) a na drugim 8-9v, które pojawia się podczas kręcenia rozrusznikiem.Próbowałem szukać pomocy na elektrodzie, link do tematu podam niżej.Może miał ktoś podobny problem lub potrafi w jakis sposób pomóc. Będę wdzięczny za każdą pomoc.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3420903.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 30.04.2018 20:01 
Re: Sym 600-brak iskry
Postaramy się ustalić przyczynę braku iskry zapłonowej, ale pod kilkoma warunkami, odpowiadasz tylko na zadane pytania, nie wnosisz jakichkolwiek uwag własnych i na koniec wykonujesz zadane polecenia OK.

I.
Potwierdź, czy cytowane poniżej kolory przewodów dochodzące do wtyczki modułu zapłonowego pokrywają się z kolorami gniazda wtykowego wiązki elektrycznej:
- przewód R/Y: czerwono/żółty
- przewód G/W: zielono/biały
- przewód L/Y: niebiesko/żółty
- przewód G: zielony
- przewód B/Y: czarno/żółty
- cdn.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2018 22:52
Posty: 5
PostWysłany: 01.05.2018 16:27 
Re: Sym 600-brak iskry
Tak,kolory się zgadzają.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 01.05.2018 17:21 
Re: Sym 600-brak iskry
II.
- ustawić miernik uniwersalny na 20DCV.
- 1. odłączamy od modułu zapłonowego gniazdo wtykowe podwójne wiązki elektrycznej, do pinu (przewód czerwono/żółty) wiązki elektrycznej wsuwamy sondę przewód (czerwony) a (czarny) miernika do masy - przekręcamy stacyjkę powinno się ukazać napięcie (faktyczny stan naładowania akumulatora), proszę podać wartość odczytaną z miernika.

- ustawić miernik uniwersalny na 200 Ω
- 2. Do przewodu (niebiesko/żółty) w gnieździe wiązki elektrycznej wsuwamy przewód czerwony miernika – przewód czarny miernika wsuwamy do przewodu (zielono/białego), bez włączonej stacyjki, odczytujemy wartości jaką pokazuje miernik.

- cdn.[/b]

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2018 22:52
Posty: 5
PostWysłany: 01.05.2018 22:57 
Re: Sym 600-brak iskry
Pierwszy krok-napięcie na akumulatorze 12.18, na przewodach zmierzone tak jak Pan napisał- 12.08.
Drugi krok-multimetr przy zakresie 200 nie wykazał nic, po zmianie na zakres 2K pokazał wartość 490


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 02.05.2018 05:52 
Re: Sym 600-brak iskry
III.

- podładować akumulator, napięcie 12.08V – za niskie do przeprowadzenie kolejnego pomiaru.

- po naładowaniu akumulatora sprawdzić czy cewka wys. napięcia generuje iskrę, czy silnik odpala, jeżeli nie, należy przejść do kolejnego pomiaru, szczegóły poniżej.

- ustawić miernik na ACV 20~
- 1. odłączyć przewód czarno/żółty od cewki wysokiego napięcia, przewód czerwony miernika wsunąć do końcówki konektorowej odłączonego przewodu (czarno/żółtego), przewód czarny miernika do masy, np. (akumulator), włączyć stacyjkę i pokręcić krótko rozrusznikiem, na mierniku ukaże się w sposób pulsujący wartość/wartości – podać jaka/jakie?.

- cdn.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2018 22:52
Posty: 5
PostWysłany: 02.05.2018 19:22 
Re: Sym 600-brak iskry
Akumulator naładowałem do wartości 12.6V, iskry na świecy nadal nie ma,silnik nie odpala. Wykonałem pomiary tak jak Pan napisał, wykonałem kilka prób, najniższa wartość jaka się ukazała to 0.76 zaś najwyższa 2.30,zazwyczaj te wartości wahały się w granicach 1.45-1.80.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 03.05.2018 07:12 
Re: Sym 600-brak iskry
IV.

- moduł zapłonowy nie wyzwala wymaganego napięcia (12 ~ 16ACV) na uzwojenie pierwotne CWN, napięcie generowane (1.45 ~ 1.80ACV) jest za niskie, żeby za pomocą uzwojenia pierwotnego indukować napięcie na uzwojeniu wtórnym w granicach 30-50 kV w celu podania go dalej na świecę zapłonowa.

* podsumowanie końcowe, moduł zapłonowy - USZKODZONY.

- END

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 28.03.2018 22:52
Posty: 5
PostWysłany: 05.05.2018 13:20 
Re: Sym 600-brak iskry
Dziękuję bardzo za pomoc, po kilku miesiącach walki wkońcu udało się dojść do przyczyny, wszystko dzięki Panu :) Teraz tylko pytanie, mógłby mi Pan polecić kogoś kto będzie potrafił zająć się tym modułem?

-- dodano 05.05.2018 13:20 --

Jednak diagnoza okazała się nieprawidłowa. Dzwoniłem do serwisu el-serwis, Pan z serwisu zlecił mi pewne czynności po czym iskra się pojawiła. Diagnoza: przerwany przewód masy. Dziękuję użytkownikowi george95 za próbę pomocy oraz serwisantowi el-serwis :) temat do zamknięcia.


Ostatnio zmieniony przez Grimm, 05.05.2018 13:20, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 06.05.2018 05:29 
Re: Sym 600-brak iskry
Grimm napisał(a):
przerwany przewód masy
Informacja wybiórcza, dlatego sprawdzamy, który przewód (-) na jakim odcinku był przerwany?.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.