Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 11:17



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.09.2019 20:44
Posty: 2
PostWysłany: 18.09.2019 20:58 
SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach
Witam
Posiadam SMC Barosse 250, od jakiegoś czasu i zastanawiam się nad jedną sprawą. Mianowicie, po wkręceniu jej na wyższe obroty są dosyć duże wibracje od silnika, mam wrażenie że większe niż w moim poprzednim hinolu, do tego dochodzi jeszcze grzechotanie z centalnej części silnika, słyszalne tylko po zdjęciu siedziska.Te sprawy mogą być ze sobą powiązane?
Pozdrawiam


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.06.2014 18:57
Posty: 1220
Miejscowość: Polska
Imię: Dominik
Quad: BRP 1000
Poprzednie quady: Było ich trochę:)
PostWysłany: 18.09.2019 21:42 
Re: SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach
Nigdy nie miałem do czynienia z tym modelem...
Co do wibracji to przychodzą mi do głowy dwa problemy, pierwszy - nie pali na dwa gary, drugi - wałek balansujący ma wyrobione tryby ( stąd wibracje i grzechotanie ) - lecz tu wibracje i zgrzyt wystąpił by od samego startu silnika/ podobnie by było gdyby nie palił na 2 cylindry


 
Profil

Rejestracja: 18.09.2019 20:44
Posty: 2
PostWysłany: 18.09.2019 21:57 
Re: SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach
Ogólnie quad pali bardzo ładnie na zimno czy ciepło, chociaż pewny nie jestem czy na dwa gary, jutro muszę to sprawdzić :D
To grzechotanie jak pisałem słyszę tylko po zdjęciu siedziska, ale jak się wsłucham i zwiększe obroty to słychać że częstotliwość jest zależna od obrotów. Może faktycznie ten wałek jakoś się wyrobił ?
Zastanawiając się jeszcze nad tym grzechotaniem, pomyślałem o rozrządzie tylko czy byłby on słyszalny jedynie z centralnej częsci ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.06.2009 10:06
Posty: 853
Miejscowość: serce Kaszub
Quad: był 150 jest smc 170
PostWysłany: 06.10.2019 19:20 
Re: SMC Barossa 250 - Wibracje przy wyższych obrotach
Witaj,
to grzechotanie to rozciągnięty łańcuszek rozrządu lub wytarte panewki wałka rozrządu.
barossa_250 napisał(a):
pomyślałem o rozrządzie tylko czy byłby on słyszalny jedynie z centralnej częsci ?

dokładnie spod pokrywy

_________________
EJ, czy może być pięknie?


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.