Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - SMC JUMBO 302 Brak iskry
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 18:22



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
SMC JUMBO 302 Brak iskry 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 22.01.2021 12:38
Posty: 9
PostWysłany: 27.03.2021 14:53 
SMC JUMBO 302 Brak iskry
Witam, mam problem z iskrą w SMC JUMBO 302.
Iskra pojawia się w momencie wciśnięcia startera, już przy drugim obrocie wału iskra ginie.
Wyjąłem iskrownik, pomiar cewek
Multimetr ustawiony na 200 Ohm
Na kablach żółty - żółty - biało żółty 1,2 Ohm
Kable impulsatora zielony z niebiesko białym 109 Ohm
Tylko że.... na wtyczce masa (zielony kabel) i śruba impulsatora - brak przejścia.
Kabel niebiesko biały i ten "dzyndzel" impulsatora również brak przejścia.
Tak ma być? Co jest nie tak?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 08.04.2021 19:50 
Re: SMC JUMBO 302 Brak iskry
Szukanie iskry nie polega na sprawdzaniu rezystancji cewek ładowania które nie mają nic wspólnego z generowaniem iskry wys. napięcia.

Rezystancja impulsatora mierzona na wymontowanym statorze - 109 Ω poprawna.

Zalecane jest powtórne zmierzenie rezystancji impulsatora w gnieździe wiązki elektrycznej przed podłączeniem modułu zapłonowego, wartość nieco spadnie po przez długość przewodu ale pozostanie w granicach powyżej 100 Ω.

Sprawdzić napięcie 20 DCV modułu w gnieździe wtykowym wiązki elektrycznej, prawdopodobnie przewód czarny po przekręconej stacyjce – miernik pokaże stan naładowania akumulatora.

Miernik uniwersalny ustawić na 20 ACV – odłączyć przewód (+) cewki wysokiego napięcia prawdopodobnie przewód koloru (czarno/żółty) , sondę czerwoną połączyć z tym przewodem, sondę czarną połączyć z (-) masą, przekręcić kilka razy rozrusznikiem obserwując wskazania miernika, w przypadku sprawnego modułu zapłonowego pokażą się wartości pulsujące w granicach 12V-16V, wartości szczątkowe oznaczają moduł zapłonowy uszkodzony/do wymiany.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 01.02.2022 21:21
Posty: 1
Imię: Łukasz
Quad: Jumbo 301
Poprzednie quady: Maxxer 300
PostWysłany: 01.02.2022 21:54 
Re: SMC JUMBO 302 Brak iskry
Witam panowe mam takie pytanko .kupiłem jumbo 301 z 2008 rok z przebiegiem 7000tys zaniepokoiło mnie to że ma Dźwiny dźwięk na wolnych obrotach klekocze i sprawdzal mi mechanik skrzynia biegów ok zawory ok łańcuch rorzadu ok . Na youtu.be oglądałem filmiki I tak niby podobnie pracuje te quada czy to normalne bo już nie wiem proszę was o pomoc dziękuję z góry


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.