Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ksenony
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 10:29



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Ksenony 
Autor Wiadomość
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 25.08.2008 20:25 
Ksenony
Zainstalowałem dzisiaj w centralnym reflektorze ksenonowy palnik, niestety trochę jestem zawiedziony jego sprawnością :( jest lepiej ale spodziewałem się czegoś więcej :bezradny:

prawdopodobnie problem polega na tym że standartowa żarówka halogenowa jest umieszczona o jakiś centymetr głębiej niż ksenon i prawdopodobnie przez to światło dawane przez ksenon jest bardziej rozproszone niż w przypadku halogenowej żarówki, myślę żę ten centymetr przesunięcia powoduję to iż rozproszenie światła jest inne niż to przewidzieli konstruktorzy odbłyśnika i teraz mam dylemat czy obrabiać trzonek ksenona aby wszedł głębiej i dodatkowo uciąć samo gniazdo reflektora ??

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 26.08.2008 20:10 
Problem rozwiązany :D

Okazuję się że ogniskowość to bardzo ważna sprawa wystarczy że palnik jest o 2 milimetry głębiej lub płycej umieszczony w oprawie i już mamy efekt całkowicie odmienny od zamierzonego, krótko pisząc palnik ksenonowy pasujący do gniazda H3 trzeba przerobić obcinając bardzo delikatnie trzonek i niestety w oryginalnej centralnej oprawie trzeba też uciąć kawałek plastiku.
Da się to tak zrobić że gdyby zaszła potrzeba zamontować ponownie starą żarówkę to będzie się ona trzymać w gnieździe.

Efekty po odpowiednim zamontowaniu ksenonowego palnika są REWELACYJNE

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.