Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 12:33



Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Gazeta Wyborcza Duzy Format WNIOSKI i PORADNIK JAK jeździć 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.08.2004 22:14
Posty: 13
Miejscowość: Kraków
Quad: Grizzly 660
PostWysłany: 22.11.2006 19:15 
Ave,
Trochę późno się obudziłem, ale...
Rozmawiałem z autorami artykułu. Temat jest dla nich ważny i chętnie pociągną go dalej. Są chętni wysłuchać naszych racji i konstruktywnych propozycji.
Osobiście uważam, że powinniśmy wykorzystać okazję i zabrać głos - będzie wysłuchany a może nawet usłyszany (choć tekstu w krajowej Wyborczej nie zagwarantują).
Wzywam zatem Brać Quadową do odzewu. Co sądzicie o dialogu, o stworzeniu Kodeksu Dobrych Praktyk Quadowca i zawalczeniu o jego publikacje. Czy chcemy się pokazać? Może poskarżyć, a może przeprosić...?

Pozdrawiam
SeptemBeer


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.11.2006 19:34 
Warto zebrac wszystkie dobre nawyki i zasady i starac się je przestrzegac dopuki nie ma innych rozwiazan.

Wrocmy do truizmow:
1. Nie jezdzimy, po parkach i rezerwatach w sposob celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiajac ich machnieciem reki, zwlaszcza machamy malym dzieciom :D
3. W sytuacji patowej pytamy o droge zeby rozladowac atmosfere, chyba, ze może to być dla nas lub dla innych nuebezpieczne.
4. Nie oramy pol i terenow prywatnych.
5. Pamietamy, ze to my jestesmy nielegalnie w lesie.
6. Uzywamy cichych ukladow wydechowych.
7. Nie smiecimy-odpadkinwracaja z nami.
8. Powiadamiamy wladze, o nieprawidlowosciach w lesie-np.: odpadki toksyczne, wraki samochodow etc.
9. Uzywamy pasow do wyciagarek-nie niszczymy kory drzew.
10. Staramy się nie jeździć w lesie w poprzek, zjezdzajac z duktow lesnych.
11. Zaznaczamy w miare mozliowsci wszelkie doly, druty na GPSie jesli posiadamy i dzielimy się tym z innymi.
12. Do jezdzenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
13. Nie jezdzimy po naturalnych zaporach ziemnych-np.: wal przeciwpowodziowy.
14. Jazda na bani to zly przyklad.

Dopisujcie dalej.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2005 18:51
Posty: 1526
Quad: Polaris Scrambler 500H.O. 4x4 wYYYpas =)
PostWysłany: 22.11.2006 19:43 
Myślę że te pkt. to coś idealnego, są tam zawarte cechy każdego prawdziwego quadowicza :) .

Apropo możliwości rozmowy z GW jest to ogromna szansa aby udowodnić że nie jest tak jak oni nas przedstawiają a przedewszystkim jesteśmy przyjaźni a nie tylko niszczymy i hałasujemy. Niech ludzie zobaczą nas w innym świetle, może coś drgnie, coś się zmieni... :oczy:

_________________
Szerokości i gumowych przeszkód ! :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 22.11.2006 19:50 
15. Ja także ustępuje pierwszeństwa rowerzystom.
16. Staram się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.09.2005 22:40
Posty: 6185
Miejscowość: Warszawa
Quad: Było wiele...
PostWysłany: 22.11.2006 19:55 
-zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO kiedy jest sucho i się kurzy a droga jest ziemna/piaszczysta
-pozdawiamy rękąi i skłonieniem glowy wszystkich spotkanych po drodze


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.11.2005 00:22
Posty: 144
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: Pati :-), G 700, G 125
PostWysłany: 22.11.2006 21:56 
19. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy po terenie zabudowanym, czy po lesie z prędkością ok 100km/h - stanowiąc zagrożenie dla ludzi i zwierząt !

_________________
Pozdrawiam, Planus
www.quadteam.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 22.11.2006 22:04 
MaciekP napisał(a):
-pozdawiamy rękąi i skłonieniem glowy wszystkich spotkanych po drodze


tu bym się zastanowił , a jak trafimy na dwie pielgrzymiki do Częstochowy - w sumie zamiast jazdy wyjdzie pozdrawianie tłumów - jeździmy Papa Mobile a nie quadem. Jest w tym punkcie troszke racji ale bez przesady


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 22.11.2006 23:23 
jak trafisz na pielgrzymke to mohery Cię zlinczuja :D quada rozbiora na części pierwsze i kazdy zabierze swoj kawalek do domu ;) i tyle bedziesz mial z pozdrawiania :D


 
Profil WWW
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 23.11.2006 03:26 
W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik. :strzałka: Już tłumaczę.

To taki niezredagowany punkt, trzeba go sporo poprawić i skonkretyzować, a nad zredagowaniem go o tej porze nie będę myślał, a dopiszę bo widze że temat się fajnie rozwija i nie chciałbym o tym zapomnieć. A jest to fakt który często spotykam na swojej leśnej drodze...
Otóż w okolicach gdzie jeżdżę jest mnóstwo stadnin i wyznaczonych szlaków konnych, niejednokrotnie spotkaliśmy w lesie osoby jadace konno. Co może zrobić przestraszony koń pozostawiam waszej wyobraźni. Nad quadem można zapanować, nad przestraszonym koniem się nie da. Konsekwencje głupoty quadowca w takim przypadku mogą być tragiczne.
My widzac z daleka konia zatrzymujemy się z boku, wyłączamy silnik. Są miejsca , gdzie dojeżdżając do zakretu , gdzie niewidoczne jest to, co jest za nim , jeździmy bardzo wolno bo tam prawdopodobieństwo spotkania jeźdźca na koniu jest bardzo duże. Nigdy nie spotkałem się z pretensjami ze strony jeźdźców, że jedziemy lasem, wręcz przeciwnie, zawsze, i to w 100% dziękowali nam za takie a nie inne zachowanie. I to jest miłe.

Potraktujcie to od razu jako ostrzeżenie- być może nie spotkaliście się z tym jeszcze, ale pamiętajcie, że takie spotkanie, jeśli nieodpowiednio się zachowacie może skończyć się dla kogoś tragicznie, a dla was bardzo źle. A osób jeżdżących konno, choć to taki sam margines jak my, jest coraz więcej.


 
Profil WWW

Rejestracja: 30.08.2006 12:59
Posty: 472
PostWysłany: 23.11.2006 06:40 
Pod tymi wszystkimi punktami podpisuję się obydwoma rękami, szczególnie 6, 10, 12 ale najważniejszy jest wg mnie 14 :!:
Uwaga Krz(scyzora) też jest bardzo ważna. Koń jest nieobliczalny - jak go przestraszymy to nawet bardzo dobry jeździec może się zabić (spłoszony koń nie reaguje na komendy jeźdźca :!: ).
Prośba do moderatorów - po zebraniu tych wszystkich punktów w jedną całość dobrze byłoby umieścić to na głównej stronie tak aby każdy kto tu wchodzi od razu miał to do przeczytania.


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.11.2006 08:22 
Niedaleko szukać, zeszla jazda nad Wisla opisywana na forum... kon poniosl...


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2005 15:05
Posty: 169
Miejscowość: pod wawa (KCN)
Quad: miski male dwa
PostWysłany: 23.11.2006 11:11 
z konmi trzeba bardzo ostroznie bo nie dosc ze moga się sploszyc to i w nasza strone moga poleciec.

już raz mialem taki problem, ze kon stanal mi na drodze i wcale nie chcial mnie przepuscic, a wrecz przeciwnie celowo dazyl do konfrontacji przechodzac wszedzie tam gdzie chcialem go ominac...

ostroznie ze zwierzetami


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2006 19:21
Posty: 306
Quad: była Honda Foreman 450 S, może coś jeszcze będzie
PostWysłany: 23.11.2006 11:13 
Witam
No cóż nic dodać nie mogę (brak pomysłów), ale jestem za takim spisem reguł kierowcy quada (taki: kodeks etyczny). Nie będę się chwalił, ale akurat wszystkie przytoczone tu punkty, jak najbardziej do mnie pasują i stosuję się do nich po prostu instynktownie. Pewnego dnia pojechałem nawet do gajowego z okolicznego lasu, aby porozmawiać sobie o zasadach poruszania się po leśnych drogach. Rozmowa była luźna, wesoła, gość zapragnął się przejechać moją Hondą, to mu pozwoliłem. Był cały ucieszony i stwierdzi, że takie coś to do pracy bu mu się przydało (obecnie jeździ Ładą Nivą). Pozdrawiam was koledzy i życzę jak najmniej konfliktów z innymi użytkownikami kuli ziemskiej :D

pzdr
zyggy


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.11.2006 11:17 
No i proszę czyli się da zyc w zgodzie, najwazniejsze, zeby się nie nakrecac, mamy jako spoleczenstow taka tendencje podobnie maja media ktore przedstawiaja znieksztalcona rzeczywistosc.


 
Profil Facebook WWW
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 23.11.2006 13:05 
Adi napisał(a):
Prośba do moderatorów - po zebraniu tych wszystkich punktów w jedną całość dobrze byłoby umieścić to na głównej stronie tak aby każdy kto tu wchodzi od razu miał to do przeczytania.


Poprosiłam Tippo o zebranie kodeksu w jedną całość. Wiem, że wielu osobom nie jest on potrzebny, ponieważ zasady dobrego życia spolecznego są dla nich oczywiste. Ale ważne jest też, żeby te nasze zasady przekazywać innym, tym którzy psują dobrą opinię o quadowcach.
Piszcie co jeszcze powinno znaleźć się w naszym kodeksie. Tippo w sobotę spróbuje zebrać to w literacką calość :D.

Pozdrawiam
Dorota


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.