Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Wariator do wymiany ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 15:21



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Wariator do wymiany ? 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.05.2016 18:01
Posty: 13
Miejscowość: |Podlasie|
Quad: Kawasaki Brute Force 750
Poprzednie quady: bf pierwszy
PostWysłany: 09.06.2016 17:11 
Wariator do wymiany ?
Witam .
Realne jest ze wariator zacznie stukać jak zły tak nagle ? Czy odbywa się to po trochu , w sensie wraz z zużyciem wariatora stuka coraz bardziej ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 09.06.2016 18:31 
Re: Wariator do wymiany ?
Kolego a czy przypadkiem nie stuka ci korba bo jeśli sprzęt latał bez oleju to jest bardzo prawdopodobne , najlepiej zdjąć wariator i odpalić sprzęt bez, jeśli stuki dalej będą i wraz ze zwiększeniem obrotów stuki się nasilą to na 99% jest to korba


 
Profil

Rejestracja: 30.05.2016 18:01
Posty: 13
Miejscowość: |Podlasie|
Quad: Kawasaki Brute Force 750
Poprzednie quady: bf pierwszy
PostWysłany: 09.06.2016 19:13 
Re: Wariator do wymiany ?
Ewidentnie słychać , że wariator :) A co do pytania to jak to jest ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 09.06.2016 19:48 
Re: Wariator do wymiany ?
Wariator zawsze wydaje jakieś dźwięki w końcu są tam ruchome elementy , podstawa aby go sprawdzić to trzeba go zdjąć i popatrzyć na jego podzespoły , są tam rolki ,podkładki , ciężarki no i elementy po których chodzi pająk wariatora ,płaszczyzna ich powinna być gładka i nie wyrobiona , można to zrobić zdejmując go wtedy jest dokładniej jak i na sprzęcie tylko trzeba wiedzieć gdzie patrzyć , jeśli wariator na odpalonym sprzęcie normalnie chodzi czyli w swojej osi i po podaniu gazu (oczywiście na luzie) ładnie się dociska do talerza bez żadnych przycięć i dziwnych rzeczy to wszystko powinno być oki ja na swoim miałem 12 tyś km zrobione i dalej latał bez problemów choć już widziałem lekkie zużycie płaszczyzny po której się poruszały prowadnice pająka , a bo bym zapomniał ważnym miejscem jest też płaszczyzna talerzy nie może być zniekształcona powinna być jak najbardziej gładka i równa , najlepiej jak zdejmiesz pokrywę cvt i nakręcisz filmik jak to u ciebie wygląda i jak się zachowuje po dodaniu gazu dużo wtedy będzie można powiedzieć na ten temat, z resztą masz dużo filmików na youtube do których możesz sobie to sam porównać , mam nadzieję ,że trochę ci rozjaśniłem temat.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.04.2016 23:04
Posty: 9
Miejscowość: Police
Imię: Janek
PostWysłany: 13.06.2016 18:38 
Re: Wariator do wymiany ?
Ja również przyłączę się do pytania, ponieważ mam podobny problem i trochę boję się o moją kawunie .
Stuki mam identyczne jak na tym filmiku, słychać je dobrze od 0:27



Słychać je tylko na wolnych obrotach, po dodaniu gazu znikają, więc korbę raczej bym odrzucił.
Rolki wyglądają okej, tam gdzie chodzi pająk też jest gładziutko.
Może ktoś już przerabiał ten temat... macie jakieś pomysły co może być przyczyną?
Przebieg kawuni to 8tyś km.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 13.06.2016 19:59 
Re: Wariator do wymiany ?
złap za drugi talerz( tylny) i pociągnij go do siebie i w stronę silnika(energicznie) nie powinno być luzu , , dobrze by było zdjąć wariator i dokładnie go sprawdzić czy aby ciężarek gdzieś się nie blokuje lub jakiś mały element nie zużył , jest tam naprawdę dużo małych elementów które mają duże znaczenie na stan wariatora począwszy od podkładek które oddzielają rolki od łap pająka po ciężarki , ważnym elementem jest też odpowiednia siła dokręcania cvt , ogólnie to ja bym to rozebrał wyczyścił, sprawdził i złożył - tragedii nie ma ;) a napięcie paska sprawdzałeś ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.04.2016 23:04
Posty: 9
Miejscowość: Police
Imię: Janek
PostWysłany: 13.06.2016 21:36 
Re: Wariator do wymiany ?
Na tylnym talerzu żadnych luzów nie mogę wykryć, a co do paska to jest za luźny, ale to raczej nie jego wina, bo jak wrzucę bieg(na wolnych obrotach) to pasek i tylny talerz zatrzymują się i stuka tak samo jak na neutral.
Luz paska wynosi około 33mm, a jak docisnę z całej siły to nawet 35mm.
Ciężarki chodzą lekko, rolki tak samo.


Tutaj jest moje nagranie pokazujące jak to wszystko pracuje


a tutaj luzy na wariatorze, ale myślę, że tak musi być, bo jakby było bez luzów to by nic nie chodziło, dobrze mówię?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2011 18:41
Posty: 2586
Miejscowość: Dolny Śląsk
Imię: Jarek
Quad: TraktoReX 680 :)
Poprzednie quady: Kawka w ciapki 650
PostWysłany: 13.06.2016 22:07 
Re: Wariator do wymiany ?
Pasek jest dużo za luźny , osobiście wymienił bym na nowy(tylko oryginał lub wzmacniany od teryx) a stary zostawił w razie W, co do luzów nie przypominam sobie aby coś takiegobyło u mnie, ewentualnie jak naciskałem na niego to ciężarki stukały ,ale luzu na boki nie kojarzę . Na początek zdejmij sam wariator i zobacz czy aby coś się nie poluzowało , dokręć go odpowiednio i koniecznie wymień pasek bo luz jest masakra i nie wiem czy regulacja coś da , pamiętaj jak będziesz regulował ,że zawsze powinna być jedna podkładka dystansowa w tylnym kole cvt


 
Profil

Rejestracja: 09.06.2019 21:11
Posty: 27
Imię: Krzysiek
Quad: Kawasaki brude force 750 2007r w końcu z papierem
Poprzednie quady: CF Moto 500,Kawasaki brude force 750 eps 2013r
PostWysłany: 10.09.2021 21:07 
Re: Wariator do wymiany ?
Zdejmij wariator i zobacz pajaka


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.