Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - gaszenie czerwonym wyłącznikiem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 22:18



Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
gaszenie czerwonym wyłącznikiem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2005 19:57
Posty: 601
Miejscowość: off-road wawer team / warszawa
Quad: Grizzly 700 fi camo + itp xtr +ssalloy 212 + warn rt front+ Garmin 60csx + ricochet+ halogen+ fiskars + exploler case +twinair+ hotgrips+ torba kolpin
PostWysłany: 02.09.2007 16:13 
gaszenie czerwonym wyłącznikiem
jak to z tym jest w instrukcji g700 napisane jest że to wyłącznik bezpieczeństwa czy można nim gasić silnik zawsze

_________________
Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada .Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.04.2005 13:49
Posty: 1429
Miejscowość: małopolska
Quad: Can-Am wszystkie modele :D
PostWysłany: 02.09.2007 20:54 
tak

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ktoś mógłby nie zauważyć różnicy.
Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 02.09.2007 21:03 
Czerwony przycisk powoduje zgaszenie silnika , ale nie odcięcie prądu . Ma to duże znaczenie szczególnie przy mocno nagrzanym silniku , gdy go nim wyłączymy dalej pracują wentylatory . Przynajmniej tak jest w moim quadzie i tak było też w motocyklach , które posiadałem .


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 02.09.2007 21:10 
Grzesiek G napisał(a):
gdy go nim wyłączymy dalej pracują wentylatory


Tyle, że daje to tyle co nic bo chłodzi tylko i wyłącznie wodę w chłodnicy a nie sam silnik - efekt jest taki, że otrzymujemy znacznie zimniejszą ciecz w chłodnicy niż w bloku, i przy odpaleniu i załączeniu pompy silnik dostaje zastrzyk zimnej wody co nie jest za zdrowe... ten sam efekt co przy wjezdzaniu do rzeki/kałuzy/bajorka (niepotrzebne skreslić ;) )

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 02.09.2007 21:13 
axcid, az tak bardzo to on jej nie wyziębi zeby się silnik przeziębił...

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 02.09.2007 21:16 
Ja robię tak:
gaszę zawsze czerwonym hebelkiem (wyłącznik bezpieczeństwa) i zaiste wentylator chodzi dalej, co jest bardzo dobre, kiedy jest gorąco (tak jak w samochodzie), kiedy jest chłodniej nie wentyluję go dłużej niż minutę, bo nie ma potrzeby i wtedy jaka piękna cisza :lol:

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.12.2005 19:57
Posty: 601
Miejscowość: off-road wawer team / warszawa
Quad: Grizzly 700 fi camo + itp xtr +ssalloy 212 + warn rt front+ Garmin 60csx + ricochet+ halogen+ fiskars + exploler case +twinair+ hotgrips+ torba kolpin
PostWysłany: 02.09.2007 21:19 
ja miałem raz tak nie wiem dlaczego ze wyjąłem kluczyk a wentylator chodził jeszcze a nie był to wcale teren ciężki

_________________
Jesli mieszkasz na prowincji, znasz prawdziwe, mocne przeżycia i gardzisz mieszczańską manierą, doskonale wiesz co czuję,gdy zasiadam za kierownicą mojego quada .Szacunek dla wszystkich, którzy kumają o co w tym wszystkim chodzi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 02.09.2007 21:19 
krecik napisał(a):
axcid, az tak bardzo to on jej nie wyziębi zeby się silnik przeziębił...


Kichać nie będzie, ale tłok gwałtownych skoków temperatur to nie lubi...zwłaszcza że w takim momencie cylinder stygnie dużo szybiciej niż tłok - i zaciska się na nim.

Podsumowując, zdrowe to to nie jest...ale dużo mniej zdrowe jest pływanie po lampy :uśmiech:
Tylko co z tego, skoro wszyscy i tak to robimy? ;) Po prostu trzeba się liczyc z wczsniejszym niz powinno być zuzyciem sprzetu - i tylko tyle :)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 03.09.2007 10:32 
Czyli twierdzisz, że po jeździe wyciągnąć kluczyk i iść do domu ? Czy postać chwilę na wolnych obrotach aż wentylator się wyłączy ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 03.09.2007 11:11 
aXcid napisał(a):
Tyle, że daje to tyle co nic bo chłodzi tylko i wyłącznie wodę w chłodnicy a nie sam silnik

A mnie się wydaje , że przy mocno rozgrzanym silniku powstaje tzw. obieg wymuszony , gdzie gorący płyn wypiera ten przestudzony . W samochodach też tak się dzieje , choć nie posiadają "czerwonego wyłącznika" nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki . Poza tym nie sądzę , żeby inżynierowie motoryzacyjni stosowali pracę wentylatorów po zgaszeniu silnika "OD TAK" , czy jak mówi polskie powiedzenie "żeby głupi miał zagadkę" :lol:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 03.09.2007 11:43 
Kamikazeeee, to drugie ;)


Grzesiek G napisał(a):
A mnie się wydaje , że przy mocno rozgrzanym silniku powstaje tzw. obieg wymuszony , gdzie gorący płyn wypiera ten przestudzony . W samochodach też tak się dzieje , choć nie posiadają "czerwonego wyłącznika" nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki . Poza tym nie sądzę , żeby inżynierowie motoryzacyjni stosowali pracę wentylatorów po zgaszeniu silnika "OD TAK" , czy jak mówi polskie powiedzenie "żeby głupi miał zagadkę"


Sam z siebie? Kiedy w układzie jest termostat? Jak to mówią amerykanie, "no way" ;) Dla przykładu, ostatnio przy mnie zagotował się G7 znajomego. Stanął, wyłączył silnik i zostawił chłodzacy wiatrak. Gdy wiatrak stanął, po odpaleniu silnika kontrolka przegrzania świeciła się jeszcze z 1.5-2 sek i dopiero zgasła, gdy pompa pociągnęła duzo chłodniejszy płyn z chłodnicy. Gdyby przechodził on (płyn) sam, to czujnik od razu po załaczeniu silnika pokazywałby poprawną temperaturę.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01.05.2006 09:26
Posty: 488
Miejscowość: Warszawa-Wawer
Quad: Rapciuch 700 Special Edition
PostWysłany: 03.09.2007 12:40 
aXcid napisał(a):
Sam z siebie? Kiedy w układzie jest termostat?

No właśnie płyn gorący - termostat otwarty - obieg płynu możliwy .
A pokuśmy się żeby otworzyć korek chłodnicy , kiedy silnik jest bardzo gorący ? Płyn wyleci "sam z siebie" . Wiadomo , że gorący płyn zwiększa soją objętość wymuszając jednocześnie ciśnienie w układzie :bezradny:


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 03.09.2007 18:45 
Wrasta ciśnienie owszem, ale wymuszonego obiegu to nie daje ;) A termostat bardzo szybko reaguje nawet na niewielkie wahania temperatury.

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 03.09.2007 22:37 
Może ktoś mógłby mi wytłumaczyć, po co w samochodzie chodzi wiatrak po zgaszeniu??? Czy chłodzi samą wodę w chłodnicy?

Coś sobie przypominam: wiatrak spięty z pompą wodną paskiem? I wtedy wiatrak chłodzi cały układ. Czyżby w quadzie tak nie było, czy quad ma pompę wodną?

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 03.09.2007 23:01 
quad ma pompe wodną

quad ma wiatrak elektryczny załączany czujnikiem termicznym gdzies w silniku/okolicach pompy wody...

w samochodzie też masz wiatraki elektryczne, albo pędzone z paska klinowego zazwyczaj ze sprzęgłem wiskotycznym, te pierwsze mogą działać dalej po wyłączeniu silnika, te drugie /pędzone z paska/ nie

w samochodach czujka temperatury zdarza się ze bywa w chłodnicy, a czasem w bloku, a czasem na wężu, róznie można trafić.

pamiętaj ze chodzący wiatrak, wyciąga powietrze przez chłodnicę, i wieje nim dalej - między innymi na silnik, wymuszając w jakiś tam sposób obieg powietrza :)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 41 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.