ATV Polska
A A A

I runda Okręgowych Mistrzostw Lubelszczyzny w MX, czyli świetna zabawa w Albertowie!

Biuro ATV POLSKA 14.04.2009
Nie tylko aura sprzyjała nam w czasie zawodów w Albertowie. Pomimo krótkiego okresu od pomysłu do realizacji, oraz świątecznego terminu, na [b]1. eliminację Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie[/b] zawitała prawie setka zawodników. Oprócz gości z Białegostoku, Łodzi, Radomia, czy Rzeszowa, na niedawno przebudowanym torze "u Majora" ścigali się również zawodnicy z Ukrainy. Nie zabrakło również gospodarza terenu, który spróbował (z powodzeniem ;)) swoich sił w klasie MX OPEN (licencja B). W tej samej klasie ścigał się również prezes KM Cross Ekoklinkier Lublin, Piotr Więckowski. Były też quady, najmłodsi jeźdźcy (MX65), oraz osiemdziesiątki piątki, czy czołowi zawodnicy MP, startujący z licencją A w klasie OPEN. Początkujący mogli natomiast spróbować swoich sił w klasie OPEN - 1. krok. Z powodzeniem, jako że po zawodach wielu z nich wypełniło dokumenty potrzebne do uzyskania licencji.

Wśród najmłodszych triumfował [b]Kamil Osieleniec[/b], przed [b]Maciejem Saganem i Jakubem Ziemińskim[/b] (wszyscy KM Cross Ekoklinkier). Pecha miał zwycięzca pierwszego biegu, doskonale jadący Jan Ratajski. W drugim wyścigu uległ upadkowi i zdobywając 8 punktów, podzielił sumę 33 oczek z czwartym w generalce Kacprem Wdowiakiem i piątym Dominikiem Małeckim (również KM Cross Ekoklinkier).

W klasie MX85 na najwzsyzm stopniu pudła stanął [b]Wiktor Więckowski[/b], zwycięzając obydwa biegi. 44 punkty (i drugie miejsce) zdobył [b]Wojtek Kozłowski (Szarak Sochaczew)[/b], trzeci był [b]Gabriel Samlicki (RKM Raptor Rzeszów).[/b]

W "pierwszym kroku" triumfował [b]Tomasz Basiak[/b], przed [b]Rafałem Okoniem (KM Cross Ekoklinkier)[/b] i [b]Piotrem Marczydło (RKM Raptor Rzeszów)[/b]. Dodajmy, że 1. krok był najsilniej obsadzoną klasą.
Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie mają służyć nie tylko jako "poligon treningowy" dla doświadczonych zawodników; to równiez doskonała okazja dla amatorów i początkujących do sprawdzenia swoich sił. Są to zawody otwarte, organizowane na zlecenie OKSM PZM, przeznaczone dla wszystkich chętnych uprawiających sporty motorowe, dysponujących odpowiednim sprzętem i przygotowaniem. Jazda konkursowa ma na celu rozwój sportu motocrossowego oraz przygotowanie zawodników do uzyskania licencji, a w dalszej przyszłości do udziału w zawodach wyższej rangi.

Wśród tych, którym motocross nie jest obcy, rywalizacja była bardzo zacięta. W klasie OPEN - licencja B wystartowało 14 zawodników, wśród których na podium stanęli: Łukasz Kędziora, Józef Sawicki (Offroad Białystok) i Jacek Psiuk (KM Cross Ekoklinkier). Czwarty był Arkadiusz Meredyk (MARBUD Racing), piąty Piotr Kudela (RKM Raptor). Na szóstym miejscu uplasował się Piotr Kaczorowski (KM Cross Ekoklinkier).

Najgłośniejsza była jednak rywalizacja w najwyższej klasie OPEN. Najszybsze czasy okrążeń, efektowne skoki, czy wręcz techniczne popisy (whipy, czy scrubby), to domena zawodników z licencją A. Dwukrotnym zwycięzcą był Paweł Nowicki (TNT Łomianki), przed lubelskim trenerem Szkółki MX, Kamilem Walczakiem (KM Cross Ekoklinkier), oraz Sebastianem Banasiem (AMROL Team). Tuż za podium uplasował się Filip Więckowski (KM Cross Ekoklinkier), tracąc 6 punktów do miejsca na podium.

[b]W quadach dominował Białystok i Rzeszów: zwyciężył Patryk Kucharewicz (Offroad Białystok), przed Arturem Karpińskim (RKM Raptor Rzeszów) i Dariuszem Kalitą, również z Rzeszowa.[/b]

Pragniemy podziękować wszystkim, bez których pomocy poniedziałkowe zawody nie doszłyby do skutku, ze szczególnym uwzględnieniem Pana Waldemara Czerniaka, prezesa Okręgu Lubelskiego PZM. Więcej osób, którzy zaangażowali się w organizację wymieniamy na stronie www.zawodymx.pl.

[b]Dziękujemy![/b]

Oficjalne wyniki zawodów są już na stronie [l=http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=402605]www.maylaps.com[/l].