ATV Polska
A A A

Motocyklista ORLEN Team Jacek Czachor został Mistrzem Świata w rajdach terenowych!

Biuro ATV POLSKA 30.10.2007
[b]Ośmiokrotny uczestnik Rajdu Dakar, Jacek Czachor, wygrał klasyfikację generalną Mistrzostw Świata w klasie 450[/b], zapewniając sobie tytuł już przed ostatnimi zawodami sezonu - Rajdem Desert Challenge w Dubaju. Jakub Przygoński świetnie zaprezentował się w prologu.

[b]Rajd Desert Challenge[/b], w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zaczął się w niedzielę krótkim, dwukilometrowym prologiem. Najgroźniejszy rywal Polaka, Francisco Lopez z Chile, wystartował większym motocyklem - KTM 660. Dotychczasowa przewaga Jacka Czachora w klasie 450 nad innymi pretendentami do tytułu, wypracowana podczas wcześniejszych eliminacji, umożliwiła mu utrzymanie pozycji lidera klasyfikacji generalnej. [b]Jest to pierwszy tytuł mistrzowski zawodnika ORLEN Team, a zarazem ukoronowanie jego wieloletnich startów w rajdach terenowych.[/b]

[b]Jacek Czachor:[/b] [i]"Bardzo się cieszę! Co prawda w Egipcie nie wystartowałem, ale już przed tymi eliminacjami miałem sporą przewagę nad innymi zawodnikami, bo poprzednie rajdy kończyłem w czołówce."[/i]

W rajdzie rozgrywanym w Dubaju Polak wystartował na motocyklu z większym silnikiem. Był przygotowany na walkę w 450 - tkach, ale skoro walczyć nie musi, postanowił jechać na motorze, którym będzie się ścigać na Dakarze. Przed Czachorem więc doskonały „trening w boju”. Najważniejsze zawody sezonu zaczną się 5 stycznia w Lizbonie, a skończą 20 stycznia w Dakarze.

Więcej informacji na [l=http://www.orlenteam.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=1&Itemid=2] www.orlenteam.pl [/l].

Nowy motocyklista ORLEN Team - [b]Jakub Przygoński[/b] ukończył prolog rajdu na 12 miejscu. Był szybszy od doświadczonych „dakarowców”: Mirana Stanovnika, Jeana Azevedo i Mistrza Świata w klasie 450 ccm, Jacka Czachora.

[i]- Pierwszy raz miałem kontakt z zawodami tego typu i najlepszymi zawodnikami świata, jestem więc zaskoczony wynikiem. Trasa była taka, na jakiej mogę trenować nawet w Polsce. Jestem zadowolony, ale teraz zaczną się wydmy, prawdziwa pustynia. Nie mam doświadczenia, nie wiem jak będzie. Będę się uczył i postaram się zgrabnie to przejechać [/i]- mówił po prologu Przygoński.

Pewny tytułu Mistrza Świata w klasie 450 Jacek Czachor rozpoczął rywalizację w Desert Challenge bardzo spokojnie. W ostatnich zawodach przed Dakarem wystartował na motocyklu z mocniejszym silnikiem. Na prologu zajął 24. miejsce. Do lidera, Cyrila Despres stracił niespełna 17 sekund.

[i]- Jestem zawodnikiem, który rozwija się na długich etapach. To moje pierwsze kilometry na tym motocyklu. Wolę się pouczyć, jechać swoim tempem. Nie planuję tu walki za wszelką cenę [/i]- powiedział kapitan Orlen Teamu.

Po prologu w Abu Dhabi liderem tego rajdu wśród motocyklistów jest Cyril Despres, wśród kierowców samochodów Nasser Al Attiyah z Kataru.

Więcej informacji na [l=http://www.orlenteam.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=1&Itemid=2] www.orlenteam.pl [/l].
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');