ATV Polska
A A A

Ochraniacze kolan. Nakolanniki - czy są koniecznym elementem ochrony każdego off-roadowca?

Artykuł sponsorowany 13.07.2011
Każdy nowy użytkownik zarówno motocykla terenowego jak i quada decydując się na zakup odzieży i ochraniaczy zadaje sobie pytanie” czy aby na pewno są mi potrzebne nakolanniki skoro zamierzam uprawiać ten sport amatorsko jedynie w wolne weekendy”. I jak to zwykle bywa, każdy Polak jest mądry po szkodzie. Zazwyczaj w większości przypadków przy kompletowaniu odzieży większość woli kupić sobie bluzę, spodnie lub wypasiony kask za 1200zł a niżeli ochraniacze kolan które to stanowią jeden z trzech niezbędnych elementów ochronnych każdego ridera. Nakolanniki są tak samo istotne jak kask czy zbroja lecz bardzo dużo osób bagatelizuje ich znaczenie. Nie zależnie od tego czy jest się profesjonalnym motocyklistą czy tylko weekendowym pasjonatem ,na urazy kolan są tak samo narażeni wszyscy użytkownicy offroad-u, mało tego uraz kolana typu stłuczenie rzepki lub naderwanie więzadeł jest tak samo bolesne i długotrwałe w rehabilitacji nie zależnie od tego jak często i dobrze potrafi się latać w terenie. Dlatego też firma O’neal dostosowała swoją ofertę nakolanników tak aby zadowolić i dostosować się do możliwości finansowych oraz potrzeb każdego jeźdźca.


W wyniku tego powstały cztery modele nakolanników O’neala które spełnią oczekiwania każdego ridera, począwszy od amatora aż po profesjonalnego zawodnika. Zacznijmy może od najprostszego modelu a mianowicie wersji O’neal CUP, który to występuje w kolorze białym i czarnym i charakteryzuje się tym iż posiada mocowanie na dwa paski, jest dość wąski dzięki czemu spokojnie zmieści sią pod spodnie nawet bardzo wąskie, ponadto jest bardzo lekki przez co nie wyczuwalny po założeniu na nogę, koszt 79zł.
Kolejny model to O’neal PRO CUP III, który jest już sporo większy i szerszy od opisanego wcześniej modelu. Ponadto różni się tym, iż posiada dwa regulowane ściągacze podszyte szerokim paskiem materiału zapobiegające powstawaniu odcisków na nodze, jest również bardzo elastyczny przez co nie ogranicza i krępuje ruchów kolana. Koszt 119 zł.
Następny model to O’neal Pumpgun , który jest już znacznie bardziej zaawansowany technicznie, gdyż posiada ruchomy przegub, dzięki czemu nakolannik idealnie dopasowuje się do kolana podczas wszelkiego rodzaju ruchów. Można go stosować zarówno na spodnie, jak i pod spodnie. Posiada trzy paski mocujące dzięki czemu po zgięciu nakolannik w żadnym miejscu nie odstaje, ponadto jest wyprofilowany na lewą i prawą nogę co dodatkowo bardzo ułatwia ruch kolana tak aby nakolannik nie był praktycznie wyczuwalny na nodze podczas jazdy, koszt 139zł.
Najwyższym modelem skierowanym tak naprawdę zarówno dla amatorów i profesjonalistów jest O’neal Tyrant. Nakolannik ten jest już tak bardzo profesjonalny, już na pierwszy rzut oka przypomina ortezy( koszt ok. 1000zł za sztukę na jedną nogę). Ochraniacz mianowicie posiada dwustopniowy zawias, system łatwego zapinania na haczyki (dzięki którym rzepy nie tracą swojej lepkości po kilku sezonach), oczywiście dwa paski mocujące, obszyte od wewnętrznej strony wentylowaną skóra,zabezpieczenie zawiasu,aby nie rysował od wewnętrznej strony kolana motocykla czy quada. Ponadto jest bardzo szeroki i duży, przez co zabezpiecza znacznie większą cześć nogi, niż wcześniej opisane modele, posiada doskonale wykończone wnętrze i występuje w dwóch rozmiarach. Koszt 319 zł.

[l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=505]Galeria zdjęć[/l]

Więcej informacji o produktach oraz pełna lista produktów u Polskiego dystrybutora: [l=www.enduro-cross.pl]www.enduro-cross.pl[/l]
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');